Kwiaty w pudełku. Jak o nie dbać?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Flower boxy to w ostatnim czasie częsty podarunek, jaki wręczamy z różnych okazji. Ten sposób podarowania kwiatów prezentuje się nadzwyczaj elegancko i jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych bukietów. Co zrobić, żeby kwiaty dobrze się prezentowały przez dłuższy czas?

Jak dbać o kwiaty w pudełku?

Troska o kwiaty we flower boxie nie jest zajęciem trudnym i czasochłonnym, nie wymaga również dużego zaangażowania. Kompozycja kwiatów w pudełku zwykle jest stworzona na bazie nasączonej gąbki florystycznej. Po pewnym czasie woda z pewnością wyparuje, dlatego, jeśli chcemy przedłużyć żywotność kwiatów, należy systematycznie je podlewać, poprzez nasączenie gąbki wodą. Nie stawiaj również bukietu blisko źródła ciepła, np. przy grzejniku, w przeciągu, gdzie będą narażone na częste zmiany temperatur, które mogą zaszkodzić kwiatom oraz obok owoców, które wydzielają związki wpływające na szybsze więdnięcie kwiatów ciętych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Salon <strong>z kominkiem</strong> – jak uniknąć bałaganu?
/
Salon z kominkiem – jak uniknąć bałaganu?
Marzy Ci się kominek w salonie, ale boisz się bałaganu? Oto, co zrobić, aby go uniknąć i móc cieszyć się przyjemnym ciepłem i przytulną atmosferą!
Czy warto inwestować w bieliznę łóżkową z bawełny egipskiej?
/
Czy warto inwestować w bieliznę łóżkową z bawełny egipskiej?
Dowiedz się, jak inwestycja w bieliznę łóżkową z bawełny egipskiej może przynieść komfort i luksus do Twojego życia. Nie podróżuj do Egiptu, by doświadczyć jego luksusu.
<strong>Roberto Cavalli Home</strong>. Szaleństwo kolorów, bogactwo materiałów
/
Roberto Cavalli Home. Szaleństwo kolorów, bogactwo materiałów
Meble i dodatki prosto z Włoch, które zachwycą Cię swoim designem. Musisz to zobaczyć.