Nietypowe ozdoby wnętrz – nasze propozycje

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Każdy dom potrzebuje ozdób. To nadaje naszym czterem ścianom charakteru. Można to zrobić w konwencjonalny sposób, ale warto pochylić się nad tymi nietypowymi, by wyróżnić się spośród pospolitości. 

Dobrym wyjściem będzie akwarium kula lub panele z roślinami, jeśli chcesz uzyskać motyw bardziej naturalny. Spróbuj też pochylić się nad bardziej uniwersalnymi pomysłami.

Nietuzinkowe panele

Trójwymiarowy panel ścienny to nie tylko nowoczesna dekoracja, ale również dobry kamuflaż dla wszelkich niedoskonałości znajdujących się za nim. Decydując się na ten pomysł pamiętaj, że najlepsze efekty uzyskasz w przestronnym pomieszczeniu. Panele te będą mogły się tam rozwijać i pokazywać swoje inspiracje projektowe. Chociaż są duże, nie powinny zakrywać całej ściany; zamiast tego skup się na części, która przyciąga Twoją uwagę. Inną cechą jest wyróżnienie. Oświetlenie zapewnia serię świateł doskonale zintegrowanych z panelem 3D, dając poczucie komfortu w pomieszczeniu. Pamiętaj, aby znaleźć odpowiednie miejsce na umieszczenie oświetlenia, tak aby panel wyglądał jak najlepiej.

Drewniane akcenty

Mapa świata wykonana z drewna to jeden z najlepszych pomysłów na dekorację ścian. W przypadku przedmiotów wykonanych z wysokiej jakości drewna oprócz aspektu wizualnego zapewniamy również trwałą dekorację. Półki ścienne są jednocześnie praktyczne i piękne, utrzymując porządek i umożliwiające w dowolnej chwili zmianę przestrzeni, układając najważniejsze elementy w uporządkowane i proste aranżacje. Taki pomysł będzie dobrym wyborem dla osób mieszkających na niewielkich przestrzeniach. Nie zapomnij wykorzystać dostępnej przestrzeni powyżej wysokości szyi i umieścić przedmioty w taki sposób, abyś mógł do nich łatwo dotrzeć i zaoszczędzić czas. Poza tym trzeba też zaznaczyć, że sama półka jest już ozdobą, więc nie kładź na niej zbyt wielu ozdób.

drewno na ścianie
Photo from Freepik.com

Plakat

Plakaty to bardzo uniwersalna dekoracja i wbrew pozorom nie są przeznaczona do zawieszenia tylko w salonie. Oczywiście w innych pomieszczeniach są  miejsca, w których można umieścić plakaty. W sypialni uważanej za najbardziej prywatną przestrzeń ludzką dekoracja ścienna może odzwierciedlać Twoje „ja”. Jeśli lubisz naturę, narysuj naturę na plakacie, jeśli są to inspirujące cytaty, to nie wzbraniaj się przed powieszeniem plakatu z ulubionymi słowami, co rano doda Ci motywacji. Drugim miejscem, o którym możesz nie myśleć w tych kategoriach, jest łazienka. Zwykle są zimne, sterylne i nieprzyjemne, a kiedy wyszliśmy spod ciepłej pościeli, odnalezienie jej rano jest dużym wyzwaniem. Jeśli oglądasz  na obrazy pełne ciepłych kolorów, wieczorne i poranne zajęcia mogą być ciekawsze i bardziej komfortowe. Ponadto plakaty kuchenne mogą uprzyjemnić gotowanie, dodając domową atmosferę w centrum każdego domu.

Oświetlenie

W pomieszczeniu może posłużyć do zwrócenia uwagi na ulubione punkty w danym miejscu. Za pomocą taśm ledowych możesz wyróżnić na ścianie ważne dla Ciebie obrazy. Kinkiety lepiej sprawdzą się do oświetlania bardziej wymagających dekoracji ściennych, takich jak obrazy, płaskorzeźby i inne dzieła sztuki. To klasyczna i elegancka forma oświetlenia, która pozwala modyfikować sposób, w jaki światło świeci. Kąt padania światła i jego barwa mogą wydobyć nowe cechy z obrazów lub rzeźb, które są trudne do wykrycia bez pomocy kinkietów. Kolory, cienie i kształty pojawiają się zwykle tylko w odpowiednich warunkach, dlatego odpowiednie oświetlenie dzieła sztuki może znacząco wpłynąć na jego odbiór. Kolor klosza może zmieniać ton i kolor światła. Czerwony kinkiet podgrzeje światło żarówki i uwydatni jego żółto-czerwone barwy. Dzięki temu oświetlenie stanie się bardziej subtelne i stworzy komfortową atmosferę.

salon w stylu klasycznym
Photo by pixel-shot.com from Freepik.com

Zegar 

Często o nich zapominamy, a mogą okazać się oryginalnymi dekoracjami. Zegar jest częścią prawie każdej rodziny. Na rynku dostępnych jest niezliczona ilość fantazyjnych modeli, a ich styl i innowacyjność czynią je wyjątkowymi, co może mieć ogromny wpływ na wygląd Twojego domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealne mieszkanie deweloperskie – poradnik dla singli, par i rodzin
/
Jak wybrać idealne mieszkanie deweloperskie – poradnik dla singli, par i rodzin
Zapewnimy ci niezbędne porady i wskazówki, aby pomóc ci znaleźć idealne mieszkanie deweloperskie, które spełni twoje indywidualne potrzeby - niezależnie od tego, czy jesteś singlem, parą czy rodziną.
Czy można przesadzać kwiaty <strong>przed jesienią?</strong>
/
Czy można przesadzać kwiaty przed jesienią?
Przesadzanie kwiatów to konieczność, jeśli zależy nam na pięknie rosnących i kwitnących roślinach. Czy można to robić jesienią i jak to prawidłowo zrobić?
/
Czy warto inwestować w designerskie elementy dekoracyjne?
Odkryj, jak inwestycja w designerskie elementy dekoracyjne może podkreślić niepowtarzalny charakter wnętrza. Porównujemy różne rodzaje ozdób i radzimy, na co zwrócić uwagę.