Jak stworzyć kobiecą łazienkę?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zachwycające i kobiece projekty łazienkowe to przede wszystkim wygoda połączona z delikatnym pięknem. Toalety z kobiecym wydźwiękiem są proste do stworzenia, a już istniejące łatwo przekształcimy w wymarzone miejsce.

Kolor

Schematy kolorów są kluczowe dla wizualizacji każdej przestrzeni. Stonowane, pastelowe odcienie to preferowany wybór przy projektowaniu kobiecej przestrzeni. Należy starać się trzymać jednego odcienia, najlepiej łagodniejszego. Tę monotonię cienia można przełamać akcentującymi wzorami w określonych miejscach lub odrobiną zieleni rośliny doniczkowej. Wskazane jest, aby kolory były ograniczone do minimum i dobierały się tak, aby były kojące, podobnie, jak dodatek kolorów w łazience również tworzył atmosferę elegancji i subtelności. Zwłaszcza, że ​​łazienki zazwyczaj są zwykle mniejszymi pomieszczeniami, zaleca się wybór bardziej stonowanej kolorystyki, zamiast nadawania przestrzeni bardziej kobiecego i lekkiego wyglądu.

kobieta w czasie kąpieli czytająca książkę
Photo by senivpetro from: Freepik.com

Meble

Akcentujący mebel, najlepiej antyczny, to konieczny element wyposażenia każdej kobiecej łazienki. Może to być krzesło z kutego żelaza lub stara drewniana półka z postarzanym wykończeniem lub stojak z solami do kąpieli i peelingami. Stara drewniana szafa lub stolik boczny, wszystko to wystarczy, dodając ten współczynnik x do przestrzeni. Nie tylko działa jako element użytkowy, ale także zapewnia ciepło i złożoność przestrzeni. Pomaga dodawać warstwy do projektu i zapewniać poczucie przynależności do używającej go osoby. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym procesie antyczne meble, które można kupić na pchlim targu i po niższej cenie. Pomaga stworzyć atmosferę ponadczasowości, tajemniczości i dramatyzmu jednocześnie.

Tkaniny

Tkanina to bardzo wszechstronny element. Można go używać na kilka różnych sposobów, aby stworzyć kilka różnych, silnie kontrastujących efektów. Tkaniny w pastelowe kwiatowe wzory mogą nadać przestrzeni elegancki i kojący wygląd. Satynowe zasłony w kolorze różowego złota lub kości słoniowej mogą nadać przestrzeni bardzo dramatyczny efekt. Tkanina jest niezbędna w łazienkach; można ją sprytnie wkomponować w tapicerkę krzesła, umieszczając w przestrzeni. Dywany to kolejny genialny sposób na wprowadzenie tkaniny do przestrzeni kąpielowej. Zasłony z koronką i jedwabiem to dobre tymczasowe przegrody w aranżacji przestrzeni łazienkowej. 

Lustra

Kto nie lubi patrzeć w lustro? To nie jedyny powód wprowadzania luster do aranżacji łazienki. Pomagają przestrzeni wyglądać na większą niż w rzeczywistości. Mogą być one liniowe i wysokie lub szerokie i długie, w zależności od przestrzeni. Akcentujące zwierciadła można również umieścić w złoconych ramach w dramatycznych kolorach. Lustra, które oferuje Sklep z wyposażeniem wnętrz – Mantecodesign są nie tylko funkcjonalne, ale podczas zabawy aranżacją mogą służyć jako fantastyczne dodatki do nadania przestrzeni bardziej lekkiego wyglądu. To pozycja obowiązkowa w każdej kobiecej oprawie, zwłaszcza w projektowaniu łazienek.

Akcesoria

Kluczem do zaprojektowania udanej kobiecej łazienki są jednak drobne szczegóły. Akcesoria łazienkowe są w pewnym sensie najbardziej intymnym etapem projektowania. Chociaż są one przedmiotem osobistego zainteresowania, istnieje niewiele tych, które są najbardziej pożądane przez wszystkie kobiety w swoich łazienkach i pomagają ożywić przestrzeń i spersonalizować ją. Akcesoria, takie jak dyfuzory, świece, mały wazon ze świeżymi kwiatami, dzieło sztuki to kilka innych typowych akcesoriów, które można dodać do przestrzeni. Rzeczy z wyższej półki, takie jak charakterystyczny obraz lub marmurowa rzeźba, mogą naprawdę pomóc w dodaniu ekstrawaganckości i kobiecości przestrzeni. Bardziej niedrogie, ale efektowne akcesoria, takie jak świece, szklane butelki perfum, świeczniki na podgrzewacze i kosze, naprawdę pomagają nadać łazience kobiecego charakteru.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Skandynawskie Uchwyty (@skandynawskieuchwyty)

Wszystkie podane powyżej elementy, zmieszane w odpowiednich miejscach, w odpowiednich ilościach, mogą pomóc w stworzeniu idealnie kobiecej przestrzeni w łazience. Przestrzeń, która jest nie tylko świetna funkcjonalnie, ale także estetyczna. Dodatki, meble i inne akcesoria nie tylko dodają kobiecego charakteru, ale wręcz pomagają stworzyć wielowymiarową przestrzeń o głębi i złożoności. Wanny z hydromasażem oraz ciesząca oko przestrzeń pozwolą zrelaksować się po trudnym dniu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hydro San sp. z o. o. (@hydrosan_)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Donice przed domem. Pomysły i inspiracje
/
Donice przed domem. Pomysły i inspiracje
Kto nie kocha kwiatów na tarasie lub balkonie? Podpowiadamy, jak dobierać ich donice, by stanowiły piękny i funkcjonalny dodatek aranżacji.
Wnętrza w odcieniu <em>szampana</em> – <strong>nowe trendy</strong> w urządzaniu
/
Wnętrza w odcieniu szampananowe trendy w urządzaniu
Szampański kolor hitem ostatniego sezonu. Zobacz, jak najlepiej zastosować go we wnętrzu swojego mieszkania.
Jak ciekawie spędzić wakacje <strong>w mieście</strong>?
/
Jak ciekawie spędzić wakacje w mieście?
Wakacje w mieście wcale nie muszą oznaczać nudy! Podrzucamy garść pomysłów, jak ciekawie spędzić letnie dni.