Jak urządzić strefę do grillowania w ogrodzie?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Chcesz stworzyć idealne miejsce do grillowania na tarasie lub w ogrodzie? Podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku.

Stworzenie przyjaznej przestrzeni do rekreacji i wypoczynku w ogrodzie to marzenie wielu osób. Strefa do grillowania pozwala urządzać kameralne przyjęcia dla bliskich, które łączą wypoczynek w przyjemnej atmosferze z możliwością przygotowania pysznego, grillowanego jedzenia. 

Zaplanuj lokalizację kącika wypoczynkowego z grillem

Planowanie strefy do grillowania warto zacząć od wyboru odpowiedniej lokalizacji. Jeśli zależy Ci na na tym, aby grill ogrodowy był całoroczny, upewnij się, że uwzględnisz go w projekcie pawilonu lub altany ogrodowej. Należy pamiętać o tym, że grill powinien zostać ustawiony w bezpiecznej lokalizacji, z dala od materiałów łatwopalnych, roślin ogrodowych lub zbyt blisko posesji sąsiadów. Urządzenie do grillowania dla bezpieczeństwa dobrze jest ustawić w miejscu, które jest osłonięte przed łatwym dostępem dzieci oraz silnym wiatrem. Zwykle grille ogrodowe są dobrze zabezpieczone, ale zawsze należy wziąć pod uwagę ryzyko wywołania pożaru np. podczas suszy czy bardzo wietrznych dni. Dobrze jest mieć w pobliżu zlokalizowaną gaśnicę i palić w grillu jedynie przeznaczonymi do tego celu surowcami bądź specjalnymi podpałkami. Dla bezpiecznego korzystania duże znaczenia ma również podłoże – ustaw grill na stabilnej i utwardzonej powierzchni, takiej jak kostka brukowa lub betonowa płyta.

Wybierz urządzenie do grillowania 

Na rynku dostępny jest szeroki wybór urządzeń do grillowania. Wyróżniamy m.in.: nowoczesny grill gazowy, węglowy murowany oraz urządzenia elektryczne do wędzenia i grillowania. Powyższe modele różnią się sposobem wytwarzania ciepła, czasem potrzebnym na grillowanie żywności, wielkością, funkcjami, a co za tym idzie – również ceną. Innowacyjne grille od znanych producentów, takich jak koler, umożliwiają m.in. bezpieczne grillowanie na kilku palnikach oraz precyzyjną kontrolę nad temperaturą. Dużą zaletą grillów gazowych jest szybkość przygotowywania potraw, intuicyjna obsługa urządzenia oraz brak dymu.

Meble wypoczynkowe do ogrodu

Zaciszną strefę do grillowania i wspólnego ucztowania należy wyposażyć także w komfortowe meble ogrodowe. Warto wybrać meble o lekkiej konstrukcji, które będzie można łatwo przesuwać w różne miejsca ogrodu, a także schować do altany lub piwnicy po zakończeniu sezonu.

Fot.: Vincent Keiman/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć <strong>kobiecą łazienkę</strong>?
/
Jak stworzyć kobiecą łazienkę?
Marzysz o łazience w kobiecym stylu? Przeczytaj kilka porad, dzięki którym osiągniesz zamierzony efekt.
Wyposażenie kuchenne – czym kierować się podczas jego wyboru?
/
Wyposażenie kuchenne – czym kierować się podczas jego wyboru?
Wyposażenie kuchenne to kluczowy element, który ma duże znaczenie zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. Wybór odpowiedniego sprzętu może wpłynąć na nasz komfort podczas gotowania oraz na wygodę korzystania z kuchni.
Z czym łączyć <strong>aksamit</strong> we wnętrzach?
/
Z czym łączyć aksamit we wnętrzach?
Zobacz, z czym warto połączyć aksamit, by wnętrze nabrało wyjątkowego charakteru!