Sufity z luster – sposób na optyczne powiększenie przestrzeni

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Lustro powieszone w pomieszczeniu optycznie powiększa jego powierzchnię, a jaki rezultat daje lustro na suficie? Jest to rozwiązanie nieszablonowe, które wygląda zjawiskowo, a odpowiednio zamontowane na suficie może być bardzo efektowne. Dzięki sufitowi z luster, jego powierzchnia staje się gładka, co nadaje wnętrzu eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. 

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych tynkowanych lub podwieszanych sufitów są nowoczesne rozwiązania, które wykorzystują najnowsze technologie. Sufity napinane to znakomity sposób na aranżację niepowtarzalnego i wyjątkowego wnętrza. Gładka tafla, którą montuje się na suficie, sprawia, że sufit wygląda estetycznie, a efekt lustra optycznie powiększa przestrzeń pokoju. Jest to znakomity sposób na odnowienie zniszczonego lub starego sufitu w prosty i mało inwazyjny sposób. Dowiedz się więcej o tej metodzie. 

Lustra na suficie – do jakich wnętrz pasują? 

Sufity z luster nie są jeszcze popularnym rozwiązaniem w przestrzeniach domowych. Za to często są wykorzystywane jako element wystroju butików, galerii sztuki czy muzeów. Jednak coraz więcej osób widzi zalety w montażu lustra sufitowego w swoim salonie lub sypialni. Lustro na suficie odbija promienie słoneczne wpadające do pokoju, dzięki czemu pomieszczenie jest dodatkowo rozjaśnione. Jest to doskonała metoda, aby optycznie powiększyć niskie i ciemne mieszkanie. W jasnych pokojach czujemy się lepiej, łatwiej nam w nich odpoczywać oraz chętniej spędzamy w nich czas. Wykorzystanie luster na suficie daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. W klasycznych pokojach pięknie będą wyglądać lustra oprawione w dekoracyjną oprawę. W nowoczesnej przestrzeni lepiej będzie wyglądał sufit z lustrem bezramowym, który można zamontować na podwieszanym suficie. 

Sufity z luster – modny dodatek we wnętrzach

Lustro zawieszone w pokoju to bardzo szykowny element każdego wnętrza. Zwierciadła przestały występować jedynie w łazience lub przedpokoju i poza swoją praktyczną stroną, pełnią również rolę ozdoby. Sufit, na którym zawieszone jest lustro, nadaje pokojowi oryginalny i nieszablonowy wygląd. Dodatkowo lustrzane odbicie pozwala uzyskać optyczne wrażenie, że pomieszczenie jest większe i bardziej przestronne.  

Sufit napinany – prosty sposób na efekt lustra 

Prostą metodą, aby uzyskać efekt lustra na suficie, jest posłużenie się metodą sufitu napinanego. Jest to rodzaj sufitu podwieszanego, który mocuje się równolegle do płaszczyzny sufitu właściwego. W takim przypadku wysokość pomieszczenia jest nieco obniżona, jednak niewątpliwą zaletą jest fakt, że za powłoką można ukryć nierówności starego stropu. Dzięki lustrom na suficie można w szybki sposób uzyskać estetyczny wygląd pokoju, przy bardzo małym nakładzie pracy.  

Jak zamontować lustro na suficie? 

Wiele osób może obawiać się, że podwieszenie sufitu z luster może stanowić zagrożenie dla domowników w przypadku jego odpadnięcia. Dlatego do wykonania lustrzanego sufitu stosuje się napinaną powłokę, która jest pokryta warstwą imitującą lustro. Jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie, które cechuje się trwałością. Technologia sufitów napinanych jest bardzo lekka, jeden metr kwadratowy powierzchni waży jedynie 200 mg, dzięki czemu nie ma obaw, że strop będzie nadmiernie obciążony. Możemy mieć pewność, że nigdy nie dojdzie do rozbicia się sufitu. Napinane sufity są produkowane z profili plastikowych lub aluminiowych. Powłokę lustrzaną rozpina się na wybranej powierzchni sufitu lub ściany. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie lustrzanego sufitu jedynie w wybranym miejscu np. we wnęce sufitu podwieszanego. 

Zalety sufitu napinanego 

  • Łatwy i szybki sposób montażu na wybranej powierzchni. 
  • Idealnie gładkie i estetycznie wyglądające wykończenie sufitu. 
  • Ukrycie nierówności, konstrukcji elektrycznych i hydraulicznych przebiegających przez pokój. 
  • Trwałe i odporne na pękanie rozwiązanie aranżacyjne. 
  • Wiele możliwości, personalizacja, dopasowanie wzoru i koloru do indywidualnych potrzeb klienta. 
  • Sufit napinany jest wodoodporny oraz ognioodporny. Takie rozwiązanie pozwala w prosty sposób utrzymać czystość w pomieszczeniu, bo na powłoce nie osiada kurz. 
  • Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że pomieszczenie jest wygłuszone. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy warto zdecydować się na <strong>fotowoltaikę</strong>?
/
Czy warto zdecydować się na fotowoltaikę?
Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim gospodarstwie? Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję o inwestycji w moduły fotowoltaiczne.
Wybieraj mądrze: Kluczowe decyzje i nawyki dla zdrowego i satysfakcjonującego stylu życia
/
Wybieraj mądrze: Kluczowe decyzje i nawyki dla zdrowego i satysfakcjonującego stylu życia
Wybieraj mądrze dla zdrowia i satysfakcji - kluczowe decyzje i nawyki dla pełnego stylu życia.
<strong>Fornirowane płyty</strong> z cienkiego kamienia w salonie
/
Fornirowane płyty z cienkiego kamienia w salonie
Jak wykorzystać fornirowane płyty z kamienia w aranżacji salonu? Co sprawia, że te kamienne dekoracje są tak wyjątkowe i niepowtarzalne?