Czerń i złoto w kuchni. Czy elegancja może być praktyczna?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Marzysz o pięknej czerni połączonej ze złotymi akcentami w swojej kuchni? Zastanawiasz się nad tym czy takie rozwiązanie na pewno będzie sprawdzało się w codziennym użytkowaniu? Z  przyjemnością rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Dotychczas kuchnia kojarzyła nam się raczej z przestrzenią bardziej użytkową niż atrakcyjną wizualnie. Projektanci co i rusz tworzyli nowe rozwiązania odrobinę bardziej dbające o piękne aranżacje naszych kuchni. W ostatnim czasie wprowadzenie czerni i złota do tej przestrzeni okazało się ogromnym hitem, który cieszy się powodzeniem wśród miłośników eleganckich, wyrafinowanych i oryginalnych wnętrz. 

Czerń to kolor absolutnie wyjątkowy. Kojarzy się z głębią, mrokiem i siłą. Jego zastosowanie jako głównego motywu w kuchni sprawiło, że przemianie uległa jej wizja jako spokojnej i często niewyrażającej zbyt wiele. Lubimy dziś czerń za tę specyficzną wyrazistość, niepowtarzalność i nowoczesność, z którą nam się kojarzy.

Czerń i złoto – inspiracje

Wiele osób w swoich projektach przestrzeni decyduje się dziś na fronty mebli w kolorze czarnym. Takie rozwiązanie zdecydowanie daje efekt prestiżu, który wprawia w osłupienie i zachwyt gości. 

By odrobinę urozmaicić projekty, w których króluje kolor czarny, warto korzystać z dodatków w innych, kontrastowych barwach. Jeśli chcemy, by nasza kuchnia kipiała elegancją i smakiem, nie bójmy się wybierać nieoczywistości – kolor złoty będzie idealnym towarzyszem dla czerni!

Skomponowanie przestrzeni w takim stylu da nam gwarancję na to, że zachowamy umiar i odrobinę stonujemy ciężkość czerni, jednocześnie nie wywołując wrażenia nadmiernego przepychu złotem. Kuchnia w takim klimacie prezentuje się zjawiskowo.

Matowa wariacja

Jeśli jeszcze masz jakieś wątpliwości co do tego, czy warto zdecydować się na tak ekstrawagancką kuchnię – podrzucamy kolejne ciekawe rozwiązanie. Warto zastanowić się nad matowym wykończeniem czarnych powierzchni Twoich mebli. Kolor ten nabiera wówczas specyficznego formatu, który staje się świetnym tłem dla przyciągającego wzrok złota. 

W kuchniach zaaranżowanych w ten sposób warto postawić na minimalizm – nie musisz dekorować takiej przestrzeni żadnymi dodatkami. Wizualnie efekt wow z pewnością zapewni tu zastosowanie oryginalnego połączenia specyficznych barw.

Aspekt praktyczny

Funkcjonalność takiej kuchni absolutnie nie różni się niczym od tej, którą doskonale znasz. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym będzie tu regularne czyszczenie blatów, mebli i innych przedmiotów, które się w niej znajdują. Zadbaj o to, by co jakiś czas dokładnie sprzątać w szafkach i myć je na zewnątrz. Nawet najpiękniej zaaranżowana przestrzeń, która jest zaniedbana i brudna, nie będzie wyglądać dobrze.

I czarny, i złoty nie są kolorami szczególnie podatnymi na zabrudzenia, szczególnie te trwałe. Wszystko jednak zależy od tego, z jakich konkretnie materiałów wykonane będą Twoje meble, blaty czy akcesoria kuchenne. Jeśli zainwestujesz większe pieniądze w wykonanie swojej kuchni, z pewnością będziesz cieszyć się jej estetycznym i luksusowym wyglądem przez wiele długich lat.

Zdj. główne: Sven Brandsma/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pomysły na <strong>eleganckie podarunki</strong>
/
Pomysły na eleganckie podarunki
Wzajemne obdarowywanie się upominkami ze swoimi najbliższymi jest bez wątpienia bardzo miłe. Podpowiadamy więc, jak podarunki możesz wybrać na nadchodzące święta lub inne okazje, aby mieć pewność, że będą one eleganckie i ponadczasowe.
Kolor ścian do sypialni – na jakie się zdecydować?
/
Kolor ścian do sypialni – na jakie się zdecydować?
Wybór koloru ścian do sypialni może być trudnym zadaniem, gdyż z jednej strony chcemy, aby wnętrze było przytulne i relaksujące, a z drugiej strony, aby pasowało do naszych upodobań estetycznych. Oto kilka wskazówek, jakie kolory ścian wybrać do sypialni, aby uzyskać pożądany efekt.
Choroby roślin doniczkowych — praktyczny poradnik
/
Choroby roślin doniczkowych — praktyczny poradnik
Jakie choroby najczęściej zauważalne są na domowych okazach?