Charakterystyczny styl Karima Rashida

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niebanalny minimalizm, obłe kształty i róż – to rozpoznawalne cechy stylu Karima Rashida, projektanta światowej sławy i prawdziwej gwiazdy współczesnej sztuki użytkowej.

Photo by Cindy Ord / Stringer / Getty Images Entertainment / Getty Images

Karim Rashid – obywatel świata – pochodzi z Egiptu, wychował się w Wielkiej Brytanii, studiował w Kanadzie i we Włoszech, zaś swoje biuro projektowe otworzył w Nowym Jorku. Oryginalnym podejściem do wzornictwa zyskał sławę projektanta najwyższej półki. 

Karimanifesto

Poprzez swoje projekty Karim Rashid chce „pozbawić świat nostalgii” i uwolnić współczesnego człowieka od tęsknoty za tym, co minione. Dlatego jego prace nigdy nie nawiązują do tradycyjnych koncepcji, ale odważnie łamią konwencje zarówno kolorów, jak i kształtów. Projektant chętnie korzysta z syntetycznych materiałów, nie lubi kantów i prostych linii, a jego projekty charakteryzują energetyzujące kolory, z różem na czele. „Róż to nowa czerń” – mawia Karim Rashid i w odcienie tej barwy chętnie ubiera nie tylko swoje projekty, ale i samego siebie. Uważa, że różowy to kolor optymistyczny, niosący pozytywną energię i wywołujący uśmiech – to właśnie styl samego Rashida i jego nieszablonowych koncepcji.

Projektant wszechstronny

Na swoim koncie ma współpracę ze światowej sławy markami, jak: Estée Lauder, Tommy Hilfiger, Prada, Lacoste, Umbra, czy Davidoff, a jego prace znaleźć można także w muzeach takich jak MoMA i Groninger. Zrealizował już ponad 3000 koncepcji i nie stroni od wyzwań. Projektuje wszystko – od naczyń i mebli, przez etui na telefony, po sprzęty AGD, restauracje i hotele. W 2019 roku odwiedził Polskę jako gość IV edycji targów Warsaw Home, prezentując kolekcję „Sakred” stworzoną dla Krosno D’sign.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dekoracje ścienne, które dodadzą wnętrzu elegancji
/
Dekoracje ścienne, które dodadzą wnętrzu elegancji
Jaka jest najważniejsza zasada aranżacji wnętrz? Co sprawi, że Twoje pomieszczenia będą wyglądać elegancko? Przekonaj się, że odpowiedni dobór dodatków może zmienić naprawdę dużo!
Jak wybrać idealny serwis stołowy do naszego mieszkania?
/
Jak wybrać idealny serwis stołowy do naszego mieszkania?
Czy zastanawiasz się, jakie naczynia stołowe będą najlepsze dla Twojego domu? Przytoczymy kwestie na które należy zwrócić uwagę wybierając komplety stołowe, oraz porady jak dobrać idealny serwis.
Urządzanie kuchni: Piękno i funkcjonalność w Twoim kuchennym wnętrzu
/
Urządzanie kuchni: Piękno i funkcjonalność w Twoim kuchennym wnętrzu
Płytki, cegła i drewnopodobne płytki to idealne rozwiązania do urządzania kuchni.