Ścienne dekoracje – prosty sposób na ozdobę salonu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dekoracje to szybki i stosunkowo tani sposób na odświeżenie salonu. Przeczytaj, jakie ozdoby ścienne pozwolą Ci spersonalizować i ozdobić wnętrze. 

Dekoracje ścienne mają wpływ na efekt finalny aranżacji salonu. Pozwalają w ciekawy sposób ozdobić wnętrze i nadać mu osobistego oraz niepowtarzalnego charakteru. Przeczytaj, jakie możliwości aranżacyjne zapewniają plakaty, obrazy, zdjęcia oraz fototapety. Ozdoby potrafią wprowadzić do wnętrza delikatny powiew świeżości, a w niektórych przypadkach nawet całkiem odmienić jego styl.

Plakaty 

Plakaty można powiesić na ścianie solo lub w kompozycjach. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się tworzenie galerii ściennych, które łączą plakaty i zdjęcia rodzinne. Alternatywą do wspomnianych rozwiązań może być postawienie plakatu na komodzie albo stylowe oparcie ramy o ścianę. Wybierając plakat, weź pod uwagę pozostałe akcenty kolorystyczne w pomieszczeniu tak, aby grafika ładnie wkomponowała się we wnętrze. Szeroki wybór inspirujących plakatów znajdziesz na stronie arttor.pl. Plakaty mogą stanowić codzienną dawkę motywacji, inspirować do działania lub przypominać o ważnych dla nas wartościach.

Obrazy 

Dopełnienie wnętrza salonu mogą stanowić również dzieła utalentowanych malarzy, które odpowiadają Twojemu wyczuciu estetyki i pasują do stylu, w której został zaaranżowany salon. Ciekawym uzupełnieniem wolnej przestrzeni ściennej mogą być obrazy afrykańskie czy orientalne pejzaże, które upiększają wnętrze i działają relaksująco. Wybierając ozdoby ścienne, weź pod uwagę pozostałe akcenty kolorystyczne w pomieszczeniu tak, aby obraz naturalnie wkomponował się we wnętrze. Dużą rolę odgrywa także wykończenie ramy, które powinno pasować do obrazu, a także do koloru ścian, mebli i pozostałego wyposażenia w pokoju. Warto wybrać grafiki, które nawiązują do Twoich hobby lub pasji, takie jak obrazy na płótnie z motywem muzycznym czy motoryzacyjnym.

Zdjęcia i fototapety 

Zdjęcia rodzinne w ozdobnych ramkach lub pejzaże sfotografowane podczas podróży mogą być wspaniałą pamiątką oraz ważnym elementem wystroju salonu. Jeśli chcesz stworzyć mozaikę ze zdjęć, zadbaj o to, żeby wyselekcjonować ulubione fotografie i nie przesadzić z ich ilością, żeby końcowy efekt nie był przytłaczający i nie pomniejszał optycznie pomieszczenia.

Fot. Kam Idris/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Fotele biurowe Katowice: jak wybrać idealne fotele do naszego biura
/
Fotele biurowe Katowice: jak wybrać idealne fotele do naszego biura
Praca biurowa uchodzi za lekką, co nie jest do końca prawdą. Z pewnością jest mniej obciążająca dla naszego organizmu niż praca na budowie, jednak cały czas niesie ze sobą zagrożenia.
Poradnik wyboru oświetlenia LED dla twojego ogrodu: podkreśl urok kostki brukowej
/
Poradnik wyboru oświetlenia LED dla twojego ogrodu: podkreśl urok kostki brukowej
Tym poradnikiem dowiesz się, jak dobrać oświetlenie LED do ogrodu, aby podkreślić urok kostki brukowej. Oświetlanie, które łączy funkcjonalność, estetykę i energooszczędność.
Jakie są rodzaje kawy?
/
Jakie są rodzaje kawy?
Jesteś fanek kawy? Poznaj jej rodzaje.