Jak dostosować rozmiar prysznica do wielkości łazienki?

0
745
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
kevin Baquerizo/unsplash.com

Prawie każdy chciałby mieć przestronną łazienkę z dużą wanną i wygodnym prysznicem. Mało kto może się jednak taką poszczycić. Jak więc dobrać prysznic do metrażu, którym dysponujemy?

Właściciele dużych łazienek nie muszą się martwić o wielkość wanny czy prysznica. Nieco inaczej jest już w przypadku posiadaczy niewielkich pomieszczeń, gdzie trzeba dobrze wszystko rozplanować, by ze sobą współgrało. Jak dostosować prysznic do łazienki, by był wygodny i dobrze się prezentował?

Kabiny narożne – najlepsze rozwiązanie w małych łazienkach

Do niewielkich łazienek często wybiera się kabiny narożne. Ich plusem jest fakt, że są funkcjonalne i zajmują niewiele przestrzeni. Kabiny narożne mogą mieć różny kształt brodzika – prostokątny, kwadratowy oraz półokrągły. W niektórych sklepach można też znaleźć brodziki w dość nietypowych kształtach – idealna opcja dla osób, które lubią ciekawy i oryginalny design.

Kabina narożna sprawdzi się też w wąskich łazienkach. Najczęściej ma rozmiar 90 cm × 90 cm, jednak są też mniejsze wersje, jak 80 cm × 80 cm.

Takie prysznice łatwo dopasować do wystroju, bowiem ich oferta jest naprawdę duża. Mogą mieć różne warianty kolorystyczne, różny kształt i styl wykończenia. W łazience w stylu glamour można np. ustawić kabinę ze złotymi zdobieniami, z kolei w stylu loftowym postawić na kabinę z dzielonymi szybami z czarnymi profilami. Możliwości jest całe mnóstwo.

Kabiny walk-in – hit ostatnich lat

W ostatnich latach hitem są kabiny walk-in. Minimalistyczny wygląd sprawia, że pasują zarówno do małych, średnich, jak i dużych łazienek. Nie potrzebują brodzika,ani drzwi, są funkcjonalne i wygodne. Dzięki temu, że taki prysznic jest niemalże niewidoczny (ma niewiele elementów), nawet mała łazienka wygląda bardziej przestronnie. Poza tym zdaniem ekspertów taki model zawsze będzie na topie, a wszystko dzięki uniwersalnemu wyglądowi i dużej wygodzie użytkowania.

Prysznic wolnostojący – do dużych łazienek

W przypadku dużych łazienek warto pomyśleć o prysznicu wolnostojącym. Taka kabina tworzy odrębną całość, nie potrzebuje ścian. W przypadku tego typu rozwiązań należy mieć na uwadze, że instalacja powinna być zaprojektowana wcześniej i umieszczona w miejscu, w którym zostanie ustawiony prysznic. W innym przypadku będzie konieczne kucie, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Kabiny wolnostojące mogą być prostokątne, owalne, okrągłe, a nawet spiralne. Ciekawie wyglądają, jednak zajmują dużo miejsca, przez co nie da się ich umieścić w niewielkich łazienkach.

Zdj. główne: kevin Baquerizo/unsplash.com

Zostaw komentarz

Więcej newsów