Jak wybrać odpowiednią kuchenkę?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sposób gotowania potraw ma ogromny wpływ na ich smak i jakość. Odpowiednia kuchenka to połowa sukcesu w gotowaniu i sposób na wygodne i łatwe przygotowywanie posiłków. Jak wybrać odpowiednią kuchenkę i jak dopasować ją do stylu kuchni, by idealnie wpasowała się w wystrój? Podpowiadamy!  

Kuchenka gazowa   

To najbardziej popularny i najczęściej spotykany w polskich domach model kuchenki. Opalane gazem palniki to chętnie wybierane rozwiązanie, ponieważ korzystanie z gazu jest tańsze niż zasilanie kuchenki prądem. W niektórych budynkach mieszkalnych zużycie gazu jest nawet wliczane w czynsz, przez co nie odczuwa się kosztów jego zużycia. Połączone z piekarnikiem kuchenki to dość wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Sprawdza się przede wszystkim w niewielkich kuchniach, gdzie nie ma miejsca na dodatkowy słupek.  

Płyty gazowe do zabudowy to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują gotowanie na ogniu. Sprawdzi się w dużych kuchniach lub w domach, gdzie piekarnik nie jest niezbędny. Dzięki zabudowaniu płyty, kuchnia zyska elegancki, klasyczny wygląd.   

Kuchenka indukcyjna  

Gotowanie na indukcji to jedna z najwygodniejszych opcji. Kuchenka indukcyjna pozwala na komfortowe i przygotowywanie potraw. Technologia wykorzystana w tego typu kuchenkach sprawia, że gotowanie jest bardzo efektywne i szybkie. Dzięki temu, że płyty indukcyjne nagrzewają się niezwykle szybko, zastosowanie tej technologii pozwala na oszczędność energii. Jest to również bardzo bezpieczna opcja w domach, gdzie mieszkają rodziny z małymi dziećmi. Płyty indukcyjne nagrzewają się bowiem bardzo szybko, ale równie szybko stygną, dzięki czemu prawdopodobieństwo, że po zakończonym gotowaniu dziecko poparzy się o powierzchnię kuchenki jest bardzo niskie.  

Kuchenka ceramiczna   

Płyty ceramiczne z wyglądu są niezwykle podobne do płyt indukcyjnych. Działają jednak nieco inaczej i wykorzystują inną technologię. Możliwość zabudowy takiej płyty sprawia, że kuchnia może być stylowa i elegancka. Takie płyty są praktycznie niewidoczne na blacie i można je z łatwością wkomponować w wystrój wnętrza. Są również wygodnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o gotowanie. W przeciwieństwie do płyt indukcyjnych, nagrzewają się one i stygną nieco wolniej. Dodatkowo, w zależności od modelu, stosunkowo pobierają trochę więcej energii. Kuchenka ceramiczna może być dwu lub czteropalnikowa, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w bardzo małych, jak i dużych kuchniach.   

Kuchnia to pomieszczenie, w którym wygoda jest najważniejsza. To miejsce przede wszystkim praktyczne i wymaga urządzenia nie tylko w stylowy, lecz także przemyślany sposób. W aranżacji kuchni ważne jest zachowanie trójkąta roboczego, który ułatwia pracę przy gotowaniu oraz sprzątaniu. Trójkątem roboczym nazywa się ustawienie w bliskiej odległości od siebie lodówki, zlewozmywaka i kuchenki. Taka aranżacja sprawia, że wszystkie niezbędne rzeczy masz w czasie gotowania pod ręką. Dodatkowo ważnym aspektem jest zapewnienie dużej ilości powierzchni roboczej, czyli blatów. Gotowanie bez odpowiednio dużej ilości miejsca to męczarnia i brak blatu może naprawdę odebrać przyjemność z pracy w kuchni. Zadbaj o to, aby kuchnia była miejscem komfortowym i by zapewniała przyjemność z gotowania.  

Fot.: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Plaga szczurów – co możesz zrobić, aby ją opanować?
/
Plaga szczurów – co możesz zrobić, aby ją opanować?
Chcesz pozbyć się niechcianych gryzoni ze swojego domu lub ogrodu? Podpowiadamy, z jakich sposobów warto skorzystać!
Taras z <strong>deski kompozytowej</strong>. Co warto wiedzieć przed zakupem?
/
Taras z deski kompozytowej. Co warto wiedzieć przed zakupem?
Marzysz o tarasie z deski kompozytowej, ale wcześniej chcesz poznać wady i zalety tego rozwiązania? Poznaj właściwości desek kompozytowych, zanim je kupisz!
Toaletka w sypialni. Porady i inspiracje
/
Toaletka w sypialni. Porady i inspiracje
Panie, które mają toaletki w swoich mieszkaniach, przyznają, że nie wyobrażają sobie bez nich życia. Jak ustawić toaletkę w sypialni, by pięknie się prezentowała i była funkcjonalna?