Jak wybrać wygodny materac piankowy? Na te elementy musisz zwrócić uwagę

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odpowiednio dobrany materac może zapewnić nam wygodny, zdrowy i spokojny sen. Jednym z najchętniej kupowanych rodzajów materacy są modele piankowe. Za ich popularnością stoi nie tylko komfort użytkowania, ale i właściwości zdrowotne. Jak zatem wybrać właściwy materac piankowy? Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Czym charakteryzuje się materac piankowy?

Materace piankowe są nowoczesną odpowiedzią na tradycyjne materace sprężynowe. Zdążyły zdominować rynek i zyskać rzeszę oddanych zwolenników. Ze względu na to, że mogą być wykonane z pianki o różnych właściwościach, każdy użytkownik jest w stanie znaleźć model idealny dla siebie. W ofertach sklepów znajdziemy więc wysokoelastyczne materace piankowe, które zachowują się podobnie jak ich sprężynowe odpowiedniki, czy modele z reagującą na ciepło ciała pianką termoaktywną. Co więcej, jeden materac piankowy może mieć różne strefy sprężystości i być dwustronny. Oznacza to, że użytkownik może wybierać twardość materaca w zależności od swoich preferencji. 

Istotną cechą tego typu materacy jest ich niewielka waga. Piankę charakteryzują lekkość i elastyczność, dzięki czemu materac nie sprawia kłopotów przy podnoszeniu, obracaniu czy transporcie. Z pewnością docenią to osoby starsze, a także właściciele łóżek z komorami na pościel ukrytymi pod unoszonym stelażem.

U kogo sprawdzi się materac piankowy?

Podczas zakupu łóżka w naszych głowach na pewno pojawia się pytanie, jaki materac wybrać? Sprężynowy czy piankowy? Wydaje się, że przez swoją różnorodność, z której wynika wiele właściwości, lepszym wyborem będzie materac piankowy. Tradycyjne sprężyny są mniej wytrzymałe i szybciej się odkształcają. Nowoczesny materac piankowy wykonany jest z pianki poliuretanowej dostosowującej się do ciała człowieka. Pozwala to na zachowanie naturalnej linii kręgosłupa oraz uniknięcie nadmiernego obciążenia szyi czy karku. Dlatego też materac piankowy sprawdzi się u każdej osoby, która wstając rano, odczuwa ból lub odrętwienie albo boryka się z problemami z układem ruchowym oraz cierpi na bóle stawów.

Z kolei antyalergiczne materace wykonane z pianki lateksowej będą świetnym rozwiązaniem dla alergików. Ze względu na łatwość utrzymania higieny oraz dobrą wentylację stanowią doskonałą opcję dla małych dzieci i niemowląt – szczególnie tych wrażliwych na kurz, roztocza, pleśń czy grzyby. Trudno nie odnieść wrażenia, że każdy, kto chciałby zadbać o swój komfort i higienę snu, powinien sięgnąć po nowoczesny materac piankowy.

Wybór wygodnego materaca piankowego – jakie cechy są istotne?

Wybierając wygodny materac z pianki, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego twardość, by odpowiadała naszym preferencjom i potrzebom. Przyjęło się, że twardość materacy określa się na skali od H1 do H5 – im mniejsza cyfra, tym większa miękkość. Dobór twardości należy poprzedzić analizą różnych osobistych czynników. Pod lupę powinniśmy wziąć m.in.:

  • wagę – im jesteśmy ciężsi, tym twardszy materac powinniśmy wybrać;
  • choroby i schorzenia – osoby mające problemy z kręgosłupem wymagają stabilnego materaca, a odczuwające dolegliwości układu krążenia niezbyt twardego podłoża, które nie uciska ciała;
  • pozycję snu – jeśli chętniej śpimy na wznak, postawmy na twardy materac piankowy, natomiast jeśli chętniej wybieramy pozycję na boku, lepiej sprawdzi się materac bardziej elastyczny.

Ponadto istotnym czynnikiem są także wspominane już alergie wziewne. Wówczas poza twardością przy wyborze materaca powinniśmy kierować się materiałem, z jakiego jest wykonany. Szczególną rolę odgrywa tu także budowa, a konkretnie zapewnianie właściwej wentylacji.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Umywalki wiszące: funkcjonalność i styl w Twojej łazience
/
Umywalki wiszące: funkcjonalność i styl w Twojej łazience
Odkryj funkcjonalność i styl umywalki wiszącej, idealnej opcji dla nowoczesnej łazienki.
Tworzenie przytulnej atmosfery: Sekrety aranżacji domowego salonu
/
Tworzenie przytulnej atmosfery: Sekrety aranżacji domowego salonu
Poznaj unikalne sekrety aranżacji salonu, które umożliwią ci stworzenie przytulnej i zapadającej w pamięć atmosfery w twoim domu.
<strong>Zieta Studio</strong> obchodzi <em>jubileusz</em> dziesięciolecia!
/
Zieta Studio obchodzi jubileusz dziesięciolecia!
Wizjoner, o którym uczą się na uczelniach całego świata. Przeczytaj kilka słów o tym polskim projektancie.