Zamek w Łańcucie. Spacer śladami Lubomirskich i Potockich

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabytkowa rezydencja w Łańcucie przyciąga uwagę wielu gości. Może i ty, będąc w okolicach Rzeszowa, wybierzesz się na podziwianie tego zabytku. Jeśli nie, są też inne możliwości, aby zobaczyć zamek.

Zamek w Łańcucie powstał prawdopodobnie w II połowie XVI wieku. W późniejszych latach był wielokrotnie rozbudowywany i przekształcany. Pełni on funkcje reprezentacyjne oraz służebne wobec instytucji państwowych. Wewnątrz od razu po wejściu rzuca się w oczy herb rodziny Lubomirskich, czyli byłych właścicieli posesji. 

muzeum/powozownia w Łańcucie
Photo by DEA / W. BUSS / Contributor/ De Agostini/Getty Images

To, co tworzy wyjątkowy klimat całości, to bez wątpienia tereny ogrodów. Park o charakterze angielskiego krajobrazu ma obszar 36 ha. W jego skład wchodzą: Ogród Włoski, Ogród Różany, Ogród Bylinowy, oranżeria, stajnie, kort tenisowy, Zameczek Romantyczny i Storczykarnia. Wszystko to wywołuje bajkowy klimat w ogrodzie, szczególnie w okresie wiosenno–letnim. 

>> Zobacz też: Dom z widokiem na przystań. Zamieszkać na Mazurach

Spacer po zamku i jego okolicach możesz odbyć w poniedziałek bezpłatnie, a w pozostałe dni zapłacisz za zwiedzanie ogrodu 2 zł w przypadku biletu normalnego i 1 zł za ulgowy. Jeżeli jednak interesuje Cię zobaczenie wszystkich zabudowań, to przygotuj się na wydatek rzędu 23 zł lub 27 zł. Istnieje też alternatywa dla osób, którym nie po drodze do Łańcuta. Możesz zostać w domu i zwiedzać bezpiecznie nietuzinkowe pomieszczenia zamku… online!  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Garnitury damskie – na jaką okazję założyć?
/
Garnitury damskie – na jaką okazję założyć?
Dawniej tylko mężczyźni nosili garnitury, ale od lat 20 dwudziestego wieku, kobiety także decydują się na ich noszenie.
Żyrandole na korytarz, czyli jak zwiększyć funkcjonalność przestrzeni w stylowy sposób
/
Żyrandole na korytarz, czyli jak zwiększyć funkcjonalność przestrzeni w stylowy sposób
W tym artykule dowiesz się, dlaczego oświetlenie korytarza jest kluczowym elementem aranżacji wnętrza, jak żyrandole wpływają na atmosferę i styl przestrzeni oraz jak dokonać najlepszego wyboru, aby stworzyć idealny klimat.
Jak wybrać idealną pościel dla komfortowego snu?
/
Jak wybrać idealną pościel dla komfortowego snu?
Poznaj istotne kryteria doboru idealnej pościeli, żeby cieszyć się bezproblemowym i komfortowym snem każdej nocy.