Robert Majkut i jego styl. Buntownik z wyboru

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

O Robercie Majkut można mówić wiele. Na polskim rynku designu funkcjonuje już od ponad dwudziestu lat. Poza projektami wyróżnia się duszą buntownika, której nie ukrywa. Dlaczego jest tak ciekawy i jaki jest jego przepis na sukces?

Robert Majkut – wizjoner z duszą buntownika

Robert Majkut ma w swoim portfolio projekty m.in. butików, banków, sieci kinowych i telefonii komórkowej. Od ponad dwudziestu lat z powodzeniem tworzy unikatowe rozwiązania w miejscach użyteczności publicznej. Jego prace sprawiają, że miejsca, które wychodzą spod jego ręki mają magiczną energię. Ludzie czują się w nich dobrze i to właśnie jest jego celem.

Wizjoner ukończył Liceum Plastyczne w Szczecinie, studiował architekturę i sztukę plastyczną. Ukończył studia na kierunku kulturoznawstwo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwszą osobą, która poznała się na jego talencie była Grażyna Kulczyk. Zafascynował ją swoimi pracami graficznymi. Jego pierwsze zlecenie bardzo szybko pociągnęło za sobą kolejne.

Robert Majkut podchodzi z wielką powagą do swoich prac, uważa że najpierw należy postawić właściwą diagnozę, a później rozwiązać problem, najlepiej w niesztampowy sposób. Swoja ciężką pracą doszedł do dużych sukcesów, ma swoje studio, które nie narzeka na brak zleceń. Choć jak sam mówi, bardzo ciężko jest przebić się w tej branży. Jego projekty znaleźć można na całym świecie, również w Chinach, ale najchętniej tworzy w Polsce.

Nieszablonowe podejście do designu

Wielokrotnie w wywiadach Robert Majkut podkreśla, że aby dobrze wykonywać pracę projektanta, trzeba to po prostu lubić i czerpać z tworzenia jak najwięcej radości. Jak można określić jego sztukę? Z pewnością nie idzie ona jednym torem, jest nieprzewidywalna. Łączy w sobie spojrzenie społeczne, psychologiczne i naukowe.

Nie jest to bynajmniej oczywiste połączenie. Pokazuje wszechstronność artysty i nutę szaleństwa, którą stara się zawrzeć w każdym dziele. Zawsze stara się wychodzić poza utarte schematy i zaskakiwać swoich odbiorców. Jego główną zasadą jest niepowielanie swoich projektów. W przypadku danych mieszkań lub przestrzeni – dostosowuje je indywidualnie pod emocje, które w nich odczuwa. Dotyczy to każdego mebla i elementu aranżacyjnego.

Przy tym wszystkim nie zapomina o praktyczności. Jego wizje łączą w sobie piękno mebli z użytecznością, a nawet z rozwiązaniami smart. Wierzy, że technologia może współgrać z wysmakowanym designem. Jego projekty podziwiać można np. w Multikinie w Złotych Tarasach, które zachwyca i bardzo wyróżnia się na tle innych tego typu miejsc. Określane jest mianem najbardziej spektakularnego kina na świecie. Jest również twórcą rozwiązań wizualnych dla sieci Open Finance oraz Expander.

Majkut przez lata twórczości zdobył wiele nagród i zyskał status szanowanego designera wnętrz. Na dwudziestolecie swojej twórczości przeniósł się do nowej pracowni, która jest zupełnie biała. Jest to metafora czystej kartki, bowiem Robert Majkut chętniej patrzy w przód, nie ogląda się za siebie. Ma niewypowiedziany głód tworzenia i to dzięki niemu projektuje tak zadziwiające wnętrza.

Zdjęcie główne: Kumpan Electric/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kurtka czy płaszcz – co wybrać na tegoroczną jesień?
/
Kurtka czy płaszcz – co wybrać na tegoroczną jesień?
Ciepłe dni już prawdopodobnie w większości za nami. Czas pożegnać się z lekkimi okryciami wierzchnimi, bo zbliżają się coraz niższe temperatury. Do gry wkraczają więc kurtki i płaszcze, co wyraźnie widać już wśród propozycji polskich firm odzieżowych.
Jak stworzyć <strong>kobiecą łazienkę</strong>?
/
Jak stworzyć kobiecą łazienkę?
Marzysz o łazience w kobiecym stylu? Przeczytaj kilka porad, dzięki którym osiągniesz zamierzony efekt.
<strong>The Design Group</strong> walczy o międzynarodową nagrodę
/
The Design Group walczy o międzynarodową nagrodę
Polscy projektanci docenieni w plebiscycie organizowanym przez brytyjski magazyn „design et al”. Sprawdź, czym wyróżnił się nasz projekt!