Banksy Art. Najpopularniejsze obrazy artysty

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Banksy to nadal jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców street artu, który dzięki prostej formie przekazuje w swych pracach maksimum treści. Mimo niezliczonych prób zdemaskowania artysta wciąż pozostaje anonimowy.

Jak i dlaczego?

Sztuka uliczna to nie tylko, jak niektórzy uważają, mazanie sprayem po ścianach. Prace artystów ulicy to przemyślane i dokładnie zaplanowane symbole będące wykrzyknikami codzienności, budzące uśmiech i niejednokrotnie skłaniające do refleksji. Spod ręki Banksy’ego wyszło tysiące takich prac, a do ich wykonania często używane były szablony.

Dziewczynka z balonikiem

To dzieło, z którym wiązały się liczne performance, jak chociażby ten na aukcji w Sotheby’s w 2018 roku, kiedy wylicytowany za blisko 5 milionów złotych obraz uległ częściowemu samozniszczeniu. Motyw dziewczynki wypuszczającej czerwony balonik w kształcie serca może być symbolem utraconej, dziecięcej niewinności i tęsknoty.

Pulp Fiction

To jedno z dzieł nawiązujących do filmu Quentina Tarantino, na którym w pierwotnej wersji, główni bohaterowie zamiast broni trzymali banany.

Flower Bomber

Uliczny bojówkarz, który zamiast racy czy koktajlu mołotowa trzyma w ręku bukiet kwiatów. Praca powstała w 2005 roku w Jerozolimie. To doskonała realizacja często pojawiającego się motywu anarchii i poglądów antywojennych w twórczości artysty. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble wstawić w pokoju nastolatka?
/
Jakie meble wstawić w pokoju nastolatka?
Pokój nastolatka to miejsce nauki, relaksu i spotkań ze znajomymi. W okresie dojrzewania musi on spełniać inne funkcje niż przez lata dzieciństwa, dlatego często wymaga on remontu wraz z nowym etapem w życiu dziecka. Zobacz, jakich mebli w swoim pokoju potrzebuje nastolatek.
<strong>Mieszkanie za odstępne</strong> – jak kupić i ubezpieczyć?
/
Mieszkanie za odstępne – jak kupić i ubezpieczyć?
Rynek wynajmu mieszkań jest bogaty w oferty, które uwzględniają podpisanie umowy i wnoszenie opłat za czynsz, rachunki oraz kwotę najmu uiszczane co miesiąc na rzecz właściciela nieruchomości.
<strong>Złote baterie</strong> łazienkowe. Hit czy kicz?
/
Złote baterie łazienkowe. Hit czy kicz?
Szukasz pomysłu i inspiracji na nowoczesną łazienkę? Może przypadnie Ci do gustu złota armatura. Sprawdź, z jakimi elementami najlepiej ją połączyć.