Paski damskie, czyli jak dobrać dodatek do swojej stylizacji?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pasek damski może zdecydowanie zbudować lub osłabić stylizację. Jest to jeden z akcesoriów, który pokazuje, czy naprawdę zależy nam na spójnym budowaniu wizerunku, czy tylko na tym, co rzuca się w oczy.

Pasek damski może zdecydowanie zbudować lub osłabić stylizację. Jest to jeden z akcesoriów, który pokazuje, czy naprawdę zależy nam na spójnym budowaniu wizerunku, czy tylko na tym, co rzuca się w oczy. Mimo, że prawie każdy z Nas ma kilka pasków w swojej szafie, tylko niewiele osób wie, że ten element garderoby jest z nami od ponad 100 lat. W XIX wieku pasek stanowił element mundurów wojskowych, szczególnie wśród oficerów. Pół wieku później zmienił się w niezbędne akcesorium w męskiej garderobie. Kobiety zaczęły nosić paski znacznie później niż mężczyźni, ale robiły to z tych samych praktycznych powodów, nosząc na nim niezbędne torebki i wachlarze. Pasek był alternatywą dla nowoczesnej torby, jaką znamy. Wraz z wynalezieniem torebki, paski straciły swój utylitarny charakter i stały się ważnym elementem garderoby oraz wyrazem osobistego stylu. Ewolucja paska była imponująca, a niektóre z nich mogą nam podpowiedzieć czas i miejsce w historii mody.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze paska?

Jakość i wykonanie paska ma olbrzymie znaczenie, kiedy chcemy wzmocnić dodatkami swój wizerunek. Odpowiedni wybór dodatków, może podnieść naszą stylizację o stopień wyżej, a nieumiejętne dopasowanie nawet obniżyć. W kolekcji Patrizia Aryton kładziemy nacisk na niepowtarzalność modeli, estetykę wykonania i komplementarne uzupełnienie zaprojektowanych produktów. Budowanie kolekcji zaczynamy od wyboru najwyższej jakości materiałów. Paski damskie Patrizia Aryton przygotowywane są z naturalnej skóry, starannie wyselekcjonowanej, by mogła przez długi czas cieszyć oko. Jednym z atutów wyjątkowej jakości i wykonania jest niepowtarzalność drobnych fragmentów faktury, wynikająca z natury wyrobów skórzanych. Paski skórzane są klasyczne i niezastąpione. Skórzany pasek jest czymś, co każda kobieta powinna posiadać w swojej garderobie i jest znakiem rozpoznawczym formalnego stylu.

Jaki pasek damski wybrać?

W przypadku doboru paska nie ma jednej zasady. Niekiedy do stylizacji pasuje minimalistyczny pasek, a czasami przydaje się bardziej spektakularny. Zależy to w dużej mierze od naszego stylu. Osoby, które preferują minimalistyczny styl, wykorzystają różne szerokości i detale klasycznego paska. Jeżeli ktoś woli mocne akcenty, sięgnie po spektakularny pasek.

Jak modnie nosić pasek damski?

Pasek jako element damskiej garderoby, pełni nie tylko funkcję praktyczną, ale stanowi ważny dodatek, który wpływa na wygląd całej stylizacji. Odpowiednio dobrany podkreśli i wyszczupli sylwetkę. Klasycznym sposobem noszenia paska jest włożenie go w szlufki spodni lub spódnicy. Warto pamiętać, że pasek przyciąga uwagę, do części sylwetki w którym jest noszony, dlatego unikajmy pasków przy większym brzuszku. Paski damskie ze skóry, są częścią prawie każdego formalnej zestawu, a także większości casualowych. Są doskonałym elementem dopełniającym stylizację, kiedy chcemy dodać odrobinę koloru lub podkreślić linię talii lub bioder.

Fot.: materiał prasowy Klienta 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Spaghetti aglio e olio</strong> – na oliwie truflowej – przepis
/
Spaghetti aglio e olio – na oliwie truflowej – przepis
Masz niespodziewanych gości i chcesz przygotować do jedzenia coś szybkiego, ale niebanalnego? A może potrzebujesz przepisu na szybki obiad? Wypróbuj spaghetti aglio e olio!
<strong>Pożegnanie z Afryką</strong> – nowy <em>trend</em> we wnętrzach
/
Pożegnanie z Afryką – nowy trend we wnętrzach
Wnętrza ukazane w filmie Pożegnanie z Afryką to kwintesencja stylu kolonialnego. Dowiedz się, jak połączyć dwa diametralnie różne światy w jednym wnętrzu!
Czarne tapety – poznaj ich najmocniejsze strony
/
Czarne tapety – poznaj ich najmocniejsze strony
Czarne tapety pasują do wielu różnych pomieszczeń. Najczęściej można je spotkać w salonach oraz sypialniach.