Jak sprawić, by hortensja bukietowa pięknie się prezentowała?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Hortensje bukietowe to zachwycające swoją urodą krzewy, które w pielęgnacji są znacznie łatwiejsze niż hortensje ogrodowe. Podpowiadamy, jak prawidłowa pielęgnacja hortensji bukietowej pomoże osiągnąć pięknie prezentujące się krzewy i kwiaty.

Hortensja bukietowa – co wyróżnia ten krzew

Hortensja bukietowa znana jest też jako hortensja wiechowata. Krzew ten cieszy się dużą popularnością choćby ze względu na długi okres kwitnienia. Hortensja bukietowa wykazuje wysoką odporność na mróz, a zawdzięcza to temu, że pąki kwiatowe tworzą się na pędach tegorocznych. Jest rośliną niezwykle okazałą, a jej wysokość może sięgać 2-3 metrów. Na początku lata hortensja bukietowa kwitnie dużymi, stożkowatymi kwiatostanami, które składają się małych białych kwiatów, utrzymujących się aż do jesieni.

Bukietowa hortensja – jakie lubi podłoże?

Sadzonki hortensji najlepiej jest sadzić do gleby o odpowiedniej charakterystyce, która pozwoli roślinie rozwijać się prawidłowo. Podłoże dla hortensji bukietowej powinno być żyzne, dobrze przepuszczalne i próchnicze. Hortensja najlepiej czuje się w lekko wilgotnej glebie, której odczyn pH jest lekko kwaśny.

Sadzonki hortensji mogą źle rozwijać się w glebach zimnych, ciężkich i zlewnych. Bardzo źle znoszą suszę, dlatego należy pamiętać o tym, aby w przedłużających się okresach bez opadów odpowiednio ją nawadniać. Pielęgnacja hortensji bukietowej powinna obejmować także regularne nawożenie tej rośliny. W sklepach ogrodniczych nie brakuje nawozów przygotowanych specjalnie z myślą o hortensjach i to właśnie na tych nawozach najlepiej jest się skupić.

Przycinanie hortensji bukietowej

Pielęgnacja hortensji bukietowej powinna obejmować też jej prawidłowe przycinanie. Pąki kwiatowe hortensji pojawiają się na pędach tegorocznych, w związku z czym ważne jest, aby regularnie przycinać stare pędy.

Pędy młodych roślin wiosną należy skracać o około połowę, natomiast u roślin starszych nawet o 2/3 ich długości. Zabieg ten sprawi, że hortensja wyda więcej kwiatów i dłużej zachowa ładny pokrój.

Odpowiednie nasłonecznienie dla hortensji bukietowej

W tej kwestii należy uwzględnić różnice pomiędzy hortensją ogrodową a hortensją bukietową. O ile ta pierwsza lubi miejsca zacienione, o tyle hortensja bukietowa znacznie lepiej rozwija się w miejscu półcienistym lub słonecznym. Ponadto, wybierając miejsce w ogrodzie dla hortensji bukietowej, musisz mieć na uwadze także to, że krzew ten lepiej czuje się w miejscach osłoniętych przed wiatrem.

Pielęgnacja hortensji bukietowej – podsumowanie

Powyższe wskazówki dotyczące pielęgnacji hortensji bukietowej oraz jej optymalnego umiejscowienia w ogrodzie powinny pomóc Ci w uprawie tego pięknego i zachwycającego krzewu, który przez cały letni sezon będzie ozdabiał Twój ogród i stanowił jedną z jego wizytówek.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wprowadzanie zrównoważonego stylu do twojego domu i ogrodu – praktyczne porady
/
Wprowadzanie zrównoważonego stylu do twojego domu i ogrodu – praktyczne porady
Odkryj jak wprowadzić zrównoważone rozwiązania do swojego domu i ogrodu, by żyć w harmonii z naturą. Praktyczne porady, które pomogą Ci stworzyć ekologiczne i przyjazne dla środowiska miejsce.
Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać
/
Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać
Dowiedz się, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje kołder oraz która z nich sprawdzi się najlepiej w Twojej sypialni!
Łóżko do sypialni – z jakiego materiału?
/
Łóżko do sypialni – z jakiego materiału?
Wybór odpowiedniego materiału łóżka do sypialni jest kluczowy. Przeczytaj nasz poradnik, który pomoże Ci podjąć świadomą decyzję.