A może golf? Każdy może się tego nauczyć

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Golf to jedna z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych dyscyplin na świecie. Wbrew obiegowej opinii, wcale nie trzeba wiele wysiłku oraz nakładów finansowych, by rozpocząć przygodę z tym pięknym sportem.

Pole golfowe jest miejscem dla wszystkich – fanów dobrej zabawy, rekreacji i sportu. W grze nie ma znaczenia wiek, płeć, status zawodowy, warunki fizyczne czy poziom umiejętności.   Liczą się tylko chęci, zamiłowanie do przyrody, odrobina zaangażowania oraz dobry trener, który wskaże młodemu adeptowi podstawową wiedzę o technice uderzeń oraz etyce gry. Nie jest to szczególnie skomplikowane, a obowiązujące zasady pozwalają nawet na rywalizację amatora z zawodowcami.

Nie obędzie się także bez odrobiny wydatków na odpowiedni strój, zestaw kijów z torbą i lekcje pod czujnym okiem instruktora, pozwalające uzyskać Zieloną Kartę, czyli przepustkę do gry na dużych polach w Polsce. Szacunkowy koszt rozpoczęcia przygody z golfem jest porównywalny do zimowego wyjazdu na narty. Należy liczyć się z kwotą rzędu kilkuset złotych, co obala mit stereotypowego „sportu dla bogaczy”.

I tyle. W golfie nie ma ograniczeń, gra każdy, kto ma taką ochotę – dzieci, seniorzy, kasjer z supermarketu, biznesmen, zawodowiec i amator. To sport, który łączy pokolenia, łamie wszelkie bariery, pozwala na relaks i zdrową rywalizację. Właśnie dlatego warto rozpocząć swoją przygodę z golfem.

Zdj. główne: Nathan Nedley/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Smart ogród</strong> nawet zimą? Poznaj najnowsze rozwiązania!
/
Smart ogród nawet zimą? Poznaj najnowsze rozwiązania!
Masz ogród? Wykorzystaj smart technologie, by poprawić komfort użytkowania tej przestrzeni. Co dokładnie mamy na myśli? Przekonaj się!
Kolekcja <strong>Stripes Black</strong> od La Mania Home. <em>Ponadczasowa klasyka</em>
/
Kolekcja Stripes Black od La Mania Home. Ponadczasowa klasyka
Miłośnicy designu, w którym współczesność łączy się z klasyką nie mogą przegapić tej kolekcji.
Kolor ścian do sypialni – na jakie się zdecydować?
/
Kolor ścian do sypialni – na jakie się zdecydować?
Wybór koloru ścian do sypialni może być trudnym zadaniem, gdyż z jednej strony chcemy, aby wnętrze było przytulne i relaksujące, a z drugiej strony, aby pasowało do naszych upodobań estetycznych. Oto kilka wskazówek, jakie kolory ścian wybrać do sypialni, aby uzyskać pożądany efekt.