Wypoczynek we własnym jacuzzi brzmi jak idealny sposób na relaks. Jak wysokie są koszty utrzymania ogrodowego jacuzzi? Zobacz, od jakich czynników zależą koszty eksploatacji.
Przede wszystkim należy określić, czy interesuje nas model całoroczny, czy też sezonowy – od tego w pierwszym rzędzie zależeć będą koszty utrzymania jacuzzi. Oferowane modele różnią się wielkością, kształtami, parametrami technicznymi, oraz użytymi do produkcji materiałami – wszystko to wpływać będzie na różnice cen tak przy zakupie, jak i eksploatacji sprzętu.
Ceny wanien z hydromasażem są mocno zróżnicowane – wahają się od około 15 tys. do około 120 tys. złotych. Urządzenia dobrej jakości i sprawdzonej marki to koszt co najmniej 35 tys. zł. W zależności od wielkości jacuzzi, parametrów technicznych oraz marki ceny mogą być różne.
Opłaty związane z utrzymaniem ogrodowego jacuzzi będą różnić się w zależności od wielkości wybranego modelu oraz częstotliwości jego użytkowania.
Wanna z hydromasażem podłączona jest do prądu i pobiera energię 24h na dobę, aby filtrować wodę i utrzymywać ją w odpowiedniej temperaturze. Urządzenie dobrej jakości przy regularnym użytkowaniu w okresie od wiosny do jesieni pobierać będzie prąd za kwotę około 150 do 200 złotych miesięcznie.
Do kosztów eksploatacji jacuzzi oczywiście doliczyć musimy koszt zużycia wody. Zależnie od wielkości wanny wlejemy mniej więcej 1200-1500 litrów wody. Aby utrzymać odpowiednią higienę urządzenia, zaleca się wymieniać wodę przynajmniej kilkakrotnie w ciągu okresu użytkowania.
Oprócz zużycia prądu i wody do kosztów eksploatacji ogrodowego jacuzzi doliczyć należy koszt środków chemicznych, potrzebnych do utrzymania w czystości wody oraz niecki wanny z hydromasażem. Miesięczna kwota, jaką wydamy na takie środki to około 30-50 złotych.
Dodatkowo pamiętać należy o konieczności wymiany filtrów – zalecana co 1,5 roku, zależnie od wskazówek i wymagań producenta urządzenia. W zależności od modelu jacuzzi, komplet filtrów kosztować będzie od 200 do 600 złotych.