Jakie meble wstawić w pokoju nastolatka?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czasy nastoletnie to bardzo specyficzny okres w życiu każdego młodego człowieka, w którym decyzje i upodobania zmieniają się z dnia na dzień. Z tego powodu pokój nastolatka bardzo często ulega zmianom i modyfikacjom, by pasował do obecnych zainteresowań swojego lokatora. Urządzając pokój swojego dorastającego dziecka musisz liczyć się z tym, że jego wiek rządzi się swoimi prawami i pogodzić się z tym, że koncepcja na to pomieszczenie będzie zmieniała się wielokrotnie na przestrzeni kilku lat. Podpowiadamy, jakie meble umieścić w pokoju nastolatka.  

Biurko i krzesło dopasowane do wzrostu   

Lata nastoletnie to czas ostatnich skoków wzrostu, podczas których najwięcej rzeczy może pójść nie tak. Przyjmowanie nieprawidłowej postawy w wieku kilkunastu lat może przysporzyć problemów z postawą i bólem pleców na resztę życia. Jako rodzic zadbaj więc o odpowiednio dopasowane do wzrostu swojego dziecka meble. Biurko dla nastolatka powinno być dość wysokie, by umożliwiało przyjęcie wygodnej pozycji i korzystanie z komputera czy odrabianie lekcji bez garbienia się. Ważnym elementem wystroju pokoju nastolatka jest także fotel. Powinien być on regulowany i dostosowywać się z czasem do zmian wzrostu. Ponadto ergonomiczne oparcie w dobrych fotelach zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości, dzięki czemu plecy są odciążone, a mięśnie zrelaksowane. Na stronie meblezagrosze.pl znajdziesz szeroki wybór biurek dla nastolatków.   

Pokój, jako czyste płótno    

Nastolatkowie bardzo często na swoim pokoju wyładowują kreatywną energię i używają swojej przestrzeni jako medium ekspresji. Postaraj się mieć to na uwadze, gdy urządzasz pokój dla młodego człowieka. Neutralne kolory i minimalistyczny wystrój ułatwią nastolatkowi modyfikacje przestrzeni i dopasowywanie pokoju pod siebie. Meble młodzieżowe Forte to doskonała podstawa do tego, by rozbudowywać i dekorować swoje królestwo. Na meblach w dość neutralnym stylu, dobrze wyglądają bardzo różnorodne dekoracje. Na przykład lampki, rośliny i ramki na zdjęcia, a także gadżety ulubionego zespołu metalowego i płyty hip hopowe. 

Jeśli Twoje dojrzewające dziecko ma artystyczną duszę, możesz mieć pewność, że w jego pokoju pojawią się jego dzieła, dlatego białe boki mebli będą świetną powierzchnią, aby wyeksponować sztukę autorstwa nastolatka. Warto też postawić na jasne, gładkie ściany, które będą fantastycznym podkładem pod plakaty, obrazy i komiksy.    

Miejsce do relaksu   

Koleżanki i koledzy to ważny element życia każdego nastolatka, a spotkania z nimi odbywają się czasem nawet codziennie. Warto zapewnić młodzieży spokojny i prywatny kąt, w którym będą mogli odpocząć po szkole i poplotkować. Strefa relaksu w pokoju może składać się tylko z niskiego stolika i poduszek ułożonych dookoła, ale miękkie pufy i fotele na pewno stworzą bardziej komfortową przestrzeń. Wszystko zależy od wielkości pokoju oraz potrzeb nastolatka. 

Wiek nastoletni jest trudny zarówno dla dojrzewających dzieci, jak i dla ich rodziców. Początek dorastania to świetna okazja do tego, aby zrobić w pokoju dziecięcym remont i przerobić go na miejsce bardziej dostosowane do potrzeb nastolatka. Pamiętaj, aby pozwolić dziecku uczestniczyć w tym procesie, dać mu przestrzeń na samodzielne podejmowanie decyzji i urządzenie własnej, spersonalizowanej przestrzeni.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
/
Odkrywając tajniki projektowania funkcjonalnej kuchni: poradnik dla miłośników gotowania
Odkrywaj świat funkcjonalności w kuchni! Dowiedz się, jak zaprojektować własną przestrzeń kuchenną, która przemieni twoje kulinarne przygody w prawdziwą przyjemność.
<strong>Mieszkanie za odstępne</strong> – jak kupić i ubezpieczyć?
/
Mieszkanie za odstępne – jak kupić i ubezpieczyć?
Rynek wynajmu mieszkań jest bogaty w oferty, które uwzględniają podpisanie umowy i wnoszenie opłat za czynsz, rachunki oraz kwotę najmu uiszczane co miesiąc na rzecz właściciela nieruchomości.
Urządzenia, dzięki którym w pomieszczeniu będzie unosił się ładny zapach
/
Urządzenia, dzięki którym w pomieszczeniu będzie unosił się ładny zapach
Istnieje wiele urządzeń, które mogą pomóc w utrzymaniu przyjemnego zapachu w każdym pomieszczeniu.