Suszarka z pompą ciepła – czy warto?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rozwój technologii pomaga nam w wielu wypadkach i ułatwia życie. Widać to nawet na przykładzie urządzeń AGD – jeszcze do niedawna musieliśmy koniecznie szukać miejsca do rozwieszenia mokrych ubrań, co było wymagające zwłaszcza wtedy, kiedy mieszkaliśmy w bloku. W tym momencie wysuszyć nasze ubrania możemy za pomocą technologii – z całą pewnością nie zaszkodzi nam suszarka z pompą ciepła. Czy jednak pompa jest niezbędna? Czy warto dopłacać do tego rozwiązania względem tradycyjnych suszarek? 

Suszarka na pranie z pompą ciepła – co to w ogóle jest? 

Na samym początku skonkretyzujmy, czym w ogóle jest suszarka na pranie z pompą ciepła. Przecież nie każdy musi być świadomy wszystkich technologicznych nowinek, które pojawiają się na rynku, warto więc powiedzieć o tym parę słów. Suszarka z pompą ciepła to urządzenie, którego możemy użyć, by wysuszyć nasze pranie. To wydaje się dosyć oczywiste, zagadką w tym równaniu może być pompa ciepła. Jak to działa?  

Działanie pompy ciepła możemy porównać do działania lodówki… z tym, że jest ono odwrotne. Tak samo jak lodówka odprowadza ciepło ze swojego wnętrza i przekazuje je na zewnątrz w celu utrzymania odpowiednio niskiej temperatury, pompa ciepła stosuje dokładnie ten sam proces, tylko w drugą stronę. Pompa pobiera ciepło z naszego domu bądź mieszkania i przekazuje je suszącemu się praniu. Od razu widzimy tutaj ogromną zaletę tego typu urządzeń AGD, jaką jest oszczędny pobór energii, nie uprzedzajmy jednak faktów. 

Suszarka z pompą ciepła – czy to się opłaca? 

Zastanówmy się więc, czy suszarka na pranie z pompą ciepła się opłaca. Zdecydowanie tak! Dzięki zakupowi takiego urządzenia nie będziesz musiał już szukać w domu dogodnego miejsca, by umieścić tam swoje pranie na czas schnięcia, przez co oszczędzisz czas i wysiłek – suszarka z pompą ciepła wysuszy Twoją odzież za Ciebie i dodatkowo zrobi to szybciej. Jednakże te same zalety może zapewnić nam zwykła, klasyczna suszarka bez pompy ciepła. Czym natomiast wyróżnia się sprzęt wyposażony w tę technologię? 

Przede wszystkim suszarka na pranie z pompą ciepła nie niszczy ubrań, czego nie można powiedzieć ze stuprocentową pewnością o suszarkach bez tej technologii. Oczywiście w większości przypadków nasze pranie będzie bezpieczne także w klasycznej suszarce, jednak musimy pamiętać o tym, że należy w odpowiedni sposób dobrać temperaturę do tkanin, by te nie straciły niczego ze swoich właściwości. Jeśli natomiast nasza suszarka jest wyposażona w pompę, możemy mieć pewność, że będzie ona odpowiednio delikatna dla naszej odzieży. Jeżeli postawimy chociażby na suszarkę z pompą ciepła Electrolux PerfectCare 700, nasze pranie będzie suszone w temperaturze niższej o połowę w porównaniu z tradycyjną suszarką elektryczną. Dodatkowo suszarka PerfectCare 700 jest wyposażona w bęben obracający się w dwóch kierunkach, co gwarantuje nam, że nasze pranie będzie mniej pogniecione, zaoszczędzimy więc czas na żmudnym prasowaniu. 

Suszarka z pompą ciepła – ekologia i oszczędność 

Pomimo faktu, że suszarka na pranie z pompą ciepła będzie z reguły droższa niż klasyczna suszarka bez pompy, to ta pierwsza i tak opłaca się bardziej. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu, jakim jest mniejsze zużycie energii. Dzięki pompie ciepła suszarka pobierze ciepło z otoczenia, nie będzie musiała go wytwarzać, co przeniesie się na mniejsze koszty energii elektrycznej. To rozwiązanie sprawia też, że ubrania nie zostaną zniszczone, ale o tym pisaliśmy już wcześniej. Czy to rozwiązanie ma jakieś wady? Pranie suszy się w niej wolniej niż w tradycyjnej suszarce ze względu na niższą temperaturę, jednakże nie jest to wysoka cena w zamian za pewność, że nasze ubrania wyjdą z procesu suszenia całe i nienaruszone. 

Jak widać, zdecydowanie warto jest zdecydować się na suszarkę z pompą ciepła, gdyż jest ona po prostu bardziej nowoczesną wersją klasycznej suszarki, wyposażoną w wiele ułatwiających życie funkcjonalności. To urządzenia, które pozwalają nam oszczędzić czas, wysiłek i miejsce, a dodatkowo nie potrzebują do tego zadania masy energii elektrycznej.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
<strong>Pożegnanie z Afryką</strong> – nowy <em>trend</em> we wnętrzach
/
Pożegnanie z Afryką – nowy trend we wnętrzach
Wnętrza ukazane w filmie Pożegnanie z Afryką to kwintesencja stylu kolonialnego. Dowiedz się, jak połączyć dwa diametralnie różne światy w jednym wnętrzu!
Pomysły na wyjątkowe dekoracje wnętrz
/
Pomysły na wyjątkowe dekoracje wnętrz
Brakuje Ci pomysłu na oryginalne udekorowanie swojego domu lub mieszkania? Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika, w którym przedstawiamy kilka propozycji na ciekawe urządzenie wnętrz. Są one proste w wykonaniu i nie wymagają olbrzymich nakładów finansowych.
<strong>Czerwone usta Bocca</strong> — sofa, która stała się <em>surrealistyczną ikoną designu</em>
/
Czerwone usta Bocca — sofa, która stała się surrealistyczną ikoną designu
Na pewno kojarzysz kultową sofę o kształcie pełnych, czerwonych ust, ale czy wiesz, kto jest jej pomysłodawcą? Dowiedz się więcej o sofie Bocca!