Jakie meble wstawić na balkon?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Relaks na świeżym powietrzu w zaciszu domowym nie jest wyłącznym przywilejem właścicieli ogrodów. Tak naprawdę wystarczy przemyślana aranżacja balkonu, aby cieszyć się letnimi porankami i wieczorami. Na co zatem zwrócić uwagę podczas organizacji własnej przestrzeni? Przekonajmy się!

Czym powinny wyróżniać się meble balkonowe?

Przed wyborem kompletu mebli, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych cech, które powinny spełniać. Ze względu na specyfikę tego miejsca, bagatelizowanie czynników zewnętrznych może prowadzić do uszkodzenia niektórych elementów wyposażenia. Oto najważniejsze kryteria: 

  • odporność na wilgoć – wilgotne powietrze nie sprzyja przechowywaniu mebli na otwartej przestrzeni. To nie jest wyłączny wróg wyposażenia balkonu. Niepożądane skutki wywołuje promieniowanie UV i regularnie zmieniająca się temperatura; 
  • wygoda użytkowania – determinuje ją wykończenie, które powinno zapewniać przyjęcie naturalnej pozycji. Niedopuszczalne jest to, żeby krzesło albo zamontowana huśtawka wywoływały dyskomfort; 
  • odpowiednie rozlokowanie mebli – powierzchnia balkonów często jest bardzo ograniczona. To nie powinno stanowić jednak przeszkody w przemyślanej organizacji przestrzeni. Bogaty wachlarz dostępnego na rynku asortymentu ułatwia zadanie; 
  • wytrzymałość na usterki mechaniczne – tanio rzadko tożsame jest z dobrą jakością, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej niezbędne będzie rozeznanie w branży mebli ogrodowych. 

Nie pomijaj estetycznych walorów wyposażenia. Powinny one tworzyć spójną całość i wpisywać się w przemyślaną aranżację wnętrza. 

Jakie przeszkody mogą pojawić się na Twojej drodze? 

Problematyczny jest mały, wąski balkon. Wiele osób stawia na ilość i przesadza z dodatkami. W wyniku powstałego przepychu przestrzeń wydaje się być zagracona oraz przypomina bardziej przechowalnie niepotrzebnych rzeczy. W takim przypadku wystarczy, że zaopatrzysz się w dwa krzesła, stolik kawowy i minimalistyczne poduszki. Postaw na proste, sprawdzone rozwiązania – gładki obrus, umieszczenie doniczek wzdłuż części balustrady lub w wiszącej formie. 

Modny balkon 

Tradycyjne krzesła odchodzą w niepamięć, a ich miejsce zastępują atrakcyjne, zwisające fotele wykonane z technorattanu. Zakup jednoosobowego hamaka i zawieszenie go na balkonie nie tylko doda innowacji, ale i pozwoli także na zagospodarowanie pozostałej części powierzchni. Zadbaj o detale, a właściwie przytulne koce oraz różnokolorowe kwiaty. Dzięki nim aranżacja stanie się bardziej przytulna. 

Szukasz inspiracji? Koniecznie zajrzyj na https://focusgarden.pl/ i sprawdź sprawdzone sposoby na organizację Twojego balkonu. 

Fot.: Nguyen Dang Hoang Nhu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Samodzielna uprawa warzyw z plantet.pl – od czego zacząć?
/
Samodzielna uprawa warzyw z plantet.pl – od czego zacząć?
Samodzielna uprawa warzyw cieszy się coraz większą popularnością. Chętnie sięgamy po warzywa, gdyż posiadają one duże ilości witamin, minerałów i innych cennych substancji.
<em>Kultowe</em> projekty <strong>Philippe Starck’a</strong>
/
Kultowe projekty Philippe Starck’a
Philippe Starck to ikona współczesnej sztuki użytkowej. Oto kultowe projekty światowej sławy designera.
Kolekcja <strong>Stripes Black</strong> od La Mania Home. <em>Ponadczasowa klasyka</em>
/
Kolekcja Stripes Black od La Mania Home. Ponadczasowa klasyka
Miłośnicy designu, w którym współczesność łączy się z klasyką nie mogą przegapić tej kolekcji.