Szafa przesuwna do przedpokoju

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szafy przesuwne na stałe zagościły w naszych domach. Są funkcjonalne, pakowne i trwałe. Do tego można do nich dowolnie dobrać obicie, miejsce zamontowania, wielkość oraz drzwi przesuwne. Jaka powinna być szafa do przedpokoju?

Szafa przesuwna, czyli oszczędność miejscach

W przedpokoju z reguły jest mało miejsca, dlatego tak ważne jest wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni. Pomieszczenia te mają to do siebie, że znajdują się w nich różne wgłębienia i wnęki, które ciężko zagospodarować. Dlatego z pomocą przychodzi szafa na wymiar, która nie tylko pod względem designu ale również rozmiaru dopasuje się do pomieszczenia. Ponadto będzie doskonałym miejscem do przechowywania drobiazgów oraz okryć wierzchnich. Zwłaszcza w małych mieszkaniach warto wykorzystać każde miejsce.

Szafa z pawlaczem

Z tego względu, że szafa na wymiar może wyglądać dokładnie tak, jak sobie tego życzymy, możemy w niej zamontować pawlacz. Jest to miejsce z osobnymi drzwiczkami, ale znajdujące się we wnętrzu szafy. Można w nim trzymać ozdoby choinkowe oraz ubrania na kolejny sezon.

Drzwi do szafy przesuwnej

Przesuwne drzwi to oszczędność miejsca, niegdyś wybierane były modele o klasycznych drzwiach, jednak zabierały one przestrzeń. W szafie przesuwnej zastosować można kilka wariantów, jednak najpopularniejszym są lustra. 

Nie zawsze w przedpokoju mamy wolną ścianę, aby powiesić osobne lustro, w którym moglibyśmy się przejrzeć przed wyjściem. Takie rozwiązanie będzie zatem doskonałe. Można też wybrać drzwi ze szkła mlecznego lub w całości zabudowane – drewniane lub z tworzywa sztucznego.

Szafy przesuwne w małych mieszkaniach

Małe mieszkania są wręcz stworzone do szaf na wymiar z drzwiami przesuwnymi. Można je zamontować nie tylko na przedpokoju, ale również w sypialni. Wnętrze szafy warto dopasować do pomieszczenia. Jednak te, które będą miały swoje miejsce w przedpokoju powinny zawierać: miejsce na obuwie, najlepiej w dolnej części, drążek na płaszcze i kurtki, półkę na kapelusze, czapki i szaliki. 

Jeśli starczy miejsca warto wydzielić osobną przestrzeń na deskę do prasowania i odkurzacz. Taka szafa będzie funkcjonalna i praktyczna, zwłaszcza w małym mieszkaniu.

Dopasowana do wystroju

Szafa przesuwna, ta na wymiar oraz dostępna w sklepach meblarskich, powinna być dopasowana do pomieszczenia. Dobrać należy właściwy kolor, rodzaj tworzywa, z jakiego będzie wykonana, oraz drzwi – z lustrem lub bez. Może też zupełnie wtopić się w tło i być w kolorze ścian. Są szafy, które umieszczone we wnęce w ogóle się nie wyróżniają, są gładkie i mają kolor taki sam, jak otoczenie, w którym się znajdują.

Szafę na wymiar zamówić można u stolarza, który przyjedzie i zbierze wszystkie wymiary, doradzi nam co do koloru i materiału, a na koniec wszystko sprawnie zamontuje. Szafy z drzwiami przesuwnymi do inwestycja na lata, która jest w zasadzie bezawaryjna.

Przeczytaj też: https://glamourlife.pl/wnetrza/meble-z-czarnego-debu-cenniejsze-niz-zloto/

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ekologiczne oczyszczalnie ścieków przyczyniają się do poprawy jakości gleby i wód?
/
Jak ekologiczne oczyszczalnie ścieków przyczyniają się do poprawy jakości gleby i wód?
Odkryj, jak ekologiczne oczyszczalnie ścieków sprzyjają poprawie jakości gleby i zasobów wodnych. Poruszamy tematy związane z recyklingiem wody, zasobami naturalnymi i ochroną środowiska.
Jacuzzi ogrodowe – dlaczego warto?
/
Jacuzzi ogrodowe – dlaczego warto?
Jacuzzi ogrodowe to coraz częściej spotykany element wyposażenia domów i ogrodów, który przynosi wiele korzyści.
Ferie w domu – pomysły na <strong>wspólne spędzenie czasu</strong>
/
Ferie w domu – pomysły na wspólne spędzenie czasu
Nie wiesz, co robić w ferie? Idziemy z pomocą! Nasza lista zapewni Ci rozrywkę na ferie i później!