A może golf? Każdy może się tego nauczyć

0
851
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Golf to jedna z najpopularniejszych i najbardziej prestiżowych dyscyplin na świecie. Wbrew obiegowej opinii, wcale nie trzeba wiele wysiłku oraz nakładów finansowych, by rozpocząć przygodę z tym pięknym sportem.

Pole golfowe jest miejscem dla wszystkich – fanów dobrej zabawy, rekreacji i sportu. W grze nie ma znaczenia wiek, płeć, status zawodowy, warunki fizyczne czy poziom umiejętności.   Liczą się tylko chęci, zamiłowanie do przyrody, odrobina zaangażowania oraz dobry trener, który wskaże młodemu adeptowi podstawową wiedzę o technice uderzeń oraz etyce gry. Nie jest to szczególnie skomplikowane, a obowiązujące zasady pozwalają nawet na rywalizację amatora z zawodowcami.

Nie obędzie się także bez odrobiny wydatków na odpowiedni strój, zestaw kijów z torbą i lekcje pod czujnym okiem instruktora, pozwalające uzyskać Zieloną Kartę, czyli przepustkę do gry na dużych polach w Polsce. Szacunkowy koszt rozpoczęcia przygody z golfem jest porównywalny do zimowego wyjazdu na narty. Należy liczyć się z kwotą rzędu kilkuset złotych, co obala mit stereotypowego „sportu dla bogaczy”.

I tyle. W golfie nie ma ograniczeń, gra każdy, kto ma taką ochotę – dzieci, seniorzy, kasjer z supermarketu, biznesmen, zawodowiec i amator. To sport, który łączy pokolenia, łamie wszelkie bariery, pozwala na relaks i zdrową rywalizację. Właśnie dlatego warto rozpocząć swoją przygodę z golfem.

Zdj. główne: Nathan Nedley/pexels.com

Zostaw komentarz

Więcej newsów