Malwina Konopacka i polskie wzornictwo

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O wazony i inne dzieła młodej artystki biją się ludzie z całego świata. Jest o co. Na ich wykonanie czeka się kilka tygodni. Wszystko dlatego, że każdy element zrobiony jest własnoręcznie. 

Malwina Konopacka to warszawska projektantka i ilustratorka. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma poczytnymi pismami i fundacjami. Oprócz tego typu twórczości artystka zajmuje się także projektowaniem naczyń. Do najbardziej popularnych należą wazony i talerze. Wszystkie egzemplarze są wyjątkowe, wybitne i przyciągające wzrok. 

Wazon „Oko”

To przykład kolekcji ceramicznej. Na każdej sztuce ukryty jest motyw oka i charakterystyczna kreska projektantki. Wrzecionowata propozycja z okrągłymi wgłębieniami doczekała się rozmaitych interpretacji. W standardowej opcji Konopacka maluje kolorem jedynie nierówności. Na dziesięciolecie pracowni Łukasza Jemioła powstało wydanie szczególne, które wyróżnia się inną kolorystyką, czernią i złotem. Flakon z tej serii wystawiony został na Festiwalu Designu w Tokio i w Mediolanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
A może <strong>golf? Każdy</strong> może się tego nauczyć
/
A może golf? Każdy może się tego nauczyć
A może golf? Czy to trudna gra? Zobacz dla kogo jest to dyscyplina idealna!
Jakie są rodzaje kawy?
/
Jakie są rodzaje kawy?
Jesteś fanek kawy? Poznaj jej rodzaje.
<strong>Chorwackie wina</strong> na uroczystości zaprzysiężenia Joe Biden’a
/
Chorwackie wina na uroczystości zaprzysiężenia Joe Biden’a
Zaprzysiężenie Joe Bidena zapadnie całemu światu w pamięć za sprawą fali memów z Berniem Sandersem. Goście obecni na uroczystości mają jednak inne powody, by zapamiętać pierwsze przyjęcie u nowego prezydenta. Zobacz jakimi chorwackimi winami Joe Biden ugościł przybyłych na jego zaprzysiężenie.