Nowe murale na Bielanach upamiętnią Krystynę Sienkiewicz i Korę

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Na warszawskich Bielanach powstaną nowe murale upamiętniające dwie artystki – Krystynę Sienkiewicz i Korę Jackowską. Wybrano już projekty, które zostaną namalowane przy ulicy Żeromskiego.

Kilka dni temu burmistrz dzielnicy Bielany poinformował, że zostały wybrane projekty murali z wizerunkami Kory i Krystyny Sienkiewicz. Malowidła pojawią się na ścianach szczytowych budynków przy ul. Żeromskiego 44/50.

Punktem wyjścia tej inicjatywy jest przypadająca w czerwcu 70. rocznica urodzin Kory. Przy tej okazji władze dzielnicy chcą upamiętnić także Krystynę Sienkiewicz – obie artystki były mieszkankami Starych Bielan.

Tak będą wyglądały murale Kory i Krystyny Sienkiewicz na warszawskich Bielanach

Autorem wybranego projektu jest Tomasz Majewski – ilustrator i projektant grafiki. Odsłonięcie nowych murali zaplanowano na 8 czerwca.

To już drugi mural Kory w Warszawie

Podobizna słynnej wokalistki Maanamu widnieje już na jednym muralu przy warszawskim Nowym Świecie. Na tym wyjątkowym projekcie Kora zmienia się wraz z porami roku – to dzięki pomysłowemu wkomponowaniu malowidła w otoczenie budynku. Mural ten powstał w 2019 roku, a jego autorem jest Bruno Althamer.

Źródło: Wyborcza.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wykorzystać maty wiklinowe do tworzenia przytulnej przestrzeni na balkonie?
/
Jak wykorzystać maty wiklinowe do tworzenia przytulnej przestrzeni na balkonie?
Odkryj praktyczne i stylowe sposoby na wykorzystanie mat wiklinowych w aranżacji balkonu. Zobacz, jak maty mogą stać się elementem tworzenia przytulnej atmosfery.
Poduszka z łuską gryki, liczne właściwości lecznicze łuski z gryki
/
Poduszka z łuską gryki, liczne właściwości lecznicze łuski z gryki
Każdy z nas codziennie musi być wypoczęty i mieć naprawdę dużo energii do działania. Jeśli jednak w nocy przewracamy się na łóżku i liczymy przysłowiowe barany, godzinami nie mogąc zasnąć, to nie ma mowy, abyśmy rano wstali w pełni zrelaksowani.
Toskania. Kuchnia, wino i <strong>ciekawe miejsca</strong> warte odwiedzenia
/
Toskania. Kuchnia, wino i ciekawe miejsca warte odwiedzenia
Planujesz urlop w Toskanii, ale nie wiesz, jakie miasta i zabytki powinny znaleźć się na Twojej turystycznej liście must-have? Przeczytaj nasz krótki przewodnik i ułóż perfekcyjny plan zwiedzania!