Przestrzeń do pracy w sypialni – sprawdź, jak ją zorganizować

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Okres pandemiczny sprawił, że sporo osób przeniosło się z pracą z biura do domu. Wielu z nich pokochało tę formę i postanowiło w niej pozostać.

W ogóle nas to nie dziwi. Home office to masa swobody i możliwość zarządzania własnym czasem. Do tego możesz pracować, nawet gdy Twoje dzieci chorują! Jednak warto dobrze zorganizować sobie miejsce do pracy w domu. Dużo osób, zwłaszcza w blokach, korzysta z sypialni, która odseparowana jest od reszty domu. Jak jednak funkcjonalnie przearanżować to pomieszczenie w domowe biuro?

Biuro w sypialni – czyli jak wygodnie pracować w domu?

Praca w domu wymaga od nas dużej organizacji czasu własnego. To jednak nie wszystko, musimy znaleźć sobie miejsce, w którym w spokoju można wykonać swoją pracę, a także odbyć spotkanie online z klientami lub współpracownikami. Dlatego tak istotna jest przestrzeń wokół nas. Za naszymi plecami nie może znajdować się suszarka z praniem, czy fura dziecięcych zabawek lub – co gorsza – włączony telewizor.

Doskonale sprawdza się wówczas wydzielenie miejsca dla siebie w sypialni. Z reguły ten pokój ma drzwi, za którymi możesz zniknąć na czas pracy, a także na tyle dużo wolnego miejsca, że bez trudu zmieścisz w nim niewielkie biurko i wygodny fotel. Zacznijmy od tego, co powinno znaleźć się w tej przestrzeni, aby było funkcjonalnie i przyjemnie. Jeśli masz taką możliwość, przemebluj nieco pokój, tak aby ustawić biurko pod oknem. Dzięki temu dostarczysz sobie naturalne światło do pracy, co z kolei pozwoli Ci odciążyć oczy. Do tego istotne jest znalezienie krzesła, które nie będzie zajmowało dużo miejsca, a przy tym będzie stanowiło doskonałe podparcie dla pleców, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym i szyjnym. 

Najlepiej sprawdzają się wersje na kółkach z możliwością regulacji. Zadbaj także o lampkę, która dostarczy odpowiednią ilość światła wieczorem i w pochmurne dni. Jeśli masz dodatkową przestrzeń ustaw obok szafkę na dokumenty, w której bezpiecznie przechowasz umowy, rachunki i pozostałe papiery z pracy. Warto umieścić je w teczkach lub segregatorach, dla lepszego porządku.

Aranżacja strefy biurowej w sypialni

Już wiemy, że biurko należy ustawić przy oknie. Jeśli nie masz zbyt dużo przestrzeni, możesz zastąpić toaletkę niewielkim biurkiem i korzystać z tego miejsca naprzemiennie, zarówno do makijażu, jak i do pracy. Wiele osób, zwłaszcza w starszym budownictwie, korzysta z parapetu na oknie. Wystarczy jedynie dokupić odpowiedni blat i przymocować go zamiast biurka w danym miejscu. Zapewniamy, że znakomicie spełni swoją funkcję i pozwoli Ci w pełni wykorzystać tę przestrzeń.

Jeśli masz taką możliwość, postaraj się odsunąć biurko jak najdalej od łóżka. Dzięki temu pozostali domownicy będą mogli wypocząć, nawet jeśli będziesz pracować do późnych godzin wieczornych. Doskonale wówczas sprawdza się ozdobny parawan, który można ustawić między biurkiem a łóżkiem i zasłonić tym samym światło płynące z komputera. Do tego stanie się on świetnym tłem do spotkań online. Dla osób, które mają naprawdę dużą sypialnię, sprawdzą się ażurowe, drewniane ścianki, montowane na stałe, lub niewielkie biblioteczki na książki, które oddzielą te dwie strefy, a do tego posłużą jako miejsce do przechowywania dokumentów.

Zapewniamy, że praca w takich warunkach sprawi Ci przyjemność, a do tego będzie komfortowa dla wszystkich mieszkańców.

Zdj. główne: TheStandingDesk/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rękawiczki jednorazowe – jak wybrać najlepsze?
/
Rękawiczki jednorazowe – jak wybrać najlepsze?
Aby praca była skuteczna oraz bezpieczna, niezbędne jest wykorzystanie środków służących do zachowania odpowiedniej higieny
Salon <strong>z kominkiem</strong> – jak uniknąć bałaganu?
/
Salon z kominkiem – jak uniknąć bałaganu?
Marzy Ci się kominek w salonie, ale boisz się bałaganu? Oto, co zrobić, aby go uniknąć i móc cieszyć się przyjemnym ciepłem i przytulną atmosferą!
Hodowla bydła – co się przyda?
/
Hodowla bydła – co się przyda?
Prowadzenie gospodarstwa wiąże się nie tylko z uprawą ziemi, lecz także z hodowlą zwierząt, w tym bydła. Przekonaj się, jakie sprzęty i urządzenia przydadzą do sprawnego oporządzania krów.