Jak wybrać nową sofę? Komentarz Marty Suchodolskiej, dyrektor kreatywnej Westwing

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Press info

Sofa jest najważniejszym elementem wyposażenia salonu. Jest jego sercem i bardzo często motywem przewodnim dalszych aranżacji. Jakie cechy powinna mieć ta idealna? Przede wszystkim powinna być tak wygodna, żebyśmy chcieli na niej spędzać wszystkie leniwe chwile. Ponadto powinna być w odpowiednim rozmiarze, najlepiej takim, który pomieści rodzinę i przyjaciół, również tych czworonożnych. Stylowa, czyli taka, która będzie pasowała do stylu naszych wnętrz i go podkreśli. Sofa może narzucać charakter salonu, ale może się też do niego dopasować, a ja podpowiadam, jak znaleźć tę idealną!  

test wygodnej sofy

Co lubisz w swojej starej sofie, a czego nie?

Zanim zdecydujesz się na zakup nowej sofy, zastanów się, jakie cechy swojego aktualnego modelu kochasz i których na pewno nie może zabraknąć w nowym egzemplarzu. Pomyśl także o tym, co Ci nie odpowiada i co chciałbyś zmienić. To pierwszy krok do sukcesu, który znacznie ułatwi wybór!

Ile osób powinna pomieścić nowa sofa?

To w zasadzie najistotniejsza kwestia: ile osób będzie korzystać z sofy? Musimy wziąć pod uwagę codzienne użytkowanie a także te sytuacje, w których przyjmujemy gości. Modele 2-osobowe, 3-osobowe i narożniki pomieszczą więcej osób. Jeśli to za mało, dobrym wyborem są dwie sofy skierowane do siebie lub ustawione w kształcie litery L.

Jak wiele miejsca masz na sofę we wnętrzu?

Istotna wskazówka: przed zakupem wybranej sofy zaznacz jej wymiary na podłodze za pomocą taśmy np. malarskiej – w ten sposób zorientujesz się, czy ma odpowiedni rozmiar. Zwróć też uwagę na wysokość. Sofa z niskim oparciem lepiej sprawdzi się w niewysokim pomieszczeniu, a nawet wywoła złudzenie optyczne, że jest ono wyższe.

rozłożona sofa

Czy Twoi znajomi często u Ciebie nocują?

Jeśli nie masz gościnnej sypialni rozkładana sofa to najlepsze rozwiązanie. W mgnieniu oka zamieni się w wygodne łóżko. Taki rodzaj sofy świetnie sprawdzi się także na co dzień, jeśli chcesz potraktować ją jako alternatywę dla łóżka.

Masz zwierzęta?

Najlepszym wyborem będzie sofa z powłoką „easy-care”, która zapobiega powstawaniu plam i ułatwia czyszczenie. 

dyr kreatywna Westwing
Marta Suchodolska, dyrektor kreatywna Westwing, photo by Westwing

Tekst i zdjęcia: www.westwingnow.pl  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowy <strong>mural w Poznaniu</strong>. Prezent z okazji <em>Dnia Dziecka</em>
/
Nowy mural w Poznaniu. Prezent z okazji Dnia Dziecka
Miasto Poznań bogate jest w efektowne murale. Do ich grona dołączył kolejny, stworzony we współpracy z dziećmi — dla dzieci.
Kilka rzeczy, których nie powinno zabraknąć na tarasie
/
Kilka rzeczy, których nie powinno zabraknąć na tarasie
Aby taras był wspaniałym miejscem, którego nie będziesz chciał opuszczać, musisz go przystosować do swoich upodobań i oczekiwań. Pomocne będą w tym rozmaite artykuły, które warto wykorzystać podczas realizowania swojej aranżacji.
Czy warto inwestować w systemy nawadniające dla swojego ogrodu?
/
Czy warto inwestować w systemy nawadniające dla swojego ogrodu?
Odkryj zalety inwestowania w systemy nawadniające dla swojego ogrodu, jakie przyniosą one korzyści zarówno dla roślin, jak i dla Ciebie jako ogrodnika.