Jak działa telewizor z Wi-Fi – co to jest smart TV?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Obecnie, korzystając z telewizora z Smart TV, zyskujemy szybki dostęp do naszych ulubionych aplikacji, gier czy programów informacyjnych. Jest to dla nas oczywiste i naturalne. Jednak co to jest smart TV i na czym tak naprawdę polega jego działanie? W jaki sposób telewizor z Wi-Fi może wpłynąć na nasze codzienne zarządzanie obowiązkami? Sprawdź, co warto wiedzieć o inteligentnym telewizorze. 

Co to jest Smart TV czyli o telewizorze z Wi-Fi

Powszechność rozwiązania, jakim jest Smart TV, stała się bardzo duża. Ilość zalet i sposobów zastosowania tej technologii sprawiły, że coraz więcej osób postanawia wybrać inteligentny telewizor do swojego domu.

W takim razie co to jest smart TV? Najprostszą i jednocześnie najbardziej trafną definicją tego urządzenia będzie telewizor z Wi-Fi, posiadający dostęp do internetu, który jednocześnie może współpracować z innymi wybranymi urządzeniami w Twoim domu. W tym miejscu warto wspomnieć, że firmą, która jako pierwsza zdecydowała się zastosować takie rozwiązanie, był Samsung w roku 2009 roku. Od tego czasu platforma Samsung Smart jest nieustannie udoskonalana, aby jak najlepiej wpisywać się w potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

Samsung Smart TV to przede wszystkim łatwy dostęp do prawie 500 aplikacji, z czego blisko 200 to aplikacje dostępne w języku polskim. Platformy takie jak Netflix, HBO Max, Prime Video, Disney+, a od niedawna również SkyShowtime to tylko niektóre z propozycji. 

Telewizor z Smart TV i jego zalety

Marka Samsung od ponad 17 lat cieszy się nieustającym zaufaniem użytkowników nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Bez wątpienia wpływ na taki stan rzeczy ma ciągle rozwijająca się i udoskonalana oferta aplikacji Smart TV, jak i wysoka funkcjonalność. To z kolei zasługa systemu TIZEN, rozwijanego przez firmę od 2015 roku. Cechuje go wysoka funkcjonalność, łatwość obsługi i nawigacji, a także możliwość personalizacji na różne sposoby, co stanowi ważną zaletę dla wielu użytkowników.

Telewizor z Wi-Fi to także świetny wybór dla fanów gier, którzy mogą korzystać z aplikacji Xbox. To zupełnie nowy wymiar gier: od tej pory nie potrzebujesz już konsoli, wystarczy posiadanie aktywnej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate oraz kompatybilnego kontrolera.

Inteligentny telewizor – dlaczego warto?

Inteligentny telewizor to nie tylko ulubione seriale, filmy czy gry na wyciągnięcie ręki. To również możliwość włączenia swojego urządzenia w środowisko swojego inteligentnego domu. Umożliwia to innowacyjna aplikacja SmartThings. Dzięki niej możesz w wygodny sposób zarządzać swoim domem, sterować wybranymi urządzeniami, a także udostępnić ekran komputera lub smartfona na swoim telewizorze, co jest nieocenionym rozwiązaniem podczas pracy zdalnej. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zalety ma oświetlenie modułowe?
/
Jakie zalety ma oświetlenie modułowe?
Odkryj korzyści płynące z użycia modułowego systemu oświetlenia. Artykuł zawiera praktyczne informacje, inspiracje i wskazówki dotyczące zastosowania tego innowacyjnego rozwiązania.
<strong>Podłoga w jodełkę.</strong> Jak ułożyć ją dobrze?
/
Podłoga w jodełkę. Jak ułożyć ją dobrze?
Zastanawiasz się, jaki wzór podłogi wybrać do swojego salonu? Zdecyduj się na jodełkę i co najlepsze, wykonaj ją zupełnie sam!
Fototapety do pokoju młodzieżowego – co jest modne?
/
Fototapety do pokoju młodzieżowego – co jest modne?
Fototapety to doskonałe rozwiązanie, które pozwala w prosty sposób odmienić każde wnętrze.