Smart ogród nawet zimą? Poznaj najnowsze rozwiązania!

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Postęp technologiczny z każdym rokiem przybiera na sile. Nie omija przy tym ogrodu. Na jakie nowoczesne rozwiązania możemy się zdecydować? Pod uwagę bierzemy szczególnie zimową porę roku, choć nie tylko. Sprawdź, jak zarządzać różnymi funkcjami w ogrodzie z poziomu swojego telefonu i jak ułatwić sobie życie!

Inteligentne oświetlenie ogrodu – bezpieczeństwo i oszczędność

Na początek oświetlenie, bez którego ani rusz w ogrodzie. Potrzebne są lampy oświetlające bramę wjazdową, alejkę dojazdową, bramę garażową, schody i drzwi wejściowe oraz strefę wypoczynkową. Dzięki temu wszystko widzimy, czujemy się bezpieczniej, ale też odpowiednim oświetleniem możemy podnieść walory estetyczne ogrodu i domu.

Jednak zamiast klasycznego systemu sięgnijmy po inteligentne oświetlenie zewnętrzne. Możemy wówczas zdalnie – zazwyczaj z poziomu smartfona – decydować, które światła mają być włączone, jak mocno mają świecić i jakiej barwy światło mają emitować. Co więcej, możemy też zaprogramować lampy w taki sposób, by włączały się na przykład w momencie, gdy ktoś wejdzie na posesję albo otworzy furtkę. Pomaga to też obniżyć rachunki za prąd, bo lampy nie są włączone przez całą noc, lecz gdy po prostu są potrzebne.

Zintegrowany system alarmowy

Oświetlenie to nie wszystko. Jeśli chcemy mieć podgląd na to, co się dzieje w ogrodzie, zainwestujmy w monitoring. Obraz z kamer możemy na bieżąco śledzić na ekranie telefonu, będąc w domu, w pracy czy w podróży. Możemy też sterować otwieraniem i zamykaniem bramy wjazdowej, a w razie wtargnięcia na posesję osób trzecich uruchomić automatycznie alarm.

Podgrzewanie podjazdu – wygoda podczas fali mrozów

Zimą warunki atmosferyczne bywają trudne. Szczególnie problem jest ze śliską nawierzchnią dróg i chodników. Posesje niekiedy są położone nie na idealnie prostym terenie, lecz na zboczach. W takim przypadku system podgrzewania podjazdu szybko podnosi temperaturę gruntu na tyle, by lód i śnieg stopniały. Co więcej, system ten można zintegrować z czujnikami pogody. Jeśli więc wychwycą one mróz, włączą się automatycznie. To bardzo duża wygoda, ale i zdecydowanie większe bezpieczeństwo. Nie musimy się obawiać, że samochód się zsunie albo nie będzie w stanie wjechać do garażu.

Bonus: inteligentne nawadnianie ogrodu

Zimą nie nawadniamy ogrodu, jednak przez pozostałą część roku już tak. Tutaj także dotarły smart rozwiązania. System inteligentnego nawodnienia jest precyzyjny, dobrze interpretuje warunki atmosferyczne i jest też ekologiczny – na podstawie różnych wskaźników sam decyduje, czy już jest pora na podlanie ogrodu, a nie postępuje według narzuconego harmonogramu, który może nie mieć zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Jak widać, smart ogród naprawdę się opłaca. Nie czekaj, tylko zainwestuj w nowoczesne technologie! Warto!

Zdj. główne: Ignacio Correia 🟢/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
5 pomysłów na <strong>piękną choinkę bożonarodzeniową</strong>
/
5 pomysłów na piękną choinkę bożonarodzeniową
Jak ozdobić tegoroczne drzewko bożonarodzeniowe, aby ładnie komponowało się z aranżacją wnętrza?
Stylowe lustro do łazienki – jakie wybrać?
/
Stylowe lustro do łazienki – jakie wybrać?
Łazienka to niezbędne pomieszczenie w każdym domu, które może wyglądać niezwykle stylowo. Jednym z ważniejszych elementów jej wyposażenia jest lustro, najczęściej umieszczane nad umywalką.
<strong>Wypoczynek do salonu.</strong> Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?
/
Wypoczynek do salonu. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?
Zmieniasz wypoczynek w salonie? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę!