Malwina Konopacka i polskie wzornictwo

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O wazony i inne dzieła młodej artystki biją się ludzie z całego świata. Jest o co. Na ich wykonanie czeka się kilka tygodni. Wszystko dlatego, że każdy element zrobiony jest własnoręcznie. 

Malwina Konopacka to warszawska projektantka i ilustratorka. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma poczytnymi pismami i fundacjami. Oprócz tego typu twórczości artystka zajmuje się także projektowaniem naczyń. Do najbardziej popularnych należą wazony i talerze. Wszystkie egzemplarze są wyjątkowe, wybitne i przyciągające wzrok. 

Wazon „Oko”

To przykład kolekcji ceramicznej. Na każdej sztuce ukryty jest motyw oka i charakterystyczna kreska projektantki. Wrzecionowata propozycja z okrągłymi wgłębieniami doczekała się rozmaitych interpretacji. W standardowej opcji Konopacka maluje kolorem jedynie nierówności. Na dziesięciolecie pracowni Łukasza Jemioła powstało wydanie szczególne, które wyróżnia się inną kolorystyką, czernią i złotem. Flakon z tej serii wystawiony został na Festiwalu Designu w Tokio i w Mediolanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tworzenie komfortowej przestrzeni na zewnątrz: praktyczne porady dotyczące wyboru i pielęgnacji mebli ogrodowych
/
Tworzenie komfortowej przestrzeni na zewnątrz: praktyczne porady dotyczące wyboru i pielęgnacji mebli ogrodowych
Poznaj praktyczne porady dotyczące tworzenia komfortowego otoczenia zewnętrznego, wyboru idealnych mebli ogrodowych i tajników ich prawidłowej pielęgnacji.
<strong>Krzysztof Miruć</strong> i jego <em>funkcjonalny styl urządzania wnętrz</em>
/
Krzysztof Miruć i jego funkcjonalny styl urządzania wnętrz
Architekt, prezenter, człowiek, który nie boi się ubrudzić sobie rąk przy pracy. Krzysztof Miruć — jak pracuje i co ceni najbardziej? Dowiedz się z nami!
Meble z czarnego dębu – cenniejsze niż złoto
/
Meble z czarnego dębu – cenniejsze niż złoto
Czarny dąb to niesamowite drewno. Jest jednym z niewielu surowców cenniejszych od złota, jest też rzadszy od diamentów. Ze względu na jego głęboki, bardzo ciemny kolor nosi czasem nazwę polskiego hebanu. Sprawdź, czym jest ten niezwykły surowiec.