Nowe murale na Bielanach upamiętnią Krystynę Sienkiewicz i Korę

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na warszawskich Bielanach powstaną nowe murale upamiętniające dwie artystki – Krystynę Sienkiewicz i Korę Jackowską. Wybrano już projekty, które zostaną namalowane przy ulicy Żeromskiego.

Kilka dni temu burmistrz dzielnicy Bielany poinformował, że zostały wybrane projekty murali z wizerunkami Kory i Krystyny Sienkiewicz. Malowidła pojawią się na ścianach szczytowych budynków przy ul. Żeromskiego 44/50.

Punktem wyjścia tej inicjatywy jest przypadająca w czerwcu 70. rocznica urodzin Kory. Przy tej okazji władze dzielnicy chcą upamiętnić także Krystynę Sienkiewicz – obie artystki były mieszkankami Starych Bielan.

Tak będą wyglądały murale Kory i Krystyny Sienkiewicz na warszawskich Bielanach

Autorem wybranego projektu jest Tomasz Majewski – ilustrator i projektant grafiki. Odsłonięcie nowych murali zaplanowano na 8 czerwca.

To już drugi mural Kory w Warszawie

Podobizna słynnej wokalistki Maanamu widnieje już na jednym muralu przy warszawskim Nowym Świecie. Na tym wyjątkowym projekcie Kora zmienia się wraz z porami roku – to dzięki pomysłowemu wkomponowaniu malowidła w otoczenie budynku. Mural ten powstał w 2019 roku, a jego autorem jest Bruno Althamer.

Źródło: Wyborcza.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
5 niezbędnych mebli do sypialni
/
5 niezbędnych mebli do sypialni
Jak urządzić sypialnię, by było to wygodne miejsce do snu i odpoczynku? Zobacz, jakich 5 mebli powinno się tam znaleźć!
Projekty domów – jak wybrać najlepszy dla siebie
/
Projekty domów – jak wybrać najlepszy dla siebie
Projekty domów to nie tylko rysunki i wizualizacje, ale również plany oraz koncepcje, które zaspokoją potrzeby każdej rodziny. Wybór odpowiedniego projektu to pierwszy krok do spełnienia marzeń o własnym domu. Warto zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami, które wpłyną na ostateczny wybór.
Tablica magnetyczna na ścianę – funkcjonalny dodatek do biura i mieszkania
/
Tablica magnetyczna na ścianę – funkcjonalny dodatek do biura i mieszkania
W tym artykule dowiesz się, dlaczego tablica magnetyczna na ścianę może być wartościowym dodatkiem do Twojego otoczenia i jakie korzyści może przynieść.