Polskie winnice. Polecamy miejsca, które warto odwiedzić

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w Polce mamy wspaniałe winnice oferujące przepyszne i naprawdę unikatowe wina. Co ciekawe, w naszym kraju odnotowano już ponad 150 takich miejsc, a ich liczba systematycznie rośnie. Gdzie warto się wybrać i jakiego wina posmakować?

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort

To naprawdę wspaniałe i luksusowe miejsce, w którym z pewnością uda się wypocząć. Ten elegancki kompleks wraz z folwarkiem jest trzecią co do wielkości winnicą w Polsce. Oczywiście największą atrakcją jest tu wino i możliwość jego degustacji (szczepy Solaris, Riesling i Kernling). Dodatkową atrakcją jest Winne SPA, bazujące na odmładzających właściwościach winnej latorośli.

winnica
Photo by Sven Wilhelm from Unsplash.com

Winnica Sandomierska, Dwikozy k. Sandomierza

To jedna ze starszych winnic w naszym kraju, a jej historia sięga 1937 roku. Można tu skosztować wina Sandomirius, a przy tym poznać historię miejsca i sandomierskiego kultu wina. Oprócz walorów smakowych wyniesiemy stąd podstawową wiedzę o hodowli i pielęgnacji winorośli.

winnica
Photo by Maksym Kaharlytskyi from Unsplash.com

Winnica Jaworek, Miękinia k. Wrocławia

Posmakujesz tutaj zarówno win białych, jak i czerwonych, każde z nich będzie wyśmienite i w 100% regionalne. O ich wartości świadczy wyróżnienie certyfikatem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego Dolny Śląsk. Właściciele zapraszają również do odrestaurowanych budynków z XVIII wieku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodos <strong>last minute</strong>. Co oferuje piękna wyspa?
/
Rodos last minute. Co oferuje piękna wyspa?
Rodos to jedna z najpopularniejszych i zarazem najpiękniejszych greckich wysp. Nikt nie będzie się tu nudził, do zwiedzania jest bowiem mnóstwo zabytków, a piaszczyste plaże zachęcają do błogiego lenistwa. Czym zachwyca to miejsce?
<strong>Mozaika</strong> znowu w modzie. Propozycje aranżacji
/
Mozaika znowu w modzie. Propozycje aranżacji
Szukasz inspirujących aranżacji na wykorzystanie płytek mozaikowych w kuchni lub łazience? Zobacz, jakie zestawienia mozaikowe są teraz w modzie i wykorzystaj pomysły projektantów we wnętrzu swojego mieszkania!
<strong>Szafa w holu</strong> – jakie powinna spełniać kryteria?
/
Szafa w holu – jakie powinna spełniać kryteria?
Marzysz o funkcjonalnej szafie w holu? Oto, co powinno się w niej znaleźć, aby można ją było określić mianem idealnej!