Zieta Studio obchodzi jubileusz dziesięciolecia!

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeden z najbardziej znanych na świecie polskich designerów, Oskar Zięta świętuje dziesięciolecie swojej obecności na scenie projektanckiej. To on stworzył autorską technologię FiDU. Co jeszcze powinieneś wiedzieć o tym artyście?

Studio Zieta
Photo by Daniele Venturelli / Contributor/ WireImage/Getty Images

Oskar Zięta studiował architekturę w Szczecinie, potem wyjechał do Zurychu na stypendium. To właśnie w Szwajcarii kształtował się pomysł na wyżej wspomnianą technologię FiDU, czyli metodę obróbki stali formowaną pod ciśnieniem. Wyobraź sobie, że kupujesz krzesło i na czas transportu możesz je w prosty sposób złożyć, a w domu za pomocą pompki nadmuchać i eksploatować. Opis tej metody znalazł się w podręcznikach dla inżynierów na całym świecie. Zięta tworzy meble i inne instalacje, które wyglądem przypominają nadmuchane, lśniące baloniki. Jego twórczość doceniona została przez jury takich konkursów jak: Red Dot Design Award, Schweizer Design Preis czy Audi Mentor Prize. Studio pod jego przewodnictwem cały czas rozwija system FiDU. Zajmuje się w największej mierze produkcją mebli i przedmiotów codziennego użytku. Jednak ponoć marzeniem projektanta jest tworzenie obiektów okazałych, kilku tonowych przy użyciu tej nowatorskiej technologii. 

Brzmi ciekawie? Zobaczcie jego prace.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
E-commerce w polskiej branży fashion
/
E-commerce w polskiej branży fashion
Polska branża e-commerce prężnie się rozwija również w segmencie fashion, który zapewnia wiele ciekawych miejsc w pracy. Jaka kariera czeka na osoby, które chcą zajmować się modą i łączyć swoje zamiłowanie do niej z wykorzystywaniem nowoczesnych rozwiązań sprzedażowych?
Luksus w łazience: jak urządzić wyjątkowe wnętrze?
/
Luksus w łazience: jak urządzić wyjątkowe wnętrze?
Łazienka to miejsce, w którym spędzamy czas na relaksie i regeneracji sił po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, aby była ona wyjątkowa i zapewniała nam komfort oraz poczucie luksusu. W tym artykule przedstawimy najważniejsze elementy, które pozwolą nam na stworzenie wyjątkowej łazienki w stylu luksusowym.
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – klucz do efektywnej pracy na budowie
/
Wypożyczalnia sprzętu budowlanego – klucz do efektywnej pracy na budowie
Jak skorzystać z takiej usługi w najbardziej efektywny sposób?