Zieta Studio obchodzi jubileusz dziesięciolecia!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeden z najbardziej znanych na świecie polskich designerów, Oskar Zięta świętuje dziesięciolecie swojej obecności na scenie projektanckiej. To on stworzył autorską technologię FiDU. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tym artyście?

Studio Zieta
Photo by Daniele Venturelli / Contributor/ WireImage/Getty Images

Oskar Zięta studiował architekturę w Szczecinie, potem wyjechał do Zurychu na stypendium. To właśnie w Szwajcarii kształtował się pomysł na wyżej wspomnianą technologię FiDU, czyli metodę obróbki stali formowaną pod ciśnieniem. Wyobraź sobie, że kupujesz krzesło i na czas transportu możesz je w prosty sposób złożyć, a w domu za pomocą pompki nadmuchać i eksploatować. Opis tej metody znalazł się w podręcznikach dla inżynierów na całym świecie. Zięta tworzy meble i inne instalacje, które wyglądem przypominają nadmuchane, lśniące baloniki. Jego twórczość doceniona została przez jury takich konkursów jak: Red Dot Design Award, Schweizer Design Preis czy Audi Mentor Prize. Studio pod jego przewodnictwem cały czas rozwija system FiDU. Zajmuje się w największej mierze produkcją mebli i przedmiotów codziennego użytku. Jednak ponoć marzeniem projektanta jest tworzenie obiektów okazałych, kilku tonowych przy użyciu tej nowatorskiej technologii. 

Brzmi ciekawie? Zobaczcie jego prace.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zlew jednokomorowy: Minimalizm i praktyczność w kuchni
/
Zlew jednokomorowy: Minimalizm i praktyczność w kuchni
Zlew jednokomorowy - minimalizm i praktyczność w harmonii. Perfekcyjny wybór dla nowoczesnej kuchni.
Praktyczne aspekty wyboru mebli do małej jadalni
/
Praktyczne aspekty wyboru mebli do małej jadalni
Małe może być piękne! Oto garść naszych porad, na co zwracać uwagę podczas dobierania mebli do aranżacji jadalni o małym metrażu.
Jak oświetlić sypialnię?
/
Jak oświetlić sypialnię?
Zastanawiasz się jaką lampę zamontować do małej sypialni? Zobacz, co będzie się w niej dobrze prezentować.