Chorwackie wina na uroczystości zaprzysiężenia Joe Biden’a

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, Joe Biden jest fanem chorwackich win. Z resztą nie tylko on z polityków docenia trunki Chorwacji. Boris Johnson i brytyjska Rodzina Królewska również mają podobny gust co do wina. Oto jakie chorwackie wina pojawiły się na zaprzysiężeniu prezydenta USA.

Zerwanie z tradycją przez Covid-19

Ponad stuletnia tradycja nakazywała, by po uroczystości zaprzysiężenia odbyło się wystawne przyjęcie. Pandemia uniemożliwiła jednak organizację bankietu. Zamiast tego, po zaprzysiężeniu, by zachować środki ostrożności, Joe Biden i wiceprezydent USA Kamala Harris, wystawili dla swoich gości bufet. 

Chorwackie wina na przyjęciu

Na przyjęciu po zaprzysiężeniu Prezydenta, goście mogli spróbować wina pochodzącego z Dalmacji. Wino chorwackie Dingač jest tworzone przez chorwacką rodzinę Benmosche. Wina produkowane przez tę rodzinę zostały docenione również przez poprzedniego prezydenta Demokratów – Baracka Obamę. 

Kolejnym docenionym winem było chorwackie wino prošek. Poza podobnie brzmiącą nazwą nie ma ono nic wspólnego ze znanym nam prosecco. Jest to dalmackie wino deserowe, podawane tradycyjnie po obiedzie. 

Zaprzysiężenie Joe Bidena było bardzo emocjonującym wydarzeniem dla większości Amerykanów. To wielkie i wzniosłe wydarzenie nie mogło przybrać takiej formy, jak przez lata. Czasy, w których Biden rozpoczyna swoją prezydenturę są nietypowe. Na szczęście goście na zaprzysiężeniu mogli w bezpiecznych warunkach świętować, popijając chorwackie wina. 

zaprzysiężenie Joe Bidena
Photo by Gabrielle Lurie / The San Francisco Chronicle via Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble wstawić na balkon?
/
Jakie meble wstawić na balkon?
Wybór mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie. Przedstawiamy sprawdzone pomysły i wskazówki, którymi warto podążać w tworzeniu przytulnego kącika domowego.
Nowy <strong>mural w Poznaniu</strong>. Prezent z okazji <em>Dnia Dziecka</em>
/
Nowy mural w Poznaniu. Prezent z okazji Dnia Dziecka
Miasto Poznań bogate jest w efektowne murale. Do ich grona dołączył kolejny, stworzony we współpracy z dziećmi — dla dzieci.
Jak skutecznie wykorzystać reklamę tradycyjną w dobie cyfryzacji
/
Jak skutecznie wykorzystać reklamę tradycyjną w dobie cyfryzacji
W dzisiejszych czasach reklama cyfrowa zdominowała rynek. Wszyscy znamy reklamy w social media, reklamy display czy też programmatic advertising. Reklama tradycyjna wydaje się już tylko cieniem dawnych czasów. Jednak, czy na pewno powinniśmy ją odrzucić?