Kwiaty w pudełku. Jak o nie dbać?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Flower boxy to w ostatnim czasie częsty podarunek, jaki wręczamy z różnych okazji. Ten sposób podarowania kwiatów prezentuje się nadzwyczaj elegancko i jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych bukietów. Co zrobić, żeby kwiaty dobrze się prezentowały przez dłuższy czas?

Jak dbać o kwiaty w pudełku?

Troska o kwiaty we flower boxie nie jest zajęciem trudnym i czasochłonnym, nie wymaga również dużego zaangażowania. Kompozycja kwiatów w pudełku zwykle jest stworzona na bazie nasączonej gąbki florystycznej. Po pewnym czasie woda z pewnością wyparuje, dlatego, jeśli chcemy przedłużyć żywotność kwiatów, należy systematycznie je podlewać, poprzez nasączenie gąbki wodą. Nie stawiaj również bukietu blisko źródła ciepła, np. przy grzejniku, w przeciągu, gdzie będą narażone na częste zmiany temperatur, które mogą zaszkodzić kwiatom oraz obok owoców, które wydzielają związki wpływające na szybsze więdnięcie kwiatów ciętych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są koszty utrzymania <strong>jacuzzi ogrodowego</strong>?
/
Jakie są koszty utrzymania jacuzzi ogrodowego?
Wanna z hydromasażem we własnym ogrodzie to doskonały sposób na relaks. Zobacz, jakie są koszty utrzymania ogrodowego jacuzzi.
Jak wybrać płytę grzewczą do kuchni?
/
Jak wybrać płytę grzewczą do kuchni?
Jakie kwestie wziąć pod uwagę podczas wyboru płyty grzewczej? Które cechy są najważniejsze? Podpowiadamy!
Czym są bloki serca?
/
Czym są bloki serca?
Serce zbudowane jest z bardzo wyspecjalizowanej tkanki mięśniowej, którą tworzą komórki zwane kardiomiocytami. Przewagą kardiomiocytów jest, fakt że oprócz kurczenia się, są one zdolne do generowania i przewodzenia impulsów elektrycznych.