Nowe murale na Bielanach upamiętnią Krystynę Sienkiewicz i Korę

0
1485
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Nowe murale na Bielanach upamiętnią Krystynę Sienkiewicz i Korę

Na warszawskich Bielanach powstaną nowe murale upamiętniające dwie artystki – Krystynę Sienkiewicz i Korę Jackowską. Wybrano już projekty, które zostaną namalowane przy ulicy Żeromskiego.

Kilka dni temu burmistrz dzielnicy Bielany poinformował, że zostały wybrane projekty murali z wizerunkami Kory i Krystyny Sienkiewicz. Malowidła pojawią się na ścianach szczytowych budynków przy ul. Żeromskiego 44/50.

Punktem wyjścia tej inicjatywy jest przypadająca w czerwcu 70. rocznica urodzin Kory. Przy tej okazji władze dzielnicy chcą upamiętnić także Krystynę Sienkiewicz – obie artystki były mieszkankami Starych Bielan.

Tak będą wyglądały murale Kory i Krystyny Sienkiewicz na warszawskich Bielanach

Autorem wybranego projektu jest Tomasz Majewski – ilustrator i projektant grafiki. Odsłonięcie nowych murali zaplanowano na 8 czerwca.

To już drugi mural Kory w Warszawie

Podobizna słynnej wokalistki Maanamu widnieje już na jednym muralu przy warszawskim Nowym Świecie. Na tym wyjątkowym projekcie Kora zmienia się wraz z porami roku – to dzięki pomysłowemu wkomponowaniu malowidła w otoczenie budynku. Mural ten powstał w 2019 roku, a jego autorem jest Bruno Althamer.

Źródło: Wyborcza.pl

Zostaw komentarz

Więcej newsów