Ogród z huśtawką. Inspiracje i pomysły na modny wystrój

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja ogrodu daje pole do popisu dla naszej wyobraźni. Tworząc własne miejsce relaksu, powinniśmy kierować się funkcjonalnością aranżacji oraz jej estetyką – strefa wypoczynku musi być przyjemna i rzeczywiście pomagać w naładowaniu baterii po ciężkim dniu. Huśtawka może być tym elementem ogrodu, który zapewni i jedno, i drugie. Oto kilka inspiracji na modną aranżację ogrodu z huśtawką.

Jeżeli chcesz przygotować swój ogród na ciepłe miesiące i sprawić, aby stał się prawdziwą strefą relaksu, dobrym rozwiązaniem może być wyposażenie go w huśtawkę – to mebel, który umożliwia przyjemny wypoczynek, a także efektownie się prezentuje. Zobacz kilka pomysłów na aranżację ogrodu z huśtawką.

Huśtawka wśród kwiatów

Każda huśtawka będzie się prezentować zjawiskowo w otoczeniu kwiatów. Wyjątkowy efekt możemy osiągnąć przez przyozdobienie stelażu huśtawki pnączami. Mogą to być rośliny z ozdobnymi kwiatami, róże lub wybrany rodzaj bluszczu – zielony daszek nad huśtawką doda ogrodowej aranżacji niesamowitego uroku, a także zapewni cień w miejscu wypoczynku. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w ogrodach o romantycznym wystroju, ale nie tylko – zielony bluszcz może doskonale wyglądać także przy nowoczesnej huśtawce.

Huśtawka w zaciszu zieleni

Dobrym położeniem dla huśtawki ogrodowej będzie zaciszne, kameralne miejsce, oddalone nieco od centrum ogrodu. Taka lokalizacja pozwoli nam stworzyć prawdziwą strefę relaksu, która zapewni jej użytkownikom ciszę i możliwość komfortowego wypoczynku. Do huśtawki może prowadzić elegancka ścieżka wyłożona np. kamieniem, kostką lub płytą ogrodową. Jej najbliższe otoczenie z kolei mogą wypełniać różnego rodzaju krzewy, iglaki lub kwiatowe rabaty.

Stylowa aranżacja z wiszącym fotelem

Kolejnym sposobem na ciekawą aranżację ogrodu z huśtawką jest wykorzystanie efektownych wiszących foteli. To szczególnie modne rozwiązanie, które wyróżnia walor estetyczny. Wiszące fotele montuje się na stelażu, który umieścić możemy w dowolnym miejscu. Ten rodzaj huśtawki wykorzystać możemy w ogrodzie w praktycznie każdym stylu – jej subtelny, wdzięczny design sprawdzi się w większości miejsc. Wybierając nowoczesny model wiszącego fotela w stylu kokonu, mamy możliwość kupić produkt z gotowym stelażem, który nie wymaga dodatkowego montażu.

Nowoczesny minimalistyczny ogród

Jeżeli chcielibyśmy urządzić nasz ogród w minimalistycznym stylu, możemy zdecydować się na tradycyjną pojedynczą huśtawkę, wykonaną np. z drewna. Zawieszona na prostym stelażu będzie pasować do większości mebli ogrodowych, może się znaleźć na patio, czy też na trawie w otoczeniu zieleni. Taką huśtawkę możemy również zawiesić na drzewie, jeżeli mamy w ogrodzie taką możliwość.

Dziki ogród z huśtawką na drzewie

Posiadacze ogrodów o większej powierzchni, z wysokimi drzewami mogą pozwolić sobie na zaaranżowanie dziko wyglądającej przestrzeni i pośród takiego buszu zawiesić huśtawkę na drzewie. Huśtawka otoczona bujną zielenią, w pobliżu wąskiej dróżki stworzy bajkowy efekt. Takie miejsce z pewnością pozwoli wspaniale się zrelaksować i będzie prezentować się niesamowicie.

Zdjęcie główne: Nagesh Badu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Luksusowe wakacje</strong> na łodzi – te kierunki warto wybrać
/
Luksusowe wakacje na łodzi – te kierunki warto wybrać
Przedstawiamy ciekawe kierunki na wakacyjny wyjazd. Pozwolą one na zwiedzanie danego regionu drogą wodną.
Kolory, które stworzą relaksującą przestrzeń w twoim domu
/
Kolory, które stworzą relaksującą przestrzeń w twoim domu
Przedstawiamy proste porady, jak stworzyć relaksującą przestrzeń.
Co musisz wiedzieć o skutecznych środkach ochrony roślin?
/
Co musisz wiedzieć o skutecznych środkach ochrony roślin?
Środki ochrony roślin są istotnym elementem wspierającym uprawy rolnicze i ogrodnicze. Odpowiednie stosowanie tych produktów pozwala na ograniczenie szkodliwego wpływu chorób i szkodników na plony. Jednak, aby były skuteczne i jednocześnie bezpieczne dla środowiska i ludzi, muszą spełniać określone wymagania.