Paryż na weekend. Co można zobaczyć?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz weekend w Paryżu? Zobacz, co możesz zobaczyć w tak krótkim czasie i gdzie się udać, aby poczuć odrobinę prawdziwej paryskiej atmosfery.

Co zwiedzić w stolicy Francji w ciągu trzech dni? Jeżeli w planach mamy coś więcej niż zakupy, warto narzucić sobie intensywne tempo, aby zobaczyć największe atrakcje tego magicznego miasta. Oto kilka propozycji na trzydniowe tournée po Paryżu.

Photo by: StockSnap, from: Pixabay

1. Łuk triumfalny i spacer przez Pola Elizejskie

Wyprawę po Paryżu rozpocząć można od placu Charlesa de Gaulle’a i obejrzenia łuku triumfalnego – charakterystycznego punktu miasta, będącego pamiątką po Napoleonie. W środku znajduje się niewielkie muzeum. Możemy też wejść na taras widokowy, aby początek ogarnąć wzrokiem les Champs Élysées, które za chwilę będziemy zwiedzać.

Avenue des Champs-Élysées, czyli reprezentacyjna aleja Paryża to skupisko luksusowych atrakcji. Butiki światowych projektantów mody, najlepsze perfumerie, salony samochodowe, ekskluzywne hotele i restauracje – dwukilometrowy spacer aleją des Champs-Élysées upłynie nam w luksusowym otoczeniu.

2. Luwr – największe muzeum świata

Photo by: Edi Nugraha, from: Pixabay 

Wybierając się na zwiedzanie Luwru, najlepiej już wcześniej zdecydować, co chcemy zobaczyć. Dokładne obejrzenie całości muzeum byłoby trudne nawet w ciągu całego dnia. Luwr to ponad 300 tys. zabytków oraz 35 tys. dzieł sztuki. Wśród nich Mona Lisa, Venus z Milo i kodeks Hammurabiego. Od 2008 roku zbiory muzeum podzielono na osiem działów:

  • sztuka Starożytnego Egiptu,
  • sztuka Bliskiego Wschodu,
  • sztuka Starożytnej Grecji,
  • sztuka Starożytnego Rzymu,
  • sztuka Islamu,
  • Rzeźba,
  • Malarstwo,
  • Rzemiosło Artystyczne,
  • Rysunek i Grafika.

3. Centrum Pompidou – centrum sztuki współczesnej

Centrum Pompidou z największą na świecie kolekcją sztuki współczesnej jest obowiązkowym do zobaczenia punktem dla fanów sztuki. Zobaczymy tu dzieła Daliego, Picasso, Muncha, Warhola, czy Miro. 

4. Dzielnica łacińska

Zdecydowanie warto zwiedzić paryską Quartier Latin – miejsce, gdzie kształtowała się francuska elita intelektualna. Znajdziemy tu elementy różnych epok i kultur – od gallo-rzymskich aren, przez elementy średniowiecznego Paryża i Panteon, po Pałac Luksemburski, dom Hemingwaya i słynną Sorbonę. 

5. Katedra Notre Dame

Photo by: Leif Linding, from: Pixabay 

Tuż obok Dzielnicy Łacińskiej znajduje się katedra Notre Dame – jedna z najbardziej znanych katedr na świecie. Jej sława wiąże się z powieścią Victora Hugo „Katedra Marii Panny w Paryżu”, w Polsce lepiej znana pod tytułem „Dzwonnik z Notre Dame”. 

6. Bulwar Saint-Germain

Bulwar Saint-Germain to intelektualne centrum Paryża okresu powojennego. W tamtejszych kawiarniach filozoficzne dyskusje prowadzili myśliciele tacy jak: Albert Camus, Jean Paul Sartre, Simone de Beauvoir, czy Ernest Hemingway.

7. Wieża Eiffla

Oczywiście na naszej liście nie mogło zabraknąć najbardziej rozpoznawalnej budowli Paryża – wieża Eiffla jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów na świecie. Jeżeli chcemy dostać się do środka, koniecznie zarezerwujmy bilety z wyprzedzeniem – w tym miejscu zawsze są tłumy turystów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tworzenie przytulnej przestrzeni: sekrety dekoracji salonu bez użycia mebli skandynawskich
/
Tworzenie przytulnej przestrzeni: sekrety dekoracji salonu bez użycia mebli skandynawskich
Poznaj tajniki tworzenia przytulnej atmosfery w salonie bez konieczności odwoływania się do popularnych mebli skandynawskich. Personalizacja i kreatywność są kluczem.
Czym pielęgnować skórzane meble?
/
Czym pielęgnować skórzane meble?
Skórzane meble są ponadczasowe i kojarzą się z luksusem. Jeśli jednak nie będą odpowiednio pielęgnowane, szybko stracą swój piękny wygląd. Jak o nie właściwie dbać?
Tworzenie luksusowego wizerunku produktów do domu i ogrodu za pomocą skutecznych strategii marketingowych
/
Tworzenie luksusowego wizerunku produktów do domu i ogrodu za pomocą skutecznych strategii marketingowych
Poznaj strategie marketingowe, które pomogą Ci stworzyć luksusowy wizerunek twoich produktów do domu i ogrodu. Zwiekszone zainteresowanie i sprzedaż gwarantowane.