Jak wybrać odpowiednią kuchenkę?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sposób gotowania potraw ma ogromny wpływ na ich smak i jakość. Odpowiednia kuchenka to połowa sukcesu w gotowaniu i sposób na wygodne i łatwe przygotowywanie posiłków. Jak wybrać odpowiednią kuchenkę i jak dopasować ją do stylu kuchni, by idealnie wpasowała się w wystrój? Podpowiadamy!  

Kuchenka gazowa   

To najbardziej popularny i najczęściej spotykany w polskich domach model kuchenki. Opalane gazem palniki to chętnie wybierane rozwiązanie, ponieważ korzystanie z gazu jest tańsze niż zasilanie kuchenki prądem. W niektórych budynkach mieszkalnych zużycie gazu jest nawet wliczane w czynsz, przez co nie odczuwa się kosztów jego zużycia. Połączone z piekarnikiem kuchenki to dość wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Sprawdza się przede wszystkim w niewielkich kuchniach, gdzie nie ma miejsca na dodatkowy słupek.  

Płyty gazowe do zabudowy to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują gotowanie na ogniu. Sprawdzi się w dużych kuchniach lub w domach, gdzie piekarnik nie jest niezbędny. Dzięki zabudowaniu płyty, kuchnia zyska elegancki, klasyczny wygląd.   

Kuchenka indukcyjna  

Gotowanie na indukcji to jedna z najwygodniejszych opcji. Kuchenka indukcyjna pozwala na komfortowe i przygotowywanie potraw. Technologia wykorzystana w tego typu kuchenkach sprawia, że gotowanie jest bardzo efektywne i szybkie. Dzięki temu, że płyty indukcyjne nagrzewają się niezwykle szybko, zastosowanie tej technologii pozwala na oszczędność energii. Jest to również bardzo bezpieczna opcja w domach, gdzie mieszkają rodziny z małymi dziećmi. Płyty indukcyjne nagrzewają się bowiem bardzo szybko, ale równie szybko stygną, dzięki czemu prawdopodobieństwo, że po zakończonym gotowaniu dziecko poparzy się o powierzchnię kuchenki jest bardzo niskie.  

Kuchenka ceramiczna   

Płyty ceramiczne z wyglądu są niezwykle podobne do płyt indukcyjnych. Działają jednak nieco inaczej i wykorzystują inną technologię. Możliwość zabudowy takiej płyty sprawia, że kuchnia może być stylowa i elegancka. Takie płyty są praktycznie niewidoczne na blacie i można je z łatwością wkomponować w wystrój wnętrza. Są również wygodnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o gotowanie. W przeciwieństwie do płyt indukcyjnych, nagrzewają się one i stygną nieco wolniej. Dodatkowo, w zależności od modelu, stosunkowo pobierają trochę więcej energii. Kuchenka ceramiczna może być dwu lub czteropalnikowa, dzięki czemu sprawdzi się zarówno w bardzo małych, jak i dużych kuchniach.   

Kuchnia to pomieszczenie, w którym wygoda jest najważniejsza. To miejsce przede wszystkim praktyczne i wymaga urządzenia nie tylko w stylowy, lecz także przemyślany sposób. W aranżacji kuchni ważne jest zachowanie trójkąta roboczego, który ułatwia pracę przy gotowaniu oraz sprzątaniu. Trójkątem roboczym nazywa się ustawienie w bliskiej odległości od siebie lodówki, zlewozmywaka i kuchenki. Taka aranżacja sprawia, że wszystkie niezbędne rzeczy masz w czasie gotowania pod ręką. Dodatkowo ważnym aspektem jest zapewnienie dużej ilości powierzchni roboczej, czyli blatów. Gotowanie bez odpowiednio dużej ilości miejsca to męczarnia i brak blatu może naprawdę odebrać przyjemność z pracy w kuchni. Zadbaj o to, aby kuchnia była miejscem komfortowym i by zapewniała przyjemność z gotowania.  

Fot.: Max Vakhtbovych/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skutecznie zabezpieczyć swój dom przed szkodnikami dzięki profesjonalnej fumigacji?
/
Jak skutecznie zabezpieczyć swój dom przed szkodnikami dzięki profesjonalnej fumigacji?
Poznaj skuteczne sposoby zabezpieczenia domu przed szkodnikami za pomocą profesjonalnej fumigacji. Dowiedz się, jak to zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również zdrowie dla Twojej rodziny.
Jak przygotować swój ogród na nadchodzące lato?
/
Jak przygotować swój ogród na nadchodzące lato?
Przygotuj swój ogród na lato! Dowiedz się, jak zadbać o rośliny, nawadniać, chronić przed szkodnikami i cieszyć się pięknem natury w swoim własnym ogrodzie.
Lampy kule – najważniejsze informacje
/
Lampy kule – najważniejsze informacje
Lampa wisząca kula to nowoczesne rozwiązanie sprawdzające się na co dzień i w wyjątkowych sytuacjach. Zawsze są wspaniałe i wyglądają wyśmienicie. Znajdź więc wśród nich oświetlenie dla siebie.