Szafa w holu – jakie powinna spełniać kryteria?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Miejsce w holu jest wręcz idealne, aby umieścić w nim szafę. Może być to niewielka przestrzeń na płaszcze, buty, czapki i szaliki, albo duża przestrzeń na inne ubrania. Wiele zależy od tego, jak dużym miejscem dysponujesz. Jest jednak kilka kryteriów, które powinny spełniać szafy znajdujące się w holu. Czy wiesz, o jakie kryteria chodzi?

Idealna szafa w holu – czyli jaka?

W większości polskich domów spotkać można szafy w korytarzu. To miejsce jest wręcz stworzone do tego, aby ustawić w nim mebel do przechowywania ubrań i innych rzeczy. Jednak nie może być to byle jaka szafa. Bardzo istotne jest znalezienie perfekcyjnego rozwiązania, które zwłaszcza w małych mieszkaniach będzie miało kluczowe znaczenie. 

Z pewnością w pierwszej kolejności warto znaleźć dogodne miejsce. Czasem będzie to wnęka, a innym razem najdłuższa ściana w holu. Po znalezieniu najlepszego miejsca warto wybrać model szafy. Wiele osób decyduje się wówczas na wersję w zabudowie, które można perfekcyjnie dostosować do danej przestrzeni. Jednak coraz popularniejsze są również szafy z sieciówki, które przy pomocy firmy stolarskiej można dociąć i perfekcyjnie wpasować w każde miejsce. 

Do tego należy dopasować oczywiście klimat, w jakim zachowane zostały pozostałe meble. Dlatego szafa musi pasować do stylu aranżacji w holu. Z reguły panuje tam minimalizm i takie są też szafy w tym miejscu: niepozorne, ale niezwykle funkcjonalne. Do tego często uzupełniane są o lustro, które pozwala przejrzeć się chwilę przed wyjściem.

Wnętrze szafy w holu – jakie powinno być?

Zewnętrzna powłoka to jedynie wierzchołek góry lodowej. Idealną szafę definiuje się przez to, co znajduje się w środku. Zatem w przedpokoju powinna znaleźć się z pewnością wygodna przestrzeń na okrycia wierzchnie. Najlepiej, jeśli będzie ona wyposażona w praktyczną rurkę, na której bez trudu można zawiesić nawet bardzo ciężkie kurtki i płaszcze. 

Do tego warto zadbać o miejsce na obuwie, które dobrze jest podzielić na mniejsze półki, aby każda para miała swoje miejsce. Doskonale wówczas sprawdzi się długa półka pod płaszczami. Możesz ją także wyposażyć w dodatkowe drzwiczki, ale pamiętaj, aby były one na tyle dobrze zamontowane, aby nie kolidowały z drzwiami szafy.

Do tego wykorzystaj odpowiednio miejsce nad płaszczami. Na długich, umiejscowionych dosyć wysoko półkach warto ustawić rzeczy, których rzadziej używamy. Jeśli mowa o półce tuż nad płaszczami, możesz na niej ułożyć szaliki, czapki i rękawiczki. Natomiast przy samym suficie możesz ustawić kartonowe pudełka i schować w nich ozdoby choinkowe lub inne elementy, które nie są zbyt często potrzebne.

Do tego bardzo funkcjonalne będzie umieszczenie dodatkowej, wąskiej, pionowej szafki na deskę do prasowania. Pamiętaj, aby również to miejsce było zamykane, aby deska nie wypadła i nie zrobiła nam krzywdy. Tak wyposażona szafa będzie bardzo praktyczna i przez wiele lat będzie nam bardzo dobrze służyła.

Zdj. główne: Huy Nguyen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jacuzzi ogrodowe – dlaczego warto?
/
Jacuzzi ogrodowe – dlaczego warto?
Jacuzzi ogrodowe to coraz częściej spotykany element wyposażenia domów i ogrodów, który przynosi wiele korzyści.
Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać
/
Jaką kołdrę wybrać, aby dobrze spać
Dowiedz się, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje kołder oraz która z nich sprawdzi się najlepiej w Twojej sypialni!
Jak technologia grzewcza na podczerwień z termostatem może zmienić twój dom w ekologiczne i zdrowe miejsce?
/
Jak technologia grzewcza na podczerwień z termostatem może zmienić twój dom w ekologiczne i zdrowe miejsce?
Dowiedz się, jak ekologiczna technologia grzewcza na podczerwień z termostatem może przekształcić twój dom w miejsce przyjazne dla zdrowia i środowiska.