Na świeżym powietrzu smakuje lepiej! Przyjęcie w ogrodzie w 6 krokach

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Press info

Letnie, słoneczne dni sprzyjają biesiadowaniu na zewnątrz. Czas płynie wolniej a my chętniej przebywamy w ogrodzie niż w domu. Niedzielne popołudnie to świetna okazja do spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Zobacz jak w 6 krokach zorganizować przyjęcie na świeżym powietrzu!

aranżacja stołu na przyjęcie w ogrodzie

Detale, które tworzą nastrój

Odpowiednio dobrana dekoracja potrafi nadać nawet zwykłemu spotkaniu niesamowity klimat. Podczas przyjęcia na zewnątrz kolorowe lampiony i girlandy idealnie sprawdzą się jako dekoracja, tworząc pogodny a zarazem klimatyczny nastrój. 

Ważne jest także odpowiednie udekorowanie stołu. Podczas przyjęcia na zewnątrz możemy użyć piknikowej zastawy. Naczynia i sztućce wykonane z melaminy są szczególnie dobrym pomysłem na obiad w plenerze ze względu na ich twardą konstrukcję i zmniejszone ryzyko stłuczenia. Słomki z kolorowego szkła będą wakacyjnym akcentem, który doda szyku całej dekoracji a odpowiednio dobrane serwetki, zbudują harmonijny obraz wspaniałego garden party! Najważniejszym elementem całej aranżacji stołu są kwiaty. Piękne bukiety z ciętych kwiatów możemy podzielić na kilka wazonów, które ozdobią stół. Pamiętajmy aby kompozycje na stole nie były zbyt wysokie i nie przeszkadzały w rozmowie.

aranżacja stołu na przyjęcie w ogrodzie

Krok 1

Niezależnie od tego kogo chcesz zaprosić, nie rezygnuj z oficjalnej, papierowej formy zaproszenia. Możesz je stworzyć własnoręcznie lub poszukać gotowych projektów w sklepach papierniczych. Aby zaplanować ilość jedzenia i napojów, nie zapomnij umieścić na zaproszeniu informacji zwrotnej o terminie potwierdzenia swojej wizyty przez gości.

Krok 2

Lista gości gotowa? Czas zorganizować przekąski i napoje! Pamiętaj, że zapraszanie gości nie musi wiązać się z godzinami stania przy kuchni. Możesz zarządzić imprezę składkową. Oddeleguj wówczas część zadań zaproszonym osobom.

Krok 3

Wszystko możesz zaplanować. No może z małym wyjątkiem… nie masz za dużego wpływu na pogodę! Warto przygotować alternatywę. Jeśli posiadasz zadaszony taras, upewnij się, że w razie deszczu zmieścisz na nim wszystkich gości oraz stół z przekąskami lub grill. Możesz również zaopatrzyć się w ogrodowy pawilon.

Krok 4

Aby uniknąć przykrych sytuacji, poinformuj swoich sąsiadów o organizowanym przyjęciu w ogrodzie i o szansie na nieco głośniejsze zachowanie po obowiązującej ciszy nocnej.

aranżacja stołu na przyjęcie w ogrodzie

Krok 5

Jeśli zdecydowałeś się na motyw przewodni spotkania, pamiętaj by wdrożyć go nie tylko na zaproszeniach i dekoracjach, ale także w przekąskach.

>> Zobacz też: Sypialnia w letnim stylu – 5 inspirujących pomysłów

Krok 6

Są goście, dekoracje i jedzenie, nie zapomnij o muzyce! Warto zgrać ulubione przeboje na przenośny dysk i podłączyć je do głośników ustawionych w ogrodzie.

Zdjęcia: www.westwingnow.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie doniczki z myślą o naszym ogrodzie?
/
Jak wybrać odpowiednie doniczki z myślą o naszym ogrodzie?
Wybierz najlepsze doniczki dla swoich roślin! Dowiedz się, jak dobrze dobrane naczynia mogą podkreślić urok twojego ogrodu i domu, a także wesprzeć zdrowy rozwój roślin.
Jak stworzyć przytulny kącik do czytania w domu?
/
Jak stworzyć przytulny kącik do czytania w domu?
Stwórz własną przestrzeń do czytania, którą pokochasz. Odkryj nasze porady, jak aranżować kącik czytelniczy, aby stał się miejscem relaksu i ucieczki od codziennych obowiązków.
Lampy kule – najważniejsze informacje
/
Lampy kule – najważniejsze informacje
Lampa wisząca kula to nowoczesne rozwiązanie sprawdzające się na co dzień i w wyjątkowych sytuacjach. Zawsze są wspaniałe i wyglądają wyśmienicie. Znajdź więc wśród nich oświetlenie dla siebie.