Czym kierować się w wyborze mebli do mieszkania?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jakość oraz styl mebli, jakie wybierzesz do swojego mieszkania, będzie rzutowała nie tylko na jego wygląd, lecz także na funkcjonalność i komfort korzystania z pomieszczeń. Podczas decydowania o wyposażeniu poszczególnych miejsc w domu warto wziąć pod uwagę pewne, być może nieoczywiste aspekty, które ułatwią Ci dalsze życie w mieszkaniu. Podpowiadamy, czym kierować się, kupując meble do mieszkania.   

Meble do kuchni  

Kuchnia to pomieszczenie przede wszystkim użytkowe. Ma być miejscem praktycznym i zapewniać wygodne przygotowywanie posiłków. Meble kuchenne muszą być wytrzymałe, odporne na rysy i ścieranie, ponieważ blaty bardzo często trzeba myć i przecierać. Warto także wziąć pod uwagę to, czy meble będą łatwe do utrzymania w czystości. Podczas gotowania przez cały czas coś się rozlewa, rozsypuje, przykleja do blatów i frontów szafek. Najbardziej niepraktycznym rozwiązaniem są bogato zdobione, rzeźbione szafki, pełne załamań i zakamarków. W takich miejscach zbiera się brud i kurz oraz zaschnięty tłuszcz, przez co front szafki staje się siedliskiem bakterii, a utrzymanie go w czystości graniczy z cudem. Żeby ułatwić sobie życie, postaw na proste fronty meblowe lakierowane. Z ich powierzchni najłatwiej jest zetrzeć wszelkie zabrudzenia, a tłuszcz i kurz nie trzymają się śliskiej powłoki, dzięki czemu można je szybko usunąć. Wybierając odpowiednie fronty do szafek w kuchni możesz uniknąć naprawdę wielu problemów z ich utrzymaniem.  

Meble do łazienki   

Drugim najtrudniejszym do umeblowania miejscem w domu jest łazienka. Wiecznie panująca w niej wilgoć i wysoka temperatura nie wpływają dobrze na sklejkę, z jakiej wykonane są meble łazienkowe Producent powinien wziąć to pod uwagę i dołożyć wszelkich starań, aby przeznaczone do tego pomieszczenia meble były w jak największym stopniu odporne na kontakt z wodą. Jeśli chcesz zdecydować się na umywalkę wpuszczaną w blat, musisz dobrze wybrać rodzaj mebla, na którym umieścisz konstrukcję. Drewno musi być wytrzymałe i pokryte wieloma warstwami impregnatu i wodoodpornego lakieru. Z kolei jeśli stawiasz na sklejkę, okleina na niej musi być bardzo szczelna i najlepiej wodoodporna. Dzięki temu szafka nie zniszczy się, pomimo kontaktu z wodą. Nawet wiszące szafki, które z pozoru nie mają kontaktu z wodą, przez wysoką wilgotność powietrza i skraplającą się parę, mogą zacząć się rozklejać. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby do łazienki wybierać meble zgodne z ich przeznaczeniem. Szafki lub blaty kuchenne nie są przystosowane do warunków panujących w łazience.   

Meble do salonu   

Salon ma być miejscem spotkań, przytulną ostoją i przestrzenią do relaksu. W tym pomieszczeniu, podobnie jak w sypialni, najbardziej liczy się atmosfera i komfort. Ciepły, przytulny salon wręcz zaprasza do spędzania w nim czasu. Aby osiągnąć ten efekt, postaw na tekstylia – tapicerowane kanapy i fotele, które kupisz na https://meblem4.pl/, a także poduszki, dywany, zasłony i narzuty. Dzięki nim nadasz salonowi niepowtarzalnego ciepła i sprawisz, że będzie to naprawdę komfortowe miejsce do odpoczynku po pracy i wspólnego spędzania czasu. Ciepło do wystroju wprowadzi także drewno, dlatego warto zadbać o meble lub dodatki z tego materiału. Dębowy lub bukowy stolik kawowy albo regał na książki sprawi, że pomieszczenie nabierze dużo bardziej przytulnego charakteru.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przegląd nowoczesnych <strong>oświetleń sufitowych</strong>
/
Przegląd nowoczesnych oświetleń sufitowych
Oświetlenie jest jednym z istotniejszych elementów aranżacji wnętrz. Dowiedz się więc, jakie lampy sufitowe warto wybrać do swojego mieszkania lub domu.
<strong>Drewniane elementy</strong> — dekoracja ściany
/
Drewniane elementy — dekoracja ściany
Chcesz przemycić drewniane elementy do swojego wnętrza, ale nie wiesz, co się najlepiej w tym celu sprawdzi? Podpowiadamy!
Jak zaprojektować gabinet lekarski?
/
Jak zaprojektować gabinet lekarski?
Gabinet lekarski to szczególne miejsce, w którym nie tylko sam lekarz, ale też jego pacjenci, powinni czuć się komfortowo i bezpiecznie. Decyzję o zaufaniu lekarzowi i opinię o jego kompetencjach pacjenci kształtują na podstawie sygnałów niewerbalnych. Ważny jest nie tylko dress code lekarza, podejście do pacjentów, ale również atmosfera panująca w gabinecie.