Nowy mural w Poznaniu. Prezent z okazji Dnia Dziecka

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Graffiti i murale już od jakiegoś czasu podbijają ulice polskich miast i coraz częściej uznawane są za prawdziwą sztukę. Często tworzone dzieła mają za zadanie przekazać pewną wiadomość, czasem służą ku upamiętnieniu, a niejednokrotnie są po prostu efektowną dekoracją przestrzeni miejskiej. W Poznaniu można zobaczyć wiele interesujących murali jak chociażby ten znajdujący się na Śródce. W ostatnim czasie do pokaźnej ich liczby dołączył kolejny. Z okazji Dnia Dziecka!

W kooperacji z dziećmi!

Barwny mural przedstawiający sterowce powstał na ścianie Przedszkola nr 37 i jest częścią projektu „Warstwy”, przy którym współpracuje Miasto Poznań i Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz. To owoc warsztatów prowadzonych przez studentów z dziećmi pt. „Sterowce i wiatr”. Wybór tematu nie był przypadkowy, gdyż nieopodal tej lokalizacji przed pierwszą wojną światową znajdowała się hala zeppelinów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Ściana z kwiatów.</strong> Pomysł na aranżację <em>salonu</em> lub <em>sypialni</em>
/
Ściana z kwiatów. Pomysł na aranżację salonu lub sypialni
Kwiatowa ścianka w domu? - To dekoracyjne rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Zobacz pomysły na aranżacje salonu i sypialni z kwiatowym panelem.
Jak przygotować <strong>pyszną kawę</strong> w domu?
/
Jak przygotować pyszną kawę w domu?
Jesteś miłośnikiem kawy? Chcesz nauczyć się samodzielnie parzyć doskonałe napary? Sprawdź, jak wybrać kawę i w czym ją przygotować!
Dom <strong>w stylu amerykańskim</strong>. Cechy stylu
/
Dom w stylu amerykańskim. Cechy stylu
Budujesz nowy dom? Chcesz, by był zbliżony stylem do amerykańskiego? Poznaj cechy stylu!