Profesjonalne maszyny do czyszczenia wnętrz

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Utrzymywanie czystości jest obowiązkowe, nieważne czy jest to budynek użytku publicznego, czy prywatne mieszkanie. W zależności od charakteru wnętrza, zmieniają się jednak narzędzia, którymi sprzątana jest przestrzeń. O ile w domu świetnie sprawdzi się miotła i mop, tak w ogromnej hali przemysłowej, sprzątanie takimi sprzętami byłoby bardzo czaso- i pracochłonne. Do niektórych powierzchni potrzebne są specjalne narzędzia i środki. Przedstawiamy maszyny do czyszczenia wnętrz.  

Odkurzacze piorące   

Wszędzie tam, gdzie w przestrzeni publicznej pojawiają się tkaniny, konieczne jest ich regularne pranie. W przypadku dywanów, wykładzin i mebli tapicerowanych nie jest to jednak takie łatwe. Odkurzacz piorący do dywanów, wykładzin, tapicerki pozwala utrzymać te tekstylia w czystości, nawet jeśli są intensywnie eksploatowane. Takie urządzenie sprawdzi się przede wszystkim w hotelach i biurach, gdzie bardzo często na podłodze znajduje się wykładzina. Można używać go także do prania tapicerowanych mebli, a nawet tapicerki samochodowej, by odświeżyć auto przed sprzedażą. Wypranie tekstylnych powierzchni wodą z dodatkiem środka czyszczącego i dezynfekującego zapewnia bezpieczeństwo użytkowania tych miejsc i zapobiegnie powstawaniu trwałych plam, zacieków czy nieprzyjemnego zapachu brudnej tkaniny.   

Szorowarki do dużych powierzchni   

Mop i miotła to domowy odpowiednik profesjonalnej szorowarki. Duże przestrzenie, na przykład w halach przemysłowych, fabrykach, magazynach czy sklepach wielkopowierzchniowych, muszą być sprzątane w bardziej efektywny sposób. Zarówno sama powierzchnia, jak i charakterystyka i poziom zabrudzenia takich miejsc sprawiają, że szorowarka do podłóg jest w nich konieczna. Taka maszyna w dużo szybszym tempie oczyści podłogę w dużych wnętrzach i sprawi, że sprzątanie obszernych przestrzeni będzie łatwe i przyjemne. W zależności od powierzchni, jaką trzeba utrzymać w czystości, można dobrać odpowiedni rozmiar oraz moc szorowarki. Dzięki temu praca z urządzeniem będzie najbardziej optymalna.   

Maszyny do dezynfekcji   

Placówki, takie jak szpitale, przychodnie i gabinety lekarskie oraz weterynaryjne, wymagają nie tylko regularnego sprzątania, leczy także dezynfekcji, by pozbyć się wszelkich bakterii, wirusów i innych patogenów. Skuteczne potraktowanie płynem do dezynfekcji każdego przedmiotu w pomieszczeniu z osobna jest praktycznie niemożliwe. Na szczęście istnieją o wiele lepsze i skuteczniejsze sposoby na to, by pozbyć się chorobotwórczych organizmów ze wszystkich powierzchni jednocześnie. Maszyna do ozonowania generuje ten dobroczynny gaz, który doskonale oczyszcza powietrze i rozproszony w nim rozprawia się także z bakteriami i wirusami obecnymi na różnych powierzchniach w pomieszczeniu. Ozon zabija także grzyby, pleśnie oraz alergeny, dlatego doskonale nadaje się do stosowania również w walce z zawilgoconymi przestrzeniami. Ozonowanie jest bardzo skuteczną metodą oczyszczania przestrzeni i powierzchni płaskich.   

Fot.: Ashwini Chaudhary(Monty)/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy odpowiednia aranżacja pokoju wpływa na jakość snu?
/
Czy odpowiednia aranżacja pokoju wpływa na jakość snu?
Dowiedz się, jak odpowiednie ustawienie mebli i wybór kolorów w sypialni mogą poprawić jakość Twojego snu. Uwzględnij te porady we wnętrzarstwie, aby lepiej odpoczywać i obudzić się w pełni wypoczętym.
Czym kierować się w wyborze mebli do mieszkania?
/
Czym kierować się w wyborze mebli do mieszkania?
Od wyposażenia mieszkania zależy komfort życia w danym miejscu oraz użytkowania poszczególnych pomieszczeń. Zobacz, czym kierować się, wybierając meble do swojego lokum.
<strong>Łóżka kontynentalne<strong> – wady i zalety
/
Łóżka kontynentalne – wady i zalety
Hotelowy luksus już dziś możesz przenieść do swojej sypialni przy pomocy łóżka kontynentalnego. Sprawdź, co to jest