Polskie winnice. Polecamy miejsca, które warto odwiedzić

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w Polce mamy wspaniałe winnice oferujące przepyszne i naprawdę unikatowe wina. Co ciekawe, w naszym kraju odnotowano już ponad 150 takich miejsc, a ich liczba systematycznie rośnie. Gdzie warto się wybrać i jakiego wina posmakować?

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort

To naprawdę wspaniałe i luksusowe miejsce, w którym z pewnością uda się wypocząć. Ten elegancki kompleks wraz z folwarkiem jest trzecią co do wielkości winnicą w Polsce. Oczywiście największą atrakcją jest tu wino i możliwość jego degustacji (szczepy Solaris, Riesling i Kernling). Dodatkową atrakcją jest Winne SPA, bazujące na odmładzających właściwościach winnej latorośli.

winnica
Photo by Sven Wilhelm from Unsplash.com

Winnica Sandomierska, Dwikozy k. Sandomierza

To jedna ze starszych winnic w naszym kraju, a jej historia sięga 1937 roku. Można tu skosztować wina Sandomirius, a przy tym poznać historię miejsca i sandomierskiego kultu wina. Oprócz walorów smakowych wyniesiemy stąd podstawową wiedzę o hodowli i pielęgnacji winorośli.

winnica
Photo by Maksym Kaharlytskyi from Unsplash.com

Winnica Jaworek, Miękinia k. Wrocławia

Posmakujesz tutaj zarówno win białych, jak i czerwonych, każde z nich będzie wyśmienite i w 100% regionalne. O ich wartości świadczy wyróżnienie certyfikatem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolny Śląsk. Właściciele zapraszają również do odrestaurowanych budynków z XVIII wieku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Detale</strong>, którymi odmienisz wystrój wnętrz
/
Detale, którymi odmienisz wystrój wnętrz
Lubisz zmiany i często nudzisz się wystrojem swojego domu? Oto kilka sposobów na to, by za pomocą detali odmienić wystrój wnętrza.
Designerskie komody – nowoczesne meble dla Twojego wnętrza
/
Designerskie komody – nowoczesne meble dla Twojego wnętrza
tym artykule zapoznamy się z różnymi stylami designerskich komód, porozmawiamy o ich znaczeniu w dzisiejszych czasach oraz podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak wybrać idealną komodę dla siebie.
Urządzenia i akcesoria kuchenne konieczne <strong>w restauracji</strong>
/
Urządzenia i akcesoria kuchenne konieczne w restauracji
Sprzęt gastronomiczny jest podstawą działania każdej restauracji. Jednak jakie urządzenia wybrać? Podpowiadamy, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w Twoim lokalu.