Eklektyczne dodatki do kuchni

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Styl eklektyczny coraz chętniej wprowadza się do wnętrz. To połączenie różnych wpływów, inspiracji, wzorów i kolorów. Poniżej przedstawiamy kilka dodatków, które z powodzeniem wpiszą się w eklektyczną kuchnię.

Kuchnia w stylu eklektycznym powinna swobodnie łączyć różnorodne elementy wystroju, przy jednoczesnym zachowaniu pewnej harmonii. Kluczem do sukcesu jest wyczucie i kreatywność. Oto kilka propozycji dodatków, które sprawdzą się w eklektycznej kuchni.

1. Niebanalne naczynia

Zarówno do kuchni urządzonej w stonowanych barwach, jak i do tej w intensywnych kolorach, nieoczywisty zestaw naczyń będzie idealnie pasował, jeżeli chcemy nadać jej eklektyczny charakter. Mogą to być garnki w różnych kolorach, ozdobne misy ze wzorami, wielobarwne talerze, czy filiżanki. Urządzając eklektyczne wnętrze, przede wszystkim nie możemy bać się kolorów!

2. Rośliny i ozdobne donice

Eklektyczne pomieszczenia kochają roślinność! Kuchnia nie jest wyjątkiem od tej reguły. Dlatego koniecznie wprowadź do swojej kuchni odrobinę natury, w postaci kwiatów liściastych. Nie stroń przy tym od efektownych ozdobnych donic – będą one stanowić element przeciwstawny do dominującego w kuchni stylu i tym samym przydać jej eklektycznego charakteru.

3. Efektowne lampy z naturalnych tworzyw

Idealnym dodatkiem do eklektycznej kuchni będą zjawiskowe lampy z naturalnych materiałów, takich jak bambus, ratan, czy wiklina. Doskonale prezentować się będą zarówno w jasnych, jak i ciemnych kuchniach. To dodatek, który znakomicie wpisze się w eklektyczne wnętrze, ponieważ można go łączyć z wieloma stylami, a dodatkowo jest hitem sezonu w świecie wnętrzarskim!

>> Zobacz także: Naturalnie piękne. Lampy bambusowe do kuchni

Chcąc nadać naszej kuchni eklektycznego wyrazu, musimy wyjść nieco poza utarte schematy. Aranżacja będzie efektownie się prezentować, jeżeli do dobrego gustu dodamy nieco kreatywności, wyczucia i odrobinę szaleństwa!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urządzenia i akcesoria kuchenne konieczne <strong>w restauracji</strong>
/
Urządzenia i akcesoria kuchenne konieczne w restauracji
Sprzęt gastronomiczny jest podstawą działania każdej restauracji. Jednak jakie urządzenia wybrać? Podpowiadamy, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w Twoim lokalu.
Jak wpływa dieta BARF na zdrowie i kondycję Twojego psa?
/
Jak wpływa dieta BARF na zdrowie i kondycję Twojego psa?
Podpowiadamy, jak skomponować dietę BARF dla psa, aby poprawić jego kondycję i zapewnić zdrowe życie. Dowiedz się więcej o korzyściach i zasadach diety naturalnej dla czworonogów.
Nowoczesny design w łazience: Estetyka deszczownic natynkowych
/
Nowoczesny design w łazience: Estetyka deszczownic natynkowych
Deszczownice natynkowe: Elegancja i nowoczesny design w łazience, tworzące efektowny deszczowy prysznic.