Banksy Art. Najpopularniejsze obrazy artysty

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Banksy to nadal jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców street artu, który dzięki prostej formie przekazuje w swych pracach maksimum treści. Mimo niezliczonych prób zdemaskowania artysta wciąż pozostaje anonimowy.

Jak i dlaczego?

Sztuka uliczna to nie tylko, jak niektórzy uważają, mazanie sprayem po ścianach. Prace artystów ulicy to przemyślane i dokładnie zaplanowane symbole będące wykrzyknikami codzienności, budzące uśmiech i niejednokrotnie skłaniające do refleksji. Spod ręki Banksy’ego wyszło tysiące takich prac, a do ich wykonania często używane były szablony.

Dziewczynka z balonikiem

To dzieło, z którym wiązały się liczne performance, jak chociażby ten na aukcji w Sotheby’s w 2018 roku, kiedy wylicytowany za blisko 5 milionów złotych obraz uległ częściowemu samozniszczeniu. Motyw dziewczynki wypuszczającej czerwony balonik w kształcie serca może być symbolem utraconej, dziecięcej niewinności i tęsknoty.

Pulp Fiction

To jedno z dzieł nawiązujących do filmu Quentina Tarantino, na którym w pierwotnej wersji, główni bohaterowie zamiast broni trzymali banany.

Flower Bomber

Uliczny bojówkarz, który zamiast racy czy koktajlu mołotowa trzyma w ręku bukiet kwiatów. Praca powstała w 2005 roku w Jerozolimie. To doskonała realizacja często pojawiającego się motywu anarchii i poglądów antywojennych w twórczości artysty. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zrobić <strong>karmel</strong>? Domowy sposób
/
Jak zrobić karmel? Domowy sposób
Przygotowujesz efektowny tort lub deser i szukasz dekoracji? A może masz ochotę na słodki karmel w domowym wydaniu? Mamy na niego sprawdzony przepis, sprawdź go razem z nami.
Podgrzewany <strong>basen w ogrodzie</strong>. Koszty, instalacja, utrzymanie
/
Podgrzewany basen w ogrodzie. Koszty, instalacja, utrzymanie
Jak zainstalować w przydomowym ogrodzie basen z podgrzewaną wodą? Poznaj ekologiczne sposoby na cieszenie się wodną aktywnością nie tylko w upalne dni.
Jak pielęgnować meble, aby służyły przez następne lata?
/
Jak pielęgnować meble, aby służyły przez następne lata?
Poznaj sprawdzone metody pielęgnacji mebli, które zapewnią im długowieczność i zachowaną świeżość. Cenne wskazówki dla miłośników domowego komfortu.