Meble z czarnego dębu – cenniejsze niż złoto

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czarny dąb jest jednym z niewielu surowców cenniejszych od złota, jest też rzadszy od diamentów. Ze względu na jego głęboki, bardzo ciemny kolor nosi czasem nazwę polskiego hebanu. Sprawdź, czym jest ten niezwykły surowiec.

Cenniejszy niż złoto

Samo złoto i diamenty nie mają takiej wartości jak czarny dąb. W carskiej Rosji za jego posiadanie groziła kara śmierci. Aktualnie jest to najbardziej ekskluzywny surowiec w świecie mebli. Temu drzewu natura nadała taką barwę podczas kilku wieków leżenia na dnie rzeki. Jego szacowany wiek to aż 1000-1500 lat.  Po wyciągnięciu z wody odpoczywało, schnąć 27 lat. Następny etap to już mozolna i trudna obróbka, która pozwala zobaczyć całe piękno tego kruszcu. W aranżacji wnętrz najpopularniejsze są szafy i stoły wykonane z czarnego dębu, które stanowią połączenie unikatowości i klasy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak nadać naczyniom połysk?
/
Jak nadać naczyniom połysk?
Poznaj sposoby na przywrócenie blasku twoim naczyniom. Rozjaśnij swoją zastawę stołową dzięki naszym sprawdzonym metodom.
<strong>Ogród</strong> w stylu <em>angielskim</em>
/
Ogród w stylu angielskim
Chcesz mieć piękny naturalny ogród? Przeczytaj o stylu angielskim w ogrodzie.
Jak z <strong>tarasu</strong> zrobić <em>stylowe</em> miejsce do odpoczynku?
/
Jak z tarasu zrobić stylowe miejsce do odpoczynku?
Tylko czekasz, aż w końcu zrobi się ciepło? W międzyczasie zadbaj o to, żeby Twój taras był gotowy na nadchodzący sezon!