Nieudany kolor włosów po farbowaniu to nie katastrofa. Jak możesz sobie pomóc?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Farbowanie włosów w domowym zaciszu pozwala zaoszczędzić, a ponieważ produkty są coraz lepsze i mają formułę, która dodatkowo pielęgnuje włosy nie trzeba obawiać się o ich zniszczenie. Oczywiście trzeba przestrzegać wszelkich zaleceń dotyczących farbowania umieszczonych na etykiecie. Może się zdarzyć, że mimo wszystko kolor jest daleki od zamierzonego. Co wtedy możesz zrobić?

Ściąganie koloru z włosów, czyli dekoloryzacja

Jeżeli na włosach po farbowaniu powstały niechciane żółte czy też miedziane refleksy, to można to naprawić w łatwy i szybki sposób. Wystarczy zdecydować się na zabieg jakim jest dekoloryzacja. W tym przypadku stosuje się preparat, który usuwa niechciany pigment z włosa. Nie należy go mylić z rozjaśniaczem. Typowy rozjaśniacz może doprowadzić do jeszcze większych uszkodzeń struktury włosów. Dekoloryzację można przeprowadzić samodzielnie, jednak nie zawsze od razu można spodziewać się oczekiwanych efektów. Jeśli za pierwszym razem pigment nie został usunięty, to należy go powtórzyć, ale nie można robić tego od razu. Najlepiej odczekać przynajmniej dwa tygodnie, aby włosy się nieco zregenerowały. Odpowiednie dobranie rodzaju i stężenia produktu może zapewnić najlepszy efekt, jednak jeśli włosy były farbowane wielokrotnie i jest na nich sporo różnych pigmentów, to proces dekoloryzacji może potrwać. Wtedy nawet w przypadku wykonywania dekoloryzacji w profesjonalnym salonie fryzjerskim konieczne może być powtórzenie zabiegu.

Stosowanie odżywek i masek, dzięki którym można uwydatnić chłodne lub ciepłe odcienie

Gdy kolor nie do końca odpowiada Twoim oczekiwaniom, to odcień możesz jeszcze lekko zmienić, gdy stosujesz odżywki i maski z odpowiednimi pigmentami, które mogą nadawać włosom chłodny czy też ciepły odcień. Szampony czy odżywki z niebieskimi lub fioletowymi pigmentami nadają włosom chłodniejszą nutę. Z kolei te, które zawierają miód czy też rumianek mogą sprawić, że odcień będzie cieplejszy. Oczywiście nie uzyska się tutaj spektakularnej i duże zmiany i należy o tym pamiętać. Poprawienie koloru możliwe jest także poprzez zastosowanie tonera do włosów. Dzięki niemu można uzyskać pożądany chłodniejszy lub cieplejszy odcień. Co ciekawe tonery można stosować bezpośrednio po rozjaśnianiu włosów. Jest to bardzo istotne, gdyż od razu, gdy uzyskasz niepożądany kolor, możesz to naprawić. W tym przypadku najlepsze efekty także uzyskuje się w salonie fryzjerskim, gdzie fryzjer dopasuje odpowiedni toner, stężenie składników aktywnych oraz uzyska pożądany odcień. Warto wiedzieć, że tonery nie wnikają w strukturę włosa, a jedynie oblepiają łuskę. Z tego powodu tonowanie można powtarzać nawet co 2 tygodnie, w przeciwieństwie do farb, gdzie odstęp musi być dłuższy.

Kiedy można zafarbować włosy po dekoloryzacji?

Jeżeli chcesz zdecydować się na farbowanie po wykonaniu dekoloryzacji, to musisz odczekać mniej więcej 2-3 tygodnie. Oczywiście gdy odcień nadal nie zachwyca, to trudno wytrzymać tak długi czas. Niemniej jednak należy pamiętać, że jest on potrzebny dla regeneracji włosów. W tym czasie warto odpowiednio dbać o włosy, czyli chociażby wykonywać olejowanie, które pozwala na wypełnienie ubytków w strukturze włosa i ich odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie. Jeżeli kolor po farbowaniu znów nie będzie idealny, to warto skorygować go od razu tonerem. W ten sposób nie zniszczy się struktury włosów, a jednocześnie będzie można cieszyć się odświeżonym kolorem i odpowiednim odcieniem. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat odbudowy czy pielęgnacji włosów farbowanych, to sprawdźcie informacje na stronie: https://ohmyhair.com.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Meble z czarnego dębu – cenniejsze niż złoto
/
Meble z czarnego dębu – cenniejsze niż złoto
Czarny dąb to niesamowite drewno. Jest jednym z niewielu surowców cenniejszych od złota, jest też rzadszy od diamentów. Ze względu na jego głęboki, bardzo ciemny kolor nosi czasem nazwę polskiego hebanu. Sprawdź, czym jest ten niezwykły surowiec.
Minimalizm w designie: Sztuka oszczędności i funkcjonalności
/
Minimalizm w designie: Sztuka oszczędności i funkcjonalności
W tym artykule przyjrzymy się bliżej minimalizmowi w designie i jak można go wykorzystać w różnych kontekstach.
<strong>Pożegnanie z Afryką</strong> – nowy <em>trend</em> we wnętrzach
/
Pożegnanie z Afryką – nowy trend we wnętrzach
Wnętrza ukazane w filmie Pożegnanie z Afryką to kwintesencja stylu kolonialnego. Dowiedz się, jak połączyć dwa diametralnie różne światy w jednym wnętrzu!