Charakterystyczny styl Karima Rashida

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niebanalny minimalizm, obłe kształty i róż – to rozpoznawalne cechy stylu Karima Rashida, projektanta światowej sławy i prawdziwej gwiazdy współczesnej sztuki użytkowej.

Photo by Cindy Ord / Stringer / Getty Images Entertainment / Getty Images

Karim Rashid – obywatel świata – pochodzi z Egiptu, wychował się w Wielkiej Brytanii, studiował w Kanadzie i we Włoszech, zaś swoje biuro projektowe otworzył w Nowym Jorku. Oryginalnym podejściem do wzornictwa zyskał sławę projektanta najwyższej półki. 

Karimanifesto

Poprzez swoje projekty Karim Rashid chce „pozbawić świat nostalgii” i uwolnić współczesnego człowieka od tęsknoty za tym, co minione. Dlatego jego prace nigdy nie nawiązują do tradycyjnych koncepcji, ale odważnie łamią konwencje zarówno kolorów, jak i kształtów. Projektant chętnie korzysta z syntetycznych materiałów, nie lubi kantów i prostych linii, a jego projekty charakteryzują energetyzujące kolory, z różem na czele. „Róż to nowa czerń” – mawia Karim Rashid i w odcienie tej barwy chętnie ubiera nie tylko swoje projekty, ale i samego siebie. Uważa, że różowy to kolor optymistyczny, niosący pozytywną energię i wywołujący uśmiech – to właśnie styl samego Rashida i jego nieszablonowych koncepcji.

Projektant wszechstronny

Na swoim koncie ma współpracę ze światowej sławy markami, jak: Estée Lauder, Tommy Hilfiger, Prada, Lacoste, Umbra, czy Davidoff, a jego prace znaleźć można także w muzeach takich jak MoMA i Groninger. Zrealizował już ponad 3000 koncepcji i nie stroni od wyzwań. Projektuje wszystko – od naczyń i mebli, przez etui na telefony, po sprzęty AGD, restauracje i hotele. W 2019 roku odwiedził Polskę jako gość IV edycji targów Warsaw Home, prezentując kolekcję „Sakred” stworzoną dla Krosno D’sign.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Prawdy i mity na temat <strong>szkockiej whisky</strong>
/
Prawdy i mity na temat szkockiej whisky
Lubisz pić whisky? Sprawdź, czy Ty również powielasz utrwalone prawdy i mity na jej temat!
Choroby roślin doniczkowych — praktyczny poradnik
/
Choroby roślin doniczkowych — praktyczny poradnik
Jakie choroby najczęściej zauważalne są na domowych okazach?
Jak przygotować ogród na wiosnę?
/
Jak przygotować ogród na wiosnę?
Dobrze przygotuj się do wiosennych porządków w ogrodzie! Oto najważniejsze rzeczy, o które koniecznie musisz zadbać, wybierać się na sezonowe sprzątanie zielonych przestrzeni.