Meble z czarnego dębu – cenniejsze niż złoto

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czarny dąb jest jednym z niewielu surowców cenniejszych od złota, jest też rzadszy od diamentów. Ze względu na jego głęboki, bardzo ciemny kolor nosi czasem nazwę polskiego hebanu. Sprawdź, czym jest ten niezwykły surowiec.

Cenniejszy niż złoto

Samo złoto i diamenty nie mają takiej wartości jak czarny dąb. W carskiej Rosji za jego posiadanie groziła kara śmierci. Aktualnie jest to najbardziej ekskluzywny surowiec w świecie mebli. Temu drzewu natura nadała taką barwę podczas kilku wieków leżenia na dnie rzeki. Jego szacowany wiek to aż 1000-1500 lat.  Po wyciągnięciu z wody odpoczywało, schnąć 27 lat. Następny etap to już mozolna i trudna obróbka, która pozwala zobaczyć całe piękno tego kruszcu. W aranżacji wnętrz najpopularniejsze są szafy i stoły wykonane z czarnego dębu, które stanowią połączenie unikatowości i klasy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dopasować wannę łazienkową do stylu swojej łazienki?
/
Jak dopasować wannę łazienkową do stylu swojej łazienki?
W tym artykule dowiesz się, jak dokonać trafnego wyboru wanny, która doskonale wpisze się w styl Twojej łazienki.
Gadżety, które urozmaicą związek
/
Gadżety, które urozmaicą związek
Jak odświeżyć relację i wskrzesić dawny płomień w życiu łóżkowym? Dobrym sposobem jest eksperymentowanie z nowymi zabawkami i gadżetami, które z pewnością urozmaicą pożycie.
Poradnik użytkowania poganiaczy akumulatorowych: bezpieczne i efektywne poskramianie bydła
/
Poradnik użytkowania poganiaczy akumulatorowych: bezpieczne i efektywne poskramianie bydła
Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego i efektywnego użytkowania poganiaczy akumulatorowych do kontroli bydła, w tym dobrą praktykę i techniki utrzymania.