Mieszkanie w starej fabryce – ile trzeba zapłacić za metr?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo modne stały się mieszkania w stylu industrialnym. Możesz urządzić swoje wnętrze w trendzie loftowym, ale możesz też pójść o krok dalej i nie stylizować pomieszczeń, a od razu zainwestować w apartament w starej fabryce. Ile jednak kosztuje taka ekstrawagancja? 

mieszkanie w stylu loft
Photo by Jean-Paul Jandrain, from: Pixabay.com

Coraz popularniejsze stało się, że deweloperzy oraz inwestorzy przekształcają lokale w magazynach, fabrykach i hutach na luksusowe mieszkania. Cechami charakterystycznymi takich obiektów są: duże otwarte sale z ogromnymi oknami, wysokie sufity, surowe oświetlenie, antresole i stonowane kolory. Największą ilością kapitału pod takie aranżacje może poszczycić się Łódź. Nic w tym dziwnego, miasto to uchodzi za najbardziej przemysłowe i to właśnie tam powstały jedne z pierwszych loftów w Polsce. Ceny mieszkań o charakterze loftowym w Łodzi zaczynają się od mniej więcej 270 000 – 300 000 zł. Równa się to przynajmniej 4500 – 5000 zł za metr. 

Z kolei w stolicy na próżno szukać takich inwestycji poniżej 500 000 – 600 000 zł, co oznacza, że za metr trzeba zapłacić minimum 6500 – 7000 zł. W przypadku najbardziej luksusowych propozycji, które mieszczą się w Śródmieściu, cena sięga nawet kilkunastu tysięcy za metr. Na podium częstotliwości występowania apartamentów w tym stylu znalazł się Kraków. Sprzedawcy żądają tam 550 000 – 650 000 zł, czyli około 8000 – 9000 zł za metr. Zważywszy na ceny i nietypowy wygląd, takie lokale przeznaczone są dla prawdziwych koneserów. Jednakże nie zapominaj, że za pomocą dodatków i faktur efekt industrialny możesz uzyskać również w nowym budownictwie albo bloku z wielkiej płyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zlew jednokomorowy: Minimalizm i praktyczność w kuchni
/
Zlew jednokomorowy: Minimalizm i praktyczność w kuchni
Zlew jednokomorowy - minimalizm i praktyczność w harmonii. Perfekcyjny wybór dla nowoczesnej kuchni.
Jak wybrać idealne meble ogrodowe dla swojego domu?
/
Jak wybrać idealne meble ogrodowe dla swojego domu?
Odkryj nasz przewodnik, jak wybrać idealne meble ogrodowe dla swojego domu, biorąc pod uwagę funkcjonalność, styl, trwałość i konserwację. Znajdź idealny zestaw, który uzupełni Twój ogród i poczuj się jak w luksusowym kurorcie bez wychodzenia z domu.
Poradnik wyboru idealnego wideodomofonu do twojego domu
/
Poradnik wyboru idealnego wideodomofonu do twojego domu
Szukasz właściwego wideodomofonu, który spełni wszystkie twoje potrzeby? Dowiedz się, jakie kluczowe cechy powinien posiadać idealny wideodomofon do twojego domu.