Wakacje na jachcie. Ile kosztuje czarter jachtów na Mazurach?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się wakacje na jachcie. Ten niebanalny sposób spędzenia urlopu gwarantuje niezapomniane wrażenia. Sprawdź, ile kosztuje czarter jachtu na Mazurach.

Czarter jachtu – co to?

Czarter jachtu to umowa najmu. Zawiera ją armator (właściciel jachtów w marinie) i czarterujący, czyli osoba wynajmująca jacht. Umowa na czarter jachtu określa czas, miejsce i kwotę, za jaką wynajmiesz konkretny jacht. Dzięki umowie możesz być pewny, że armator udostępni Ci dokładnie ten statek, który wybrałeś na etapie podpisywania umowy. Pamiętaj, by sprawdzić wyposażenie jachtu – zawsze wymagaj, by znalazło się na nim to, co było ujęte w specyfikacji jednostki.

Wakacje na jachcie – dla kogo?

Wakacje na jachcie to dobry pomysł na relaks dla niemal każdego! Jeśli nie masz choroby morskiej i chcesz przeżyć niezapomniane przygody, to warto rozważyć czarter jachtu. 

Bardzo popularnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku pierwszego urlopu spędzanego na jachcie, jest czarter ze skiperem. Jeśli nie masz uprawnień sternika lub chcesz po prostu odpoczywać bez konieczności zajmowania się nawigacją – ta opcja jest idealna dla Ciebie. Oczywiście cena czarteru jachtu wówczas wzrośnie, jednak jest ona zdecydowanie warta rozważenia.

Ile kosztuje czarter jachtu na Mazurach?

Chcesz spędzić urlop na jachcie, więc Twoją pierwszą myślą są Mazury – nic dziwnego! To zdecydowanie najpopularniejsze miejsce na rejsy. Mnogość pięknych jezior, ale też duża dostępność wypożyczalni sprawia, że Mazury są najczęściej wybierane wśród osób spędzających wakacje pod żaglem.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje czarter jachtu na Mazurach, to niestety najbardziej trafną odpowiedzią będzie: „to zależy”. Na cenę wpływa wiele czynników. O pierwszym wspomnieliśmy już wcześniej – czarter jachtu ze skipperem jest droższy niż czarter bez skipera. Na cenę wpływa też oczywiście rodzaj i wielkość jachtu, a także termin rejsu – wyprawa w sezonie wysokim będzie droższa niż rejs poza sezonem.

Czarter jachtu na Mazurach – ceny

W sieci można bez problemu znaleźć oferty wielu marin i porównać ceny, a część z nich umożliwia nawet rezerwację jachtu online! To bardzo przydatna opcja, szczególnie jeśli decyzję o rejsie podjąłeś w ostatnim momencie i zanim wyruszysz, chcesz się upewnić, że znajdziesz wolny jacht (w sezonie nieraz jest o to naprawdę trudno!).

Ile zatem kosztuje czarter jachtów na Mazurach? Ceny za dobę (przy rejsie tygodniowym) wahają się już od 190 zł do około 1000 zł. Oczywiście zdarzają się też droższe opcje, jednak zdecydowana większość ofert wpisuje się w podane przez nas widełki.

Pamiętaj, że opłata za wynajem jachtu nie jest całym kosztem, który poniesiesz. Musisz do niej doliczyć opłatę za sprzątanie jachtu, czyli zazwyczaj około 100 zł. Jeśli przyjeżdżasz na Mazury samochodem, to musisz doliczyć też koszt parkingu. Wynajmujący jachty przeważnie dysponują parkingami, za które pobierają opłaty według własnego cennika, dlatego warto wcześniej sprawdzić koszt parkowania. Zabierasz w rejs psa? Musisz liczyć się z dodatkowym kosztem (przeważnie około 200 zł).

Zdjęcie główne: briggs321/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Personalizowane obrazy na płótnie – jak mogą odmienić wygląd Twojego domu?
/
Personalizowane obrazy na płótnie – jak mogą odmienić wygląd Twojego domu?
Odkryj, jak unikalne i spersonalizowane obrazy na płótnie mogą całkowicie przeobrazić wygląd twojego domu, dodając mu charakteru i wyrażając twoją osobowość.
<strong>Kanapa do salonu</strong>. Przegląd najnowszych trendów
/
Kanapa do salonu. Przegląd najnowszych trendów
Jaką kanapę wybrać do salonu? Sprawdź nasz przegląd wygodnych i eleganckich kanap.
Tworzenie idealnego placu zabaw – praktyczny poradnik
/
Tworzenie idealnego placu zabaw – praktyczny poradnik
Dowiesz się, jak wybrać odpowiedni sprzęt, zadbać o bezpieczeństwo i zintegrować plac zabaw z otaczającym środowiskiem.