Meble z czarnego dębu – cenniejsze niż złoto

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czarny dąb jest jednym z niewielu surowców cenniejszych od złota, jest też rzadszy od diamentów. Ze względu na jego głęboki, bardzo ciemny kolor nosi czasem nazwę polskiego hebanu. Sprawdź, czym jest ten niezwykły surowiec.

Cenniejszy niż złoto

Samo złoto i diamenty nie mają takiej wartości jak czarny dąb. W carskiej Rosji za jego posiadanie groziła kara śmierci. Aktualnie jest to najbardziej ekskluzywny surowiec w świecie mebli. Temu drzewu natura nadała taką barwę podczas kilku wieków leżenia na dnie rzeki. Jego szacowany wiek to aż 1000-1500 lat.  Po wyciągnięciu z wody odpoczywało, schnąć 27 lat. Następny etap to już mozolna i trudna obróbka, która pozwala zobaczyć całe piękno tego kruszcu. W aranżacji wnętrz najpopularniejsze są szafy i stoły wykonane z czarnego dębu, które stanowią połączenie unikatowości i klasy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Banksy Art.</strong> Najpopularniejsze obrazy <em>artysty</em>
/
Banksy Art. Najpopularniejsze obrazy artysty
Dla jednych Banksy to uliczny chuligan, dla innych innowacyjny artysta bawiący się formą. Poznaj jego najbardziej znane dzieła!
Piżama damska a pora roku – zobacz, na co warto zwrócić uwagę!
/
Piżama damska a pora roku – zobacz, na co warto zwrócić uwagę!
Dlaczego wybór piżamy damskiej zależny jest od pory roku? Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, by cieszyć się spokojnym snem przez wszystkie sezony – zarówno te chłodniejsze, jak i cieplejsze?
Komu powierzyć projektowanie ogrodu i jak to wygląda?
/
Komu powierzyć projektowanie ogrodu i jak to wygląda?
Kiedy planujesz urządzić swój wymarzony ogród, warto zastanowić się, komu powierzyć projektowanie. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego architekta krajobrazu i jak przebiega ten proces.