Benjamin Hubert. Projekty, które zachwycają cały świat

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Mówi się, że jego projekty wyprzedzają przyszłość. Benjamin Hubert tworzy przedmioty ponadczasowe, które wymykają się chwilowym trendom. Poznaj najciekawsze dzieła światowej sławy designera.

Benjamin Hubert ukończył Wydział Projektowania i Technologii na Uniwersytecie Loughborough. W wieku 26 lat otworzył własne studio, obecnie działające pod nazwą Layer. Powstają w nim projekty zarówno na skalę przemysłową, jak i limitowane edycje. 

Cradle – krzesło inspirowane hamakiem

Cradle, to krzesło będące skrzyżowaniem fotela z hamakiem. Jego wygodne oparcie wyłożone jest elastyczną siatką, która dopasowuje się do osoby siedzącej. Benjamin Hubert zaprojektował je dla włoskiej marki Moroso. 

Tape – modułowe meble

Kolekcja Tape prezentuje nowy sposób sklejania mebli tapicerskich. Materiały połączone są za pomocą taśmy termozgrzewalnej. Zestaw składa się z kilku elementów, z których uformować możemy wygodną sofę, ławę, czy fotel. Zależnie od wybranej konfiguracji meble dopasują się do każdego pomieszczenia.

Rise – bezprzewodowa lampa, budzik i ładowarka w jednym

Stworzona dla marki Nolii bezprzewodowa lampa Rise, pełni jednocześnie funkcję budzika imitującego wschód słońca oraz ładowarki do telefonu. Ładowanie może odbywać się bezprzewodowo, dzięki podkładce ładującej, umieszczonej na szczycie lampy, a także przy pomocy kabla USB. Podczas budzenia lampa powoli rozświetla pomieszczenie, imitując wschodzące słońce. 

Pal scooter – inteligentna hulajnoga

Projekt wykonany we współpracy z chińską marką motoryzacyjną Nio – inteligentna hulajnoga, która zapamiętuje twoje ulubione trasy. Wykorzystując sztuczną inteligencję, Pal rejestruje przemierzone przez ciebie drogi, aby w razie potrzeby móc samodzielnie poprowadzić cię do wybranego miejsca. Przód hulajnogi wyposażony jest w panel elektromagnetyczny, do którego dołączyć można plecak lub torbę.

Hula 46 bar stool, czyli stołek barowy Hula 

Hula 46 został zaprojektowany dla hiszpańskiej marki Andreu World. Posiada regulację wysokości, wygodne siedzisko oraz aluminiowy podnóżek. Dostępna jest również wersja z oparciem, co przy odpowiedniej regulacji wysokości pozwala na wykorzystanie stołka jako krzesła biurowego.


Tym, co zapewniło Benjaminowi Hubertowi miano jednego z najważniejszych współczesnych projektantów, jest świeże podejście, z jakim wkroczył w świat designu. Celem projektanta jest tworzenie przedmiotów, które będą doskonale odpowiadać na ludzkie potrzeby, a tym samym wyznaczą nowe sposoby myślenia o produkcie i procesie projektowym.

>> Zobacz też: Kultowe projekty Philippe Starck’a

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Suszarka z pompą ciepła</strong> – czy warto?
/
Suszarka z pompą ciepła – czy warto?
Rozwój technologii pomaga nam w wielu wypadkach i ułatwia życie.
Ferie w domu – pomysły na <strong>wspólne spędzenie czasu</strong>
/
Ferie w domu – pomysły na wspólne spędzenie czasu
Nie wiesz, co robić w ferie? Idziemy z pomocą! Nasza lista zapewni Ci rozrywkę na ferie i później!
Pomysły na unikatowe podarunki
/
Pomysły na unikatowe podarunki
Znalezienie trafionego i oryginalnego pomysłu na prezent, nawet dla osoby, którą doskonale znasz, może być dużym wyzwaniem i zająć wiele tygodni. Przedstawiamy kilka propozycji upominków, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla Twoich bliskich.