Świadome piękno – co to znaczy?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Świadome piękno opiera się na idei, że dbałość o siebie nie powinna zagrażać zdrowiu ani środowisku. Chodzi o to, żeby wybierać produkty i kosmetyki, które nie szkodzą planecie ani ludziom, a jednocześnie są skuteczne.

Ekologia w kosmetyczce

Kierując się ideą świadomego piękna, zwracaj uwagę na skład kosmetyków, ich pochodzenie, metodę produkcji, a także na to, czy nie są testowane na zwierzętach. Świadome piękno to również świadomy wybór produktów, które są odpowiednie dla Twojego typu skóry czy włosów, a także są w zgodzie z Twoimi wartościami i stylem życia.

Kompletując produkty do pielęgnacji stawiaj na naturalne składniki i minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Szukaj takich, które są wolne od silikonów, parabenów, sztucznych barwników, SLS i SLES oraz takich, co do których masz pewność, że są to kosmetyki wegańskie. 

Zwracaj również uwagę na sposób produkcji, który wykorzystuje dana marka – czy opiera się na zrównoważonym rozwoju, dbając o środowisko i przyszłe pokolenia. Ogromnym atutem jest też to, czy marka angażuje się w prośrodowiskowe inicjatywy i czy stosuje biodegradowalne oraz pochodzące z recyklingu opakowania. 

Co więcej, angażowanie do współpracy osób rozpoznawalnych, mających rzesze fanów na całym świecie, w celu promowania nie tylko produktów, ale również misji tożsamej z szeroko rozumianą ideą ekologii to kolejny krok, który potwierdza zgodność marki z głoszoną przez nią filozofią. Ciekawym przykładem takiej kolaboracji jest związek Peggy Gou z Authentic Beauty Concept. W jednym z wywiadów artystka wyjaśniła swoją motywację do współpracy: „Lubię działać z markami, które dzielą moje wartości. Authentic Beauty Concept skupia się na naturalnych składnikach i zrównoważonym stylu życia, co jest dla mnie bardzo ważne”.

Co to znaczy, że kosmetyk jest wegański?

Wegańskie kosmetyki są produkowane z wyłącznie roślinnych składników i nie zawierają żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego. Oto kilka cech charakterystycznych dla wegańskich kosmetyków:

  • Wszystkie składniki używane w produkcji pochodzą z roślin i minerałów. Nie ma w nich substancji takich jak miód, wosk pszczeli, lanolina, mleko, kolagen, a także barwników odzwierzęcych, np. koszenili.
  • Kosmetyki wegańskie są również etyczne, ponieważ nie są testowane na zwierzętach. 
  • Producentom wegańskich kosmetyków zależy także na ochronie środowiska, dlatego często stosują ekologiczne opakowania, takie jak szkło, papier i biodegradowalne tworzywa sztuczne.
  • Wegańskie kosmetyki często są wolne od szkodliwych substancji, takich jak parabeny, siarczany, ftalany, sztuczne barwniki i aromaty. Zamiast tego, skupiają się na składnikach naturalnych, które są korzystne dla skóry i włosów.

Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie kosmetyki wegańskie są automatycznie naturalne lub organiczne, ponieważ weganizm odnosi się głównie do składników pochodzenia zwierzęcego. Dlatego zawsze warto sprawdzać etykiety i składniki, aby upewnić się, że kosmetyk spełnia nasze oczekiwania.

Artykuł zewnętrzny

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać atrakcyjne zasłony do kontroli światła w twoim domu?
/
Jak wybrać atrakcyjne zasłony do kontroli światła w twoim domu?
Twój dom zasługuje na doskonałe zasłony do kontroli światła. Dowiedz się, jak dopasować kolory, style i materiały, aby osiągnąć najlepszy efekt.
Minimalistyczne <strong>konsolki do przedpokoju</strong>
/
Minimalistyczne konsolki do przedpokoju
Szukasz pomysłu na aranżację przedpokoju? Nowoczesne konsolki potrafią zamienić wejście do mieszkania w stylową przestrzeń z nutą elegancji.
Jak skutecznie zabezpieczyć swój dom przed szkodnikami?
/
Jak skutecznie zabezpieczyć swój dom przed szkodnikami?
Dowiedz się, jak skutecznie chronić swoje mieszkanie przed nieproszonymi gośćmi - szkodnikami. Poznaj sprawdzone metody, produkty i porady ekspertów.