Banksy Art. Najpopularniejsze obrazy artysty

0
1877
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Banksy najbardziej znane dzieła

Banksy to nadal jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców street artu, który dzięki prostej formie przekazuje w swych pracach maksimum treści. Mimo niezliczonych prób zdemaskowania artysta wciąż pozostaje anonimowy.

Jak i dlaczego?

Sztuka uliczna to nie tylko, jak niektórzy uważają, mazanie sprayem po ścianach. Prace artystów ulicy to przemyślane i dokładnie zaplanowane symbole będące wykrzyknikami codzienności, budzące uśmiech i niejednokrotnie skłaniające do refleksji. Spod ręki Banksy’ego wyszło tysiące takich prac, a do ich wykonania często używane były szablony.

Dziewczynka z balonikiem

To dzieło, z którym wiązały się liczne performance, jak chociażby ten na aukcji w Sotheby’s w 2018 roku, kiedy wylicytowany za blisko 5 milionów złotych obraz uległ częściowemu samozniszczeniu. Motyw dziewczynki wypuszczającej czerwony balonik w kształcie serca może być symbolem utraconej, dziecięcej niewinności i tęsknoty.

Pulp Fiction

To jedno z dzieł nawiązujących do filmu Quentina Tarantino, na którym w pierwotnej wersji, główni bohaterowie zamiast broni trzymali banany.

Flower Bomber

Uliczny bojówkarz, który zamiast racy czy koktajlu mołotowa trzyma w ręku bukiet kwiatów. Praca powstała w 2005 roku w Jerozolimie. To doskonała realizacja często pojawiającego się motywu anarchii i poglądów antywojennych w twórczości artysty. 

Zostaw komentarz

Więcej newsów