Zieta Studio obchodzi jubileusz dziesięciolecia!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeden z najbardziej znanych na świecie polskich designerów, Oskar Zięta świętuje dziesięciolecie swojej obecności na scenie projektanckiej. To on stworzył autorską technologię FiDU. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tym artyście?

Studio Zieta
Photo by Daniele Venturelli / Contributor/ WireImage/Getty Images

Oskar Zięta studiował architekturę w Szczecinie, potem wyjechał do Zurychu na stypendium. To właśnie w Szwajcarii kształtował się pomysł na wyżej wspomnianą technologię FiDU, czyli metodę obróbki stali formowaną pod ciśnieniem. Wyobraź sobie, że kupujesz krzesło i na czas transportu możesz je w prosty sposób złożyć, a w domu za pomocą pompki nadmuchać i eksploatować. Opis tej metody znalazł się w podręcznikach dla inżynierów na całym świecie. Zięta tworzy meble i inne instalacje, które wyglądem przypominają nadmuchane, lśniące baloniki. Jego twórczość doceniona została przez jury takich konkursów jak: Red Dot Design Award, Schweizer Design Preis czy Audi Mentor Prize. Studio pod jego przewodnictwem cały czas rozwija system FiDU. Zajmuje się w największej mierze produkcją mebli i przedmiotów codziennego użytku. Jednak ponoć marzeniem projektanta jest tworzenie obiektów okazałych, kilku tonowych przy użyciu tej nowatorskiej technologii. 

Brzmi ciekawie? Zobaczcie jego prace.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Łazienka dla zielonych entuzjastów: Ekologiczne materiały
/
Łazienka dla zielonych entuzjastów: Ekologiczne materiały
Odkryj sposoby na stworzenie ekologicznej łazienki. Wybór odpowiednich materiałów i baterii umywalkowych to klucz do sukcesu.
Jak wybrać idealną patelnię Hendi dla twojej kuchni – poradnik dla domowych mistrzów kulinariów
/
Jak wybrać idealną patelnię Hendi dla twojej kuchni – poradnik dla domowych mistrzów kulinariów
Poradnik o wyborze idealnej patelni Hendi do twojej kuchni. Odkryj, jak wybór odpowiedniego sprzętu kulinarnego może wzmocnić twoje umiejętności kulinarne i sprawić, że gotowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.
<strong>Rezydencja Baboolal </strong>– amerykański sen w <em>Chapel Hill</em> z polskimi oknami
/
Rezydencja Baboolal – amerykański sen w Chapel Hill z polskimi oknami
Rezydencja Baboolal to połączenie wnętrza z przestrzenią ogrodu dzięki przeszklonej ścianie. Zobacz jak ten efekt udało się uzyskać projektantom.