Jak wybrać płytę grzewczą do kuchni?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiedniej płyty grzewczej nie musi być trudny. Wystarczy rozważyć kilka istotnych kwestii, by łatwo wybrać płytę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Czym należy się kierować?

Bezpieczeństwo dzieci

Zacznijmy od najważniejszej kwestii – bezpieczeństwa dzieci. Jeśli jesteś rodzicem i szukasz płyty, w przypadku której ryzyko poparzenia jest jak najmniejsze, to polecamy rozważenie zakupu płyty indukcyjnej. Jej działanie jest możliwe dzięki wytwarzaniu się fal elektromagnetycznych. Pola nie są nagrzewane w tradycyjny sposób i dlatego nawet po uruchomieniu ich przez dziecko, jeśli nie stoi na nich odpowiedni garnek, nie będą działać i wytwarzać ciepła. Co więcej, gdy zdejmiemy z płyty indukcyjnej garnek po zakończonym gotowaniu, ta bardzo szybko się wychłodzi. Te cechy płyty indukcyjnej są bardzo cenione przez rodziny z małymi dziećmi. 

Chcesz dowiedzieć się, która płyta indukcyjna jest najlepsza? Sprawdź ranking przygotowany przez RTV EURO AGD, znajdziesz go tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-plyt-indukcyjnych.bhtml.

Koszt użytkowania

Jeśli chcesz kupić płytę, która jest niedroga w eksploatacji, to warto rozważyć zakup płyty gazowej lub płyty indukcyjnej. Obecnie bardzo trudno przewidzieć, czy w dłuższej perspektywie czasu niższe koszty użytkowania będzie generować płyta indukcyjna (najbardziej ekonomiczna i ekologiczna z płyt zasilanych prądem elektrycznym), czy płyta gazowa. Wiele osób zdaje się jednak na dotychczasowe doświadczenia i stawia na płytę gazową. Jeśli rozważasz zakup takiej płyty, przejrzyj ich szeroką ofertę na https://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy,rodzaj-plyty!plyta-gazowa.bhtml.

Estetyka

Masz kuchnię połączoną z salonem, więc zależy Ci na tym, by płyta była estetyczna? Zapewne na początku rozważań skreślasz zatem pomysł zakupu płyty gazowej. Choć nowoczesne modele są coraz bardziej eleganckie, to trzeba otwarcie przyznać, że ustępują one pod tym względem płytom indukcyjnym czy płytom ceramicznym.

Łatwość utrzymania w czystości

Nawet najbardziej estetyczna płyta nie będzie wyglądać dobrze, jeśli nie będziemy dbać o jej czystość. W większości domów płyta grzewcza jest używana codziennie, dlatego dobrze jest wybrać model, który łatwo jest utrzymać w czystości. Zdecydowanie zalecamy rezygnację z płyt gazowych, których płomienie często brudzą spody garnków i powodują zakopcenie rusztu i palników – ich dokładne wyczyszczenie jest czasochłonne z uwagi na dużą ilość trudno dostępnych miejsc.

Zdecydowanie lepszym wyborem są płyty z jednolitą szklaną powierzchnią, czyli płyty ceramiczne i indukcyjne. Oba rodzaje płyt można bardzo łatwo wyczyścić, ale zdecydowanie mniej zabrudzeń będzie na płycie indukcyjnej, której pola nie są podgrzewane w tradycyjny sposób, a więc ryzyko przypalenia rozlanego jedzenia jest znikome (rozlane potrawy po prostu zasychają, jeśli nie są od razu usuwane). 

Płyta indukcyjna – najlepszy wybór w większości przypadków!

Najwięcej zalet zdają się mieć płyty indukcyjne. Nic więc dziwnego, że ich oferta jest bardzo szeroka. Zobacz, wśród jakich płyt indukcyjnych możesz wybierać: https://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy,rodzaj-plyty!plyta-indukcyjna.bhtml. Płyta grzewcza nie musi być nudna – daj się zaskoczyć mnogością kolorów i kształtów.

Fot.: Bruno /Germany/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Kwiaty w pudełku</strong>. Jak o nie dbać?
/
Kwiaty w pudełku. Jak o nie dbać?
Dostałaś w prezencie kwiaty w pudełku i chcesz cieszyć się ich pięknem jak najdłużej? Sprawdź z nami, jak je pielęgnować!
Nowoczesny zlew do kuchni – jaki wybrać?
/
Nowoczesny zlew do kuchni – jaki wybrać?
Zlew jest jednym z najważniejszych elementów kuchni. Sprawdź trendy w dziedzinie nowoczesnych zlewozmywaków, dowiedź się jak wybrać idealny zlew do swojej kuchni.
Jak wybrać idealne meble ogrodowe dla swojego domu?
/
Jak wybrać idealne meble ogrodowe dla swojego domu?
Odkryj nasz przewodnik, jak wybrać idealne meble ogrodowe dla swojego domu, biorąc pod uwagę funkcjonalność, styl, trwałość i konserwację. Znajdź idealny zestaw, który uzupełni Twój ogród i poczuj się jak w luksusowym kurorcie bez wychodzenia z domu.